Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
efendi - специалист
колеги градинари днес засях първите насъждения за новия сезон. направих 4 лехи под найлон, тип нисък парник. засях репички, марулки, лук за зелен и малко чесън. към средата на март вече почвам със картофите, към края на месеца и арпаджика и както следва после: краставички за разсад пак тип нисък парник. кажете вие по това време сеете ли нещо, как или само обработвате терена за новия сезон?
pavkatay - майстор
Начинанието е похвално. Само не разбрах как ги сЪдиш тези култури. После в затвора ли влизат. :?
masteradmin - майстор
Дай снимки. Аз също мисля да почам да садя на вилата зеленчуци, но понеже съм в Драгоман ме е страх да не измръзнат още.
schuldiner - майстор
Аз правя разсад тютюн някакъв, ама не съм никак наясно нито какво правя, нито как да продължа ако има резултат - абе квото стане, ще му мислим после.
Stefan_62 - майстор
Раничко е още за топлолюбивите растения да се сеят, освен ако не се засяват в отопляема оранжерия. Сега единствено става да се сеят /репички, моркови, грах ,чесън, арпаджик, абе всичко което понася студа/ стига да позволява почвата. Аз за сега съм заложил в къщи разсада за пипер, патладжан и люти пиперичета, доматите си ги купувам готов разсад от пазара. Тъкмо за началото на май ще са готови за засаждане на открито. Мисля към края на март да засадя под тунели краставичките и безрасадното домати, но пак зависи от времето. Дано годината да се окаже благоприятна.
Johny - майстор
Tова с тунелите по това време мисля, че е умряла работа. Аз имам малко парниче и садя домати и краставици по някое време. Разликата им с тези на открито е около 10 дена и после тези отвън ги изпреварват с растежа. Ако засадя по-рано в парника, не се развиват добре, защото разликат вътре-вън през нощта е 1-2 градуса. Лятото имах втора реколта краставици и тъкмо започнаха да връзват, времето захладня есента и не можаха да се развият. Трябва си топлина за съжаление.
Тази година засадих лук, чесън и марули в парника, за да не ги мачка снега, обаче студовете им разказаха играта. Сега растенията берат душа, защото в парника нямаше сняг да ги пази от студа. Няма улучване.
Вчера гледах на вилата - много растения са измръзнали /рози, декоративни храсти/ С лозите сигурно е същото, но каквото оцелее, здраве да е.
Есента засадих една кайсия и е измръзнала и тя. Има шансове от частта дето е била под снега да избие някоя пъпка.
Стефко - специалист
Johny написа:
Tова с тунелите по това време мисля, че е умряла работа. ...
Умряла работа, ама друг път :lol: Ако се прави само с найлон, това е резултата и заключенията. Но в Северозападнала България още не съм видял грамотно направен парник. Първо се замислете защо му казват "парник"?
ebahti - майстор
3 год. садя домат в оранжерия.....стават 1 седмица по рано от тия навън и после забравям за тях. Единственото предимство е ако падне градушка....Дотук бях с парниците :evil:
Стефко - специалист
ebahti,
Че то и в момента има червени домати и зелени краставици по магазините. :lol: Въобще не ти трябва парник.
Johny - майстор
Стефане - грамотно, неграмотно - няма значение. Ако не го топлиш, резултата е този, за който писах. Само че разходите за отопление на 4,5м2 не са оправдани. Вилата ми е направена грамотно, но като не паля редовно, водата и там замръзва.

Тема "първите насъждения за 2012..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: