• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iavor - специалист
Eдин тъп въпрос,но тъй като това ми се случва за първа година та да питам все пак : Доматите са стигнали два метра и вече опират в найлона на покрива.Зрели има десетина и утре ще късам за севте. Предполагам,че вече трябва да им режа върховете,но питам за да не направя беля ? Май тази година повече растат на височина и листа.Нямам идея това нормално ли е или не ?
Затова пък с краставиците нямам ядове и си късаме от две седмици насам. :partyman:

Прикачен файл

DSCN0234.jpg

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

009.jpg
hidrazin - майстор
Абе то и при мен е така и се чудя какво да ги правя.
Утре май ще отида за да удължавам коловете.
При мен става дума за домати на открито - някои от тях вече минаха между двете мрежи против градушка. :shock:
Ама ми е жал да късам върховете така както яко са нацъфтели.
Иначе с краставиците се забавих тази година и ще имам след 1-2 дена.
Обаче май пак ми се появи проблем с пипера - пак почвам да му приготвям колове.... :-D
:partyman:
iavor - специалист
Предишни години режа върховете края на август,но тази година ми се струва твърде рано. Предполагам,че грешката е в торенето или кой знае какво :partyman:
Krass - майстор
Утре май ще отида за да удължавам коловете.
Да дойда да дърпам. :lol:

Някъде по темите беше писано. След шестата китка чупиш върха и оставяш последния колтук.
Andri01 - майстор
Точно.Моите от преди седмица са със"скопени" връхчета :).
zmiori - специалист
Ако имате избистрени "плодове" спрете поливането за няколко дни.
По този начин ще стимулирате зреенето.
Като оберете първата китка отпуснете вързанките да се свлече растението на долу когато стеблото опре в земята ще започне вкореняване. при достигане на 1,8 - 2 метра режете смело над последния цвят.
iavor - специалист
Благодаря за съвета,zmiori ! :partyman:
zmiori - специалист
Много ще съм доволен ако цапнеш няколко малки от мен.
iavor - специалист
С удоволствие zmiori ! Наздраве ! :partyman:
timo1 - специалист
Здравеите,тая година садих кромид за глави,перата вече са по земята и наполовина сухи,наполовина зелени,да го събера ли вече или да го оставя още и да го поливам?
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: