• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dadko - майстор
Миналата пролет си купих един керамичен ягодарник, но освен него направих и един от едно старо каче. Снимки качвам чак сега, когато започнах да дупча още едно, което за абсолютно нищо друго не става.

Прикачен файл

IMG_0669.JPG

Прикачен файл

IMG_0672.JPG

Прикачен файл

IMG_0674.JPG

Прикачен файл

IMG_3525.JPG

Прикачен файл

IMG_3526.JPG
tysonlkr - специалист
Засадените ягоди какъв сорт са, и колко често се поливат през лятото и как ги поливаш :?

Аз преди години се опитвах да засадя по този начин ягодови коренчета в гуми от автомобил но не ми се получи и изсъхнаха :cry:
При са оцелели даже и реколта си имал. =D>
dadko - майстор
Някакви каскадни бях взел. Сорта не си спомням. А и бяха няколко коренчета. Другите пресадих от съществуващите в градината, но те не плододаваха, а правят само листа...Поливах ги, когато поливах райграса около тях и когато се сетя. Но- сравнително често. Не успяха да изсъхнат. Даже презимуваха навън и оцеляха, ще гледам да направя снимки в сегашното им положение
За да подобря самото поливане съм намислил да забуча в средата една тръба с отвори. Ще видим дали ще има ефект.
monilan - специалист
Ние на вилата имаме един доста интересен ягодарник-подобен на ацтекска пирамида :) . Т.е. конструкцията е на 3 етажа, най долния е квадрат със страна около 2м, следващия пак квадрат със страна около 1,4м и най горния е със страна около 0,8м. Дъските са около 20см широки. Слага се най долната част, насипва се пръст почти до ръба, след това втората и т.н. Посредата е забита каналджийска тръба, която е пробита по цялата си дължина и така се поливат всичките етажи на конструкцията. Цялата конструкция не заема много място, красиво е и е доста ефективно. Надявам се идеята да хареса и на някой друг съфорумец и да я реализира в градината си :)
Илчо Илиев - майстор
Това става и за ягоди...

Прикачен файл

t206.jpg
t206.jpg (95.8 KиБ) Видяна 7715 пъти
monilan - специалист
Да, точно това ми беше мисълта. В такава конструкция са нашите ягоди :) Полезното пространство на всеки ред е около 25-30см и ягодите дават относително добра реколта.
dadko - майстор
Намислих и аз да направя ягодарник, подобен на тези от дъски- пак на етажи, но използвайки качето и като срежа едно по- голямо буре. Ще се получи нещо подобно:

Прикачен файл

Iagodarnik_2_k.png

Прикачен файл

Iagodarnik_2_k4.png
forski - специалист
Това е моята ягодова саксия, стара дървена количка която доста време се чудех какво да правя :)
Малко шлайф, малко лак и боя и готово!

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

001.jpg
dadko - майстор
Все се каня да снимам резултата, ама тъй като все още идеята не е напълно завършена... Просто позакъснях със засаждането на разсада за срязаното буре, но то пък може да се използва за засаждане на някакви цветя...

Прикачен файл

IMG_3753.JPG

Прикачен файл

IMG_3755.JPG

Прикачен файл

IMG_3764.JPG

Прикачен файл

IMG_3771.JPG
dadko - майстор
Вече почнаха да зреят

Прикачен файл

IMG_3777.JPG

Прикачен файл

IMG_3778.JPG

Прикачен файл

IMG_3779.JPG
  • 1
  • 2

Тема "ягодарник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: