• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Благодаря на всички за дискусията.
Днес имах път към Пловдив и посетих института по овошките.
Най-вероятната причина е - бедна неподходяща почва (карбонатна - района между Пазарджик и Панагюрище) и се получва хлороза.
Лечението е торене с желязен сулфат (зелен камък - благодаря за съвета на колегата).

Днес купих и третирах.

Ще споделя резултата.
Още веднъж благодаря на всички.
petiolov - напреднал
зеления камък се поема бавно затова вземи секвестерн и след това профилактично зелен камък кивитата са чувствителни към хлороза
Както писа колегата petiolov третирах със секвестерн - на 5 ден всичко се оправи. Почвата е силно карбонатна.
Сега профилактично зелен камък - около 100-200гр на корен в разстояние 30-40см.
Благодаря за съветите.
dchavo написа:
Както писа колегата petiolov третирах със секвестерн - на 5 ден всичко се оправи. Почвата е силно карбонатна.
Сега профилактично зелен камък - около 100-200гр на корен в разстояние 30-40см.
Благодаря за съветите.
пон юни 11, 2012 6:58 pmdchavo написа:
Както писа колегата petiolov третирах със секвестерн - на 5 ден всичко се оправи. Почвата е силно карбонатна.
Сега профилактично зелен камък - около 100-200гр на корен в разстояние 30-40см.
Благодаря за съветите.

Здравейте! Имам същия проблем при кивито от 6 бр останах с 4 ,като едното отново е с жълти листа а др,имат тук там жълти и на няклй от листата им прегарят крайщата и се завиват на долу..от къде да си купя секвестерн? Виждам ,че темата е обсъждана отдавна ..дано някой се включи..благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 15, 2023 9:49 pmPotrebitel86 написа:


Здравейте! Имам същия проблем при кивито от 6 бр останах с 4 ,като едното отново е с жълти листа а др,имат тук там жълти и на няклй от листата им прегарят крайщата и се завиват на долу..от къде да си купя секвестерн? Виждам ,че темата е обсъждана отдавна ..дано някой се включи..благодаря предварително!
Секвестерн няма отде да си купиш. Иди до аграрна аптека и си купи друг препарат с "бърз" зелен камък. И "прост" зелен камък вземи
нед апр 16, 2023 8:34 amn_a написа:
съб апр 15, 2023 9:49 pmPotrebitel86 написа:


Здравейте! Имам същия проблем при кивито от 6 бр останах с 4 ,като едното отново е с жълти листа а др,имат тук там жълти и на няклй от листата им прегарят крайщата и се завиват на долу..от къде да си купя секвестерн? Виждам ,че темата е обсъждана отдавна ..дано някой се включи..благодаря предварително!
Секвестерн няма отде да си купиш. Иди до аграрна аптека и си купи друг препарат с "бърз" зелен камък. И "прост" зелен камък вземи
Миналата година пръсках с желязо на лактофол,имаше някакъв резултат,дасоха ми и Плантела хелатна форма на желязо но тя мн оцветява листата ..и я приложих в почвата само. Някои от листата са жълти ,а на зелените им се подвиват ръбовете на вътре и шрегарят ,както има и петънца като прегоряло върху тях..на директно слънцегреее са изложени. Вече не знам каквод а ги правя..засадени са 2020г. Още на първата година ми родиха 3 бр. А миналата година около 40бр. Сега гледам,че женските нямат заложени цветя,не знам на какво се дължи..един човек ,койъо е работил в италия на плантации от киви,хи подрязва две години подред,може от нещо от резидбата да е не знам..май ще вдигам ръце от тях ,и каквото стане такова...
  • 1
  • 2

Тема "Кивитата пожълтяват - какво не е наред??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: