• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,

имам две кивита които са на 2 години. По-малкото претърпя "майстори" но оживя.
Въпреки студената зима се "събудиха" и тръгнаха много добре.
Захраних ги с азотна тор, поливат се с капково (по един капкообразовател на 1/3 от максимума по 5 мин на ден).
От известно време взеха да жълтеят.
Моля за съвет (какво съм сбъркал), ако има вещи в отглеждането.

Прикачен файл

Photo-0297.jpg

Прикачен файл

Photo-0296.jpg

Прикачен файл

Photo-0295.jpg
iivanov - майстор
Чувал съм,че овошките не се торят до плододаване.Да не си им дал много,,мъгел"?
25-40gr на дърво, разстворено във вода и полято около дървото равномерно.
Krass - майстор
Прилича на хлороза.Ако жилките са зелени, а листът е жълт, слагай зелен камък.
kavi67 - специалист
Не знам до колко мнението ми ще ти е от полза,но проблема при мен също го има!Не е от торенето,нито е болест(по кивито няма болести и неприятели - поне до колкото съм чел по разни вестници и списания!).Мойте са 2броя(бяха 6 бр.но замръзнаха тая година-мъжкото и то :x !),на по 4 години.Това което наблюдавам от няколко години,е че тези кивита който са на сянка,са тъмно зелени с по големи листа,и се развиваха доста по-добре от тези който бяха на слънце.Торене,поливане - въобще,всичко по равно!Някаде четох,че не обичат директното слънцестоене,а по-шарената сянка им се отразявала добре.Болести и неприятели,също не съм виждал по тях,дори не ги пръскам с нищо - само торене 2 пъти в годината,и задължително поне по литър водица на ден!
kavi67 - специалист
iivanov написа:
Чувал съм,че овошките не се торят до плододаване.Да не си им дал много,,мъгел"?
Първо,това растение няма много общо с дървото!Второ,овошките се торят преди плододаване - и още как!
Krass - майстор
Кивито е лиана, която наистина вирее по-добре на сянка.Освен това обича много вода. Не му стига литър на ден.Аз от петнайсетина години правя безуспешни опити.Почвата ми не става, късните пролетни слани си взеха своето, поливането също... Тази година извадих последните останали корени и на тяхно място посях лозички.Така и така имам изграден асмалък. Та това е. А за хлорозата :arrow: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%B7%D0%B0
iivanov - майстор
Знам че няма много общо с овошките.Просто предположих причината.А за торенето го кажи на черната звезда/слива/,дето засях на мястото на старо торище.
kavi67 - специалист
iivanov написа:
Знам че няма много общо с овошките.Просто предположих причината.А за торенето го кажи на черната звезда/слива/,дето засях на мястото на старо торище.
Извинявай,ако съм те засегнал-просто ми беше криво заради тъпата градушка!!!Аз,също имам 2 сливи 'черна звезда',и 2 'диамант' - на 7 годинки!Тая 'звезда',нещо хич я няма-май само прехвалена излезе!Освен,че плододава много слабо,ами прави й много малко леторасти и листна маса.Едни до други са,по редове до 'диаманта',но 'диаманта' направо ги забива в земята от срам!Както са на една възраст(ръст-също!),и с еднакви грижи - от 'диаманта',събрах миналото лято 4 баки(латексови-по 25кг)от дръвче :shock:.Като три и половина баки ги събрах наведнъж,а половинката от земята-съвсем меки.А,от 'звездата'(хем бяха малко на брой,хем пак толкова едри) и една пълна бака не можаш да направя!!!
iivanov - майстор
Аз се извинявам,ако съм ти се сторил"дръпнат".А за сливите предлагам да преминем в друга тема.
  • 1
  • 2

Тема "Кивитата пожълтяват - какво не е наред??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: