• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Jacket - специалист
Днес съм косил над 3 часа с деуто почти през цялото време с нож мега буренясал двор, никакви проблеми с ръцете не съм усетил. Един от днешните трофеи на ножа:

Изображение

Обаче не режа с оригиналния нож. Той се кривна леко, признавам че аз съм виновен, понеже не видях някакви железни колци в храсталака. Взех си нож на Hitachi, беше към 23лв, но е двустранно наточен и реже... вижда се как. И той удари един кол няколко пъти докато видя искрите обаче грам не му личи.

Та пак да кажа, доволен съм от машината, за мега буренясали дворове си се иска мощност. Не съм доволен от главата с кордата, но глави се продават всякакви и всички са по-добри. Самара не е прекрасен но става след като му приших едното каишче което първия ден ми се измъкна няколко пъти и ми скъса нервите.
Myth - специалист
Да дам отчет, нали миналата година лятото взех моторна коса Daewoo тая година си запали косата изгорих един резервоар, работи си косата нормално, беше съхранявана правилно без гориво в резервоара. Взех си и резачка миналата година на същата марка, нея обаче не я бях държал празна, само махна старото гориво, налях ново и тя си запали и работеше перфектно.
wpw - специалист
Аз кося с Маккълоч Кабрио 32 кубика. Купена е втора употреба от продавалника за 160 лв. Само за собствени нужди около 1 дк. двор. Никакви проблеми вече 5-6 години. Пали от раз, абе супер си е косата. Но все пак са подразделение на Хускварна.
https://argo-market.com/Products/Details/967
kr1100 - майстор
скоро ще събуждам от дълга дрямка дъртата 125R-2008г
Chefo77 - майстор
Моля да бъде изтрито това!
Последна промяна от Chefo77 на пон май 04, 2020 3:22 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Тъй - да си кажа моята "болка".
Имаме си вила. Нашите си купиха къща и не могат да я поддържат, та се хванахме с жената. За вътре в двора дертове нямам, на жената ѝ купих електрическа четириколка на Макита и акумулаторен тример на Флорабест, който тази година замених с електрическа на Макита - да си действа.
За отвън обаче бащата е купил един РТР Премиум. Миналата година се използва за първи път, вече имам 3 косенета, 20-ина заточвания на ножа, че е от кашкавал, модифицирах я, защото има недомислици по предпазителя... За тази година обаче гъзарията ме тресе и ми се иска нещо по-хубаво и най-вече - МОЕ. Мястото е 100-150 м2, треволяк сериозен.
И искам мнение - дали си струва смяната с нещо по-хубаво, като под по-хубаво имам предвид един Щил и 3 Хуска. Задължително с нож!

Stihl FS 55 - 0.75 kW, нож с 2 лъча, 5 кила суха - 410 лева
Husquarna 128R - 0,75 kW, нож с 2 лъча, допълнителна глава с корда, 5 кила суха - 490 лева
Husquarna 129R - 0,85 kW, нож с 2 лъча, допълнителна глава с корда, 5.6 кила суха - 540 лева
Husquarna 325R - 0,85 kW, нож с 3 лъча, допълнителна глава с корда, 5.6 кила суха - 570 лева (намалена от 750).

Има ли смисъл подмяната с някоя от тези, и ако да - с коя най-много си заслужава. Втора употреба не ме касае, ментета - също. И всичките ли работят на принципа бръм-бръм, има ли някоя с функция някакви постоянни обороти?

Благодаря за нервите и отговорите :)
yanko78 - специалист
Аз взех най малката хуска, която НЯМА НИЩО ОБЩО с китайските коси. Паля си е от гърба, без да е откачам. Ножа съм го ползвал рядко и смятам, че и идва тежък. Косата е супер лека, супер удобна, супер икономична и с нетърпение чакам да дойде време да кося.
При мен няма буреняци и за това избрах най малката и най лекичка. Купувах е от Драгозов, който направи и добра цена. (Всъщност, не помня 128 или 129 е моята, но мисля, че не би трябвало са имат съществена разлика)
Поздрави!
naster - майстор
http://oleomac.bg/product/23/motorna-ko ... -250t.html

Аз ползвам тази от 3 години. Нож с 3 лъча, 1 конь, твърд вал, а не жило. Има и фиксирана газ (тя май се ползваше само при палене?), но не я ползвам никога. Избрах я не заради марка и параметри (те се почти еднакви), а най-вече заради следпродажбения сервиз на фирмата за София. Проведоха ми и 30-минутен инструктаж за всички операции и поддръжка.
wpw - специалист
В неделя монтирах циркулярен диск на Хуска и направо бях очарован какво може, въпреки 32 си кубика. Издънки около 80-100 мм си ги реже доволно. А по тънките не ги усеща.
Аз ти препоръчвам по-мощна да вземеш, хем има запас, хем по-малко ще се натоварва.
Успех.
Chefo77 - майстор
Днес, след 15 минутни мъки по запалване на турско-китайското изделие (пот и зверски болки под най-долното ребро отдясно), го зарязах и отидох до Баша. FS55, кордова глава, двоен самар ... и да видим утре как ще се представя...
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: