• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
пон май 03, 2021 9:59 pmdragozow написа:
Да, какво ти трябва?
Питам само
Christo - майстор
Видях реклами на Макита за четиритактови тримери. Някой да има по-близък контакт с такава коса?
Цветомир Димитров - специалист
Кога бензина се води остарял
Soviet_Soldier - специалист
пет май 07, 2021 11:47 amЦветомир Димитров написа:
Кога бензина се води остарял
Много варира от условията на съхранение. В лоши условия в туби при висока температура лятото на третия месец започва да губи свойствата си. А под формата на смес с двутактово масло се съхранява максимум до месец:

Изображение
Цветомир Димитров - специалист
Имам в едно шише малко смес с масло и следя кога ще си промени цвета и консистенцията
Доста ще почакаш, докато, или въобще, успееш да направиш разлика.
Фрезата си я запалих с бензина от есен 2020. Никакъв проблем. Предната година я "съхранявах" не както трябва. Понеже съм мързелив, превъртях водата, през мотора, принудително. Пак никакъв проблем.
Извинете за китайския!
Резачките ( едната голяма) се е случвало и година да престоят с бензин- никакъв проблем.
Не съм опитвал с минерално масло. Просто няма как да стане.
Ако питаш офис- майстора, само цитирани инструкции и нищо повече.

Не се занимавай с глупости!
Забърквай си малко, колкото да свършиш работа! Да ти е спокойно, не за друго.
Soviet_Soldier - специалист
пет май 07, 2021 12:33 pmЦветомир Димитров написа:
Имам в едно шише малко смес с масло и следя кога ще си промени цвета и консистенцията
Чак толкова явна промяна едва ли ще има, но като горивни и смазочни свойства при тест в лабораторни условия явно се променят, щом производителите съветват да не се ползва смес по-стара от 1 месец.

Впрочем приди няколко дни в спринцовката, с която дозирам 2т масло след престой ми направи впечатление, че се е появила някаква кафеникава утайка, а буталото на спринцовката бе почти залепнало. Само Stihl HP Ultra в последно време съм ползвал с нея, но може да не е от маслото, а някаква реакция с гумения ѝ тампон. Ползвах преди няколко дни и резачката и косата, запалиха си от раз след престой.

Друго, което ми прави впечатление е, че последния тъп, когато взимах 95 бензин от бензиностанцията на "Газпром" до нас, цветът му бе жълтеникав, докато преди това все бистър почти като вода. Странно ми се видя.
Soviet_Soldier - специалист
пет май 07, 2021 12:55 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ако питаш офис- майстора, само цитирани инструкции и нищо повече.
Защо, ти като диванен майстор, нещо повече ли даваш? Някакви тестове ли си провеждал лабораторни, или общи приказки в стил "пиянците пред кръчмата" ръсиш? Май ще е второто ,аа? Ама за теб всички не разбират, инженерите писали инструкциите за експлоатация, сътрудниците на Stihl, само ти най-много знаеш.
Хората за да го пишат в инструкциите са провели изследвания, и явно ресурсът е значително по-голям, като инструмента се ползва и поддържа правилно със свежа смес. Ама ти откъде да ги знаеш тия неща, като работиш с такива инструменти веднъж на високосна година и не обичаш да четеш елементарни неща. :lol: Аз разбирам да ме нарече "офис-майстор" човек, дето ремонтира десетки, ако не и стотици бройки подобна техника на месец, или реже по 200 кубика дърва на месец, ама точно ти, не знам как не се чувстваш нелепо да даваш подобни квалификации на другите, като самият ти си такъв.
Цветомир Димитров - специалист
Не знам каква ти е спринцовката,аз използвам от тези без гумено бутало,засега нямам проблеми,10ка защото 20 не влиза в бутилката с маслото.
Soviet_Soldier - специалист
пет май 07, 2021 1:39 pmЦветомир Димитров написа:
Не знам каква ти е спринцовката,аз използвам от тези без гумено бутало,засега нямам проблеми,10ка защото 20 не влиза в бутилката с маслото.
Вероятно гумата е започнала да сдава багажа. Ето такова ползвам 60мл.
Изображение

Отгоре съм я обмотал с тиксо, че им се изтрива скалата, като попадне масло или бензин по тях.
Последна промяна от Soviet_Soldier на пет май 07, 2021 1:43 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: