Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
чет юни 10, 2021 8:28 pmSoviet_Soldier написа:
... Какъв е смисълът да се платят 200+лв при положение, че и такава за 130 ще върши същата работа?
saluti e baci
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет юни 10, 2021 9:26 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 10, 2021 8:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юни 10, 2021 8:28 pmSoviet_Soldier написа:
... Какъв е смисълът да се платят 200+лв при положение, че и такава за 130 ще върши същата работа?
Филине, 80 е разликата. Температура ли дигна, охлаждането ли ти страда?!
Ти май вдигна температура, къде видя да съм споменал думата "разлика"? Просто 52 кубивокото Daewoo и 52 кубивоката на АргоМаркет са 200+лв. За какво му е толкова масивна и мощна мотокоса, при положение че ще коси малко и рядко? Човекът да си прецени, негови са парите все пак.

Относно късмета, с евтината китайска техника си е голям фактор, често се случва да се попадне на заводски брак (в сравнение с големите брандове), или просто да не е сглобена добре, но поне имат гаранция, а след изтичането ѝ части се намират лесно и евтино.
borchoyor - специалист
чет юни 10, 2021 8:42 pmSoviet_Soldier написа:
чет юни 10, 2021 8:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юни 10, 2021 8:28 pmSoviet_Soldier написа:
... Какъв е смисълът да се платят 200+лв при положение, че и такава за 130 ще върши същата работа?
Филине, 80 е разликата. Температура ли дигна, охлаждането ли ти страда?!
Ти май вдигна температура, къде видя да съм споменал думата "разлика"? Просто 52 кубивокото Daewoo и 52 кубивоката на АргоМаркет са 200+лв. За какво му е толкова масивна и мощна мотокоса, при положение че ще коси малко и рядко? Човекът да си прецени, негови са парите все пак.

Относно късмета, с евтината китайска техника си е голям фактор, често се случва да се попадне на заводски брак (в сравнение с големите брандове), или просто да не е сглобена добре, но поне имат гаранция, а след изтичането ѝ части се намират лесно и евтино.
Ама, кажи сега, че забравих, коя беше по-ресурсна, пийсе и двето ил читириси и триту???? Кай дя, нъл тъй, амчи как???? Младо петле на дувар, кукурига, ама стария петел оноди кокошките, брей.....
чет юни 10, 2021 5:47 pmkr1100 написа:
...Модата алуминиеви цилиндри тънък слой никасил неподлежащ на шлайф. Купи- хвърли...
То и хрома не е ремонтопригодно покритие, но в градинската техника кой шлайфа мотор?!
Ако не се прегрява машинката, ако се ползва винаги прясно гориво (не като мен, но с правилната техника), няма проблем и за никасила.
За горивото- у нас, особено на село.....да се надяваме, че е добро!
Късметлия си със старата си Хускварна, както и всички Щилковци, но не ново БМВ.
Собствениците на китайки, да не го мислят!
Дали има някой луд, да е "разточил" убит тримеров цилиндър и набил чугун?!
Цветомир Димитров - специалист
Момчета защо ми се къса кордата само от едната страна на шпулата?
И държа да се похваля-1 шише масло отиде :)
вт юни 22, 2021 12:22 pmЦветомир Димитров написа:
Момчета защо ми се къса кордата само от едната страна на шпулата?
И държа да се похваля-1 шише масло отиде :)
Един да ме признае днес, хахааа!!!

Само тая страна работи, затова.
Отмяташ работа значи, браво!
И аз днес поработих, но с малката оса. Съборих на баба Гана гората- окастрих ѝ овошките. Не оса, а Змей. Това 20-25 см за нищо ги няма. Шината е 25.
Soviet_Soldier - специалист
вт юни 22, 2021 12:22 pmЦветомир Димитров написа:
Момчета защо ми се къса кордата само от едната страна на шпулата?
И държа да се похваля-1 шише масло отиде :)
Огледай втулките на кордовата глава, да няма някоя деформирана. И на мен започна сравнително често да ми се случва, особено с кофти корда, като Ziel. Може много зор да ѝ даваш, да косиш места, дето са си за нож.
Цветомир Димитров - специалист
Огледай втулките на кордовата глава, да няма някоя деформирана. И на мен започна сравнително често да ми се случва, особено с кофти корда, като Ziel. Може много зор да ѝ даваш, да косиш места, дето са си за нож.
[/quote]

Оправих я
kr1100 - майстор
вт юни 22, 2021 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
!И аз днес поработих, но с малката оса. Съборих на баба Гана гората- окастрих ѝ овошките. Не оса, а Змей. Това 20-25 см за нищо ги няма. Шината е 25.
:? :? За каква трева бълнувате ? При мен - няма .
вт юни 22, 2021 7:30 pmkr1100 написа:
вт юни 22, 2021 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
!И аз днес поработих, но с малката оса. Съборих на баба Гана гората- окастрих ѝ овошките. Не оса, а Змей. Това 20-25 см за нищо ги няма. Шината е 25.
:? :? За каква трева бълнувате ? При мен - няма .
Нямам трева. Кастрих.
За 300 квадрата градина, кусур ми е коса.
Ще ми се още нещо двутактово, в гаража, ама.....
Та си карам по дърветата. Влязох за два сухи клона, а излязох след час.
https://photos.app.goo.gl/LDzh1bPWrR5f42gv9
вт юни 22, 2021 6:51 pmЦветомир Димитров написа:
Оправих я
Цвето, напиши как си я оправил, че да знаят и другите!

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: