Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт май 17, 2022 12:57 pmpu6tinak написа:
пон май 28, 2012 10:12 pmsspoko написа:
Колеги предложете добър вариант на моторна коса в средния ценови клас с минимум корда и диск ако има и други приставки още по добре :yawinkle: и повъзможност около 40кубика или колкото е там стандарта?
Здравейте,

Обмислям да закупя такъв тример за трева https://toolsonline.bg ... ke-68-kub Та въпроса ми е някой има ли такъв модел и дали е доволен от него?
Стари вестници с PAGE_NOT_FOUND.
kuger - майстор
вт май 17, 2022 1:05 pmТрифон П.Трифонов написа:

Стари вестници с PAGE_NOT_FOUND.
Да, и при мен е така.
пп: Карам с върл китаец VIKI 52 кубика. Разпада се в движение /скъса ухо на картера, де държи резервоара, скъса защитната планка на резервоара/. Харчи яко, но бачка, като за световно! Ко да му се притеснявам, купих го за 160 пари /грубо/ пълен комплект. Като сдаде багажа, нов!
пп1: Карам го четвърти сезон, коси де що има, без пощада!
Soviet_Soldier - специалист
вт май 17, 2022 12:43 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бе аз помня друго да си споделял, в снимки само преди година, но дано ти е увряла главата, че онези пожълтели етикети на стограмките говореха друго- изтекъл срок, като на единият и датата го подкрепяше.
Две различни щилски разфасовки (според нюанса на етикета) и някакво виладжер ли беше, райдър ли...
Виждам, че късата памет не пречи да пишеш авторитетно, хаха.
Историята помни смеси и 25/1, които си отработвал. Вероятно с експериментална цел, предвид малките разфасоФки?! Не ме мързи да превъртам назад.
Няма лошо де, развиваш се.

Най-добре е да са напълно синтетични и с доказан произход, от доказан производител, Солджър. Полусинтетичните са по-малко от най-добре.
Това са пълни глупости, аз масла с изтекъл срок на годност не съм ползвал и не ползвам. Твоята памет е слаба, или си е добре, но умишлено се правиш на не разбрал. Тогава ти направи впечатление, че от официалния дилър на Щил са ми дали масло, което не е първа свежест. Впрочем в началото на този месец купих 2 по 100мл, едното замина за косене и за резачката, но другото го пазя и отново не е първа свежест, както утвърждаваше, че би трябвало да бъде:
Изображение

А иначе експериментите ми са си на моя отговорност. И повече от 25:1 съм слагал, просто от интерес да видя какво ще стане, дали реално ще натрупа много нагар. Принципно си работя с 50:1, което си е нормална дозировка. В началото първите няколко резервоара някои производители препоръчват маслото да е малко повече 40:1, и с такава пропорция съм работил първите 5 литра на мотокосата, роботи отлично и не натрупва нагар.

На мен ли точно си тръгнал да ми обяснаваш, че полу-синтетиката е под пълната синтетика? :lol: Под написаното горе имах предвид, че и двата варианта са добри. Никъде не съм твърдял, че полу-синтетикта е по-добра от пълната синтетика.
вт май 17, 2022 1:52 pmSoviet_Soldier написа:

Това са пълни глупости, аз масла с изтекъл срок на годност не съм ползвал и не ползвам. Твоята памет е слаба, или си е добре, но умишлено се правиш на не разбрал.
........
На мен ли точно си тръгнал да ми обяснаваш, че полу-синтетиката е под пълната синтетика? :lol: Под написаното горе имах предвид, че и двата варианта са добри. Никъде не съм твърдял, че полу-синтетикта е по-добра от пълната синтетика.
Я пак, хаха!!
съб май 08, 2021 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб май 08, 2021 12:55 pmSoviet_Soldier написа:

Изображение
Хм, я провери датата на производство, че ми се струва старият етикет.
Ако са и отдавна отворени, да не си прецакаш машината.
Освен това и единият етикет е с различен нюанс на оранжевото. Да не би да е менте или стояло на слънце.
Щилското масло имам предвид.
Помня като слон. Макар да си изтрил компрометиращата снимка.
Задника сигурно ти е още червен от срам.
Нищо де, времето лекува, хаха.
Аз пък никъде не съм споменал ти да си твърдял, хихи, че пълна е По от полу.
Споменаваш полу и пълна като най, а то и баба знае.
вт май 17, 2022 5:04 amSoviet_Soldier написа:
...
Относно маслата, най-добре да са полу, или напълно синтетични...
Просто уточних, че Най е само пълната и е По от полу, хаха.
Стига си висял на компа, а бягай да косиш, че има да отмяташ литражи- пет литра трудно се отмятат със 100 млл разфасовки, дето ги показваш.
Големи разфасовки купуват работещите.
https://photos.app.goo.gl/bQPcHSBSKwzUmsw96
От моторните, синтетиката в тъмната туба е за фрезата и генераторите. Енеоса е за автомобила.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт май 17, 2022 3:34 pm, променено общо 3 пъти.
Krass - майстор
Намерих видео за подобрения китаец на Драгозов. Днес го получих и аз, но не съм го тествал още.
Soviet_Soldier - специалист
вт май 17, 2022 3:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
.....
Трифоне, хайде с твоите интрижки и лъжи тип BG-MAMA да спреш да ми досаждаш? Нищо не съм трил, просто някои хостове имат срок на съхранение на изображенията. Като не можеш нищо да докажеш, защо изобщо отваряш въпрос? Или покажи фактите черно на бяло, или си трай там и не спами с глупости.

И не ми давай акъл къде да видя, мисли за себе си. Дръж се малко по-мъжки, стига простотия, лъжи и интрижки. Не ме занимавай със себе си.
Soviet_Soldier - специалист
вт май 17, 2022 3:28 pmKrass написа:
Намерих видео за подобрения китаец на Драгозов. Днес го получих и аз, но не съм го тествал още.
Тестват ги масово още в завода и ги настройват запалени, дори и китайските. Много рядко някоя коса да се гътне на първото ползване. Качеството на китайския инструмент се проявява с времето. При некачествените, или ще тръгнат лагерите бързо, или до втория сезон гумените изделия ще са втвърдени и/или напукани. С други думи това, че един път е запалила и е окосила не говори нищо за качеството. Времето показва дадена мотокоса колко е читава.
Krass - майстор
Тестват ги масово още в завода и ги настройват запалени, дори и китайските. Много рядко някоя коса да се гътне на първото ползване. Качеството на китайския инструмент се проявява с времето. При некачествените, или ще тръгнат лагерите бързо, или до втория сезон гумените изделия ще са втвърдени и/или напукани. С други думи това, че един път е запалила и е окосила не говори нищо за качеството. Времето показва дадена мотокоса колко е читава.
A Драгозов не продава какво да е. Всички, които са си взели електрожен от него знаят. Още едно видео, да не съм off.
Krass - майстор
Днес тествах тримера от Драгозов.
http://argo-market.com/Products/Details/1917
Голям звяр е. Треви около метър не са никакъв проблем. И аз не съм използвал маркова досега, но един бон повече за същата мощност, но по-малка маса... Мисля че не си струва. Пали от раз, удобен самар... Абе нямам забележки. Препоръчвам я =D>
ср май 18, 2022 12:13 pmKrass написа:
Днес тествах тримера от Драгозов.
http://argo-market.com/Products/Details/1917
Голям звяр е. Треви около метър не са никакъв проблем. И аз не съм използвал маркова досега, но един бон повече за същата мощност, но по-малка маса... Мисля че не си струва. Пали от раз, удобен самар... Абе нямам забележки. Препоръчвам я =D>
Драгозов отдавна продава качествени китайци.
Разликата е другаде, не в мощността. Малко като на Москвич и БМВ идват нещата- Еднаква мощност, по еФтин, Никольчо, повече харчи, не е така динамичен, няма такъв ресурс и все нещо трябва да се обгрижва. Е това поражда Любов.
Честито ти хоби машина и се грижи добре за нея!

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: