Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
емовлаха - специалист
вт ное 15, 2022 1:11 pmЦветомир Димитров написа:
Още съм гаранционен.
Редуктора е консуматив не лежи на това ухо за гаранция, ако си минал 2.5л откакто си я купил тя си е нова косата. Редуктор със семеринг, на Трифон клипа е без, само със уплатнението на лагера може да видиш разликата и да погледнеш имаш ли теч на смазка покрай оста. Обърках, двата лагера на оста се прецакват горния превърта а големия долу се разбива, в клипчето може да се чуе звука на предавките преди да е смазан редуктора когато го развърта руснака, до колкото помня вибрацията на косата беше от свален предпазител. За съжаление няма как да се пази косата не е като да коси познат терен... няма да е лошо да свалиш редуктора от тръбата и да го смажеш докато излезе свежа грес от задната му страна от към вала преди това бележиш със маркер черта на редуктора и тръбата за да можеш да го сложиш както трябва да не ти е на ляво или дясно, друго нещо свали тримерната глава и шайбата да не би под шайбата да има топчета земя и да ги чуваш тях...
Soviet_Soldier - специалист
Нормално е малко грес да изтича от това място, особено ако е набита прекалено много в редуктора. Пък и се грее по време на работа, което прави греста по-течна. По тая причина с времето изчезва и трябва да се обслужи. Не мисля, че е повод за притеснение, ако между лагера и семеринга е натекла смазка, по-скоро е нормално.
Цветомир Димитров - специалист
Добре де редуктора е консуматив,ако го сменят направо с нов.Тука говорим за проблем който не съм го направил нарочно,то ако е така направо да питам Драгозов колко е един нов да поръчам и готово...Сега като се замисля може ли да не е от него а от вала?
емовлаха - специалист
вт ное 15, 2022 2:35 pmЦветомир Димитров написа:
Добре де редуктора е консуматив,ако го сменят направо с нов.Тука говорим за проблем който не съм го направил нарочно,то ако е така направо да питам Драгозов колко е един нов да поръчам и готово...
Редуктора ти е работещ, щом няма луфт няма да се плашиш. Сподели това което те питам протича ли и поровери ли под под шайбата за боклуци със семеринг ли е, да не ти трие някъде шайбата
Цветомир Димитров - специалист
вт ное 15, 2022 2:59 pmемовлаха написа:
вт ное 15, 2022 2:35 pmЦветомир Димитров написа:
Добре де редуктора е консуматив,ако го сменят направо с нов.Тука говорим за проблем който не съм го направил нарочно,то ако е така направо да питам Драгозов колко е един нов да поръчам и готово...
Редуктора ти е работещ, щом няма луфт няма да се плашиш. Сподели това което те питам протича ли и поровери ли под под шайбата за боклуци със семеринг ли е, да не ти трие някъде шайбата
Свалих тапата и зачистих,имаше малко грес по резбата на редуктора и смених тапата-нали имам 2,и сега е много по-добре,почти не се чува,може пък да не е кой знае какво и да май е със семеринг
емовлаха - специалист
Намери време Цветомире да си я занесеш в сервиз сега се правят тея неща, да се огледа косата за течове да се погледнат обороти, да се сменят свещ горивно филтърче и маркучи, не знам въздушният филтър при теб пере ли се, ако не се пере нов, и новия сезон си го посрещаш с по-малко ядове, не ти пречи да попиташ за ремонт и цена на нов редуктор да си знаеш
Цветомир Димитров - специалист
Добър акъл ми даваш и аз мислех да я пратя-най-вече заради проблема с редуктора,други оплаквания нямам,машината работи плътно и хубаво!
емовлаха - специалист
вт ное 15, 2022 6:17 pmЦветомир Димитров написа:
Добър акъл ми даваш и аз мислех да я пратя-най-вече заради проблема с редуктора,други оплаквания нямам,машината работи плътно и хубаво!
От теб си зависи как си я подържаш така и ще я имаш. Сезона приключи та изпразвайте резервоарите на китайките , че пролетта трябва да се палят:)
емовлаха - специалист
Интересни неща за двутактовите масла, на който му е интересно да погледне клиповете на тоя майстор... Само някой да не се стресира
ср дек 07, 2022 10:23 pmемовлаха написа:
... Само някой да не се стресира
Взел съм си карта за санаториум. Тая боза даже съм започнал да я гледам и на 3та минута съм я отсвирил.
След като един хамериканец напълно отрече Ейч Пи Ултра на Щил, ходих два пъти, слято.
Не посмях да го кача, за да не стресирам новобранеца, че той отскоро премина изцяло, след като научи и за други снобари. Даже отзиви дава. Аз, след нова сладкарница, изчаквам 24 часа.
Препоръките за намаляване на заводски предписаната доза също не одобрявам. Всеки да си преценява де, кое е правилно, кое не. Машините са си техни.
Известните производители сякаш спряха да пишат завишени дози , когато не се ползва тяхно масло. Явно разбраха, че повече масло не означава повече мазане. Дори е вредно.
Интересно, нонейм производители на градинска техника, които нямат "собствено" масло, защо пишат за машините си 1/25. Дори имат подобни машини с пропорции 1/25 и 1/50. Това автоматично трябва да запали някому лампата, че нещата опират до конструктивни решения.
Хубаво е много да разбираме, а още по хубаво е, че има и Сервизи.

Вчера си бръмнах едната машинка, заредена през средата на лятото. Нищо не съм изливал. Тоя път запали на 6-7 дръпки. Домързя ме да манипулирам усърдно праймера.
И да се "оплача"- кросарката влиза в бокса другата седмица. Май съм му разтеглил биелката леко, хахааааа!!! Така или иначе, на 20 часа екстрийм, си иска ревизия.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: