Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Косене-първия клиент :)
ср мар 08, 2023 8:11 pmЦветомир Димитров написа:
Косене-първия клиент :)
Лек, доходен сезон, със здраве и да заработиш за Професионалка-Табеларка!
Малдивите отделно.
На мен ми звъняха клиенти, за именния ден, което ми подсказва, че ще има въжета, катерене, рязанье...Купон ще е.
емовлаха - специалист
Малко отчет и от мен. Сезона на 4-ти го отворих, ударих рамо на приятел в овошката 145 дървета /миналогодишни сухи бурени - лобода, щир, балур, татул и други дет не ги знам. Желанието му беше да смелим всичко до земята. STIHL FS 40 глава Stihl PolyCut 7-3 Фастъка работеше на средна мощност и мелеше бурени над 1м. имаше доста места със балур човешки бой никакъв проблем за малката машина. Оставих френда да окрайчва оградата със Щил-а 1м от вътрешни и външни страни на дворното място - прецизната работа, аз опердаших овошките, карах със 3-ка опти кръгла предвид сухите и позагнили бурени като натоварване беше нищожно държех двигателя малко над средните обороти беше мъка голяма но нямаше нужда от пълна мощност. Разхода е 3 шпули корда при мен около 18м, имаше твърди стебла от лободата и кат пусках главата от високо чукаха бутона на тримерната глава и отпускаше кордата, при Щил-а едно сменяване на ножчета заради счупено ножче от кол на оградата. израходено гориво - 3л бензин със синтетика забърках за двете коси остана гориво в резервоарите - резултат, мястото идеално гладко мулчирано но и добре засято от семена на бурени. Имаше и майтап, дойде съсед докато си пиехме кафето на терена оня почна бъзиците за малкия Щил как той си купил много мощна коса Дензъл нещо такова като марка спомена, пита ме той с какво ще кося та казах че със китайска слаботелесна за 150лв но не я видя беше в джипа не ми се занимаваше да я показвам. Френда монтира PolyCut-а на фастъка и почна да коси, зевзека се изненада от несъстоялия се провал на малката коса почервеня и офейка. Успешно пролетно стартиране на техниката безопасна и безаварийна работа!
Indianec 2 - специалист
Нещо за Husqvarna 128 r да кажете?
За сенокос на терсене места ми трябва
емовлаха - специалист
чет мар 09, 2023 1:37 pmIndianec 2 написа:
За сенокос на терсене места ми трябва
Ще стане с подходящия диск стига да не се отмяташ мн декари . Терсене места са стръмни склонове за там е друга техниката тип раница или захващане като на косите за окрайчване без самар
kr1100 - майстор
чет мар 09, 2023 1:37 pmIndianec 2 написа:
Нещо за Husqvarna 128 r да кажете?
За сенокос на терсене места ми трябва
kr1100 - майстор
чет мар 09, 2023 1:37 pmIndianec 2 написа:
Нещо за Husqvarna 128 r да кажете?
За сенокос на терсене места ми трябва
По новия брат на 125R. Лека удобна, не е за много висока и дебела трева. ѝс поддържан терен е.
Не съм има;л проблем с редуктора, само глави сменям Т35. Миналата година смених к-т бутало,
цилиндър , семеринги . К-та около 220-240 лв забр. точно колко е.,
Сеага кося а Al глава с 3мм корди - макйо натоварване на машината.
Indianec 2 - специалист
Китайските как са като мощност в сравнение с въпросната машина, че на ден няма да прави повече от декар и половина, но тревата няма да е ниска?
Soviet_Soldier - специалист
пон мар 13, 2023 6:29 pmIndianec 2 написа:
Китайските как са като мощност в сравнение с въпросната машина, че на ден няма да прави повече от декар и половина, но тревата няма да е ниска?
Осезаемо по-мощни са китайците серия 43 и 52:

емовлаха - специалист
пон мар 13, 2023 6:29 pmIndianec 2 написа:
Китайските как са като мощност в сравнение с въпросната машина,
Ако можеш да носиш това е за теб https://argo-market.com/Photo/7924.jpg мисля, че доста доволни хора има от таза машина и от Калоян. Другото което може да купиш със бюджет около 500лв е McCULLOCH B43BT

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: