Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
animi2006 - специалист
пет мар 31, 2023 6:32 pmемовлаха написа:
На Трифон моторната косата е мн специялна. Снабдена е със пакет нови технологий от НАСА, на дясната ръкохватка има бутон! В правилната комбинация - стартира като USA балистична ракета... Но, машината е в разработка и няма пълен достъп. След разработката! Tерена ще е като поразен от ядрен удар :shock: Дървета, храсти, тротоарни плочки нямат шанс... Ударната вълна! Ще кърти вратите със касите и два реда тухли, комините ще падат от шрапнелите... Всеки един детайл дето се влага в дадена машина струва пари или много пари. Клиента има терен, бюджет и избор. на килограм ли ще се закупи, мощ, марка или външен вид. в моят край има един лаф - не може хем душата да е в рая и другото в... Видя ли се Ехо-то и Хускварните при Калоян в Аргомаркет ?
Ехо не ми се гледа, защото представителството ми е далече. На Щил и Хуск представителните магазини са два и са на десетина мин. от вкъщи. Аз като жена често имам въпроси и проблеми и за мен е важно да мога да отида на място да питам и да ми е наблизо. А за Хускварна, сто пъти им разглеждах моделите да 1000 лв. и или са тежки (553), или по-слаби от Щилските коси. Относно Щил фс 70 питах във втория магазин до нас и човекът каза, че моделът е неоправдано скъп и то си е така. Каза да взимам фс 120.
емовлаха - специалист
пет мар 31, 2023 7:52 pmЦветомир Димитров написа:
Голяма игра беше настройването
Гледаш да ти е на трева сбруята на долното дето пише грас, форест ти е когато е храсторез с циркулярния диск, ластика балансира тежестта на косата :)
емовлаха - специалист
ФС 120 си е прилична машина но съобразявахме се със теглото споменахте, че е тежка. Де да знае човек, може да заякнете със нея и парички да си заработвате със косене, то хората дават пари за фитнес и диети. Проблем е за жена и аз това споменах, че заради задавен двигател може да се търси сервиз
FS 561 C-EM вече в гаража, а мъничка японка Echo SRM-2621 ѝ прави компания.
Наемам работници.
емовлаха - специалист
съб апр 01, 2023 9:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
FS 561 C-EM вече в гаража
Купуваш още един 561 и идваме с Цвето, тамън и Русалки ще ловим :) само да не ни закачиш фенери да бачкаме и през нощта :-D
koveslav - майстор
пон мар 27, 2023 2:04 pmемовлаха написа:
От рано е почнал със пърцуцата продавача или е бил махмурлия :-D Двутактова е без клапани :)....
Щил отдавна направиха четиритактов двигател, който се маже с двутактова смес. По-добро изгаряне, икономичност и т.н., има си и своите предимства но теглото не е сред тях, за това си прав. Не знам в кои точно модели монтират този тип мотор, но само в косите го слагат, така че продавача ще да е бил трезвен... Ето на снимките разпределителния вал, кобилиците и т.н. на този двигател.

Прикачен файл

20150906_135502.jpg
20150906_135502.jpg (53.67 KиБ) Видяна 501 пъти

Прикачен файл

20150906_151607.jpg
20150906_151607.jpg (55.15 KиБ) Видяна 501 пъти
нед апр 02, 2023 10:01 pmkoveslav написа:

Щил отдавна направиха четиритактов двигател, който се маже с двутактова смес. По-добро изгаряне, икономичност и т.н., има си и своите предимства но теглото не е сред тях, за това си прав. Не знам в кои точно модели монтират този тип мотор, но само в косите го слагат, така че продавача ще да е бил трезвен...
Според Щил, не е точно така с теглото.
Избирам два модела, с еднакъв по обем двигател.
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... S-131.aspx
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... S-235.aspx
131 е по лека от 235 точно с килограм, въпреки 4 микс мотора.
Разбираемо, сам по себеси, четиритактовият мотор да е по тежък при равен обем.
От друга страна, има един модел, който не предлагат у нас- 111. Той е с 4 микс мотор, като при по малка кубатура, тежи 5.8 кг. Толкова тежи и 131.
Та, кое (теглото) колко и заради какво, само Щил си знаят, до тук.

поМежду другото, тръгнала е пролетната промоция на Щил.
емовлаха - специалист
Търговеца беше казал на клиентката, че Щил фс 120 е със клапани, беше прероръчал друг модел моторна коса! Клипчетата са сравнителни звукови 2 микс Щил фс120 Щил 4 микс мотор със клапани по звук на двигателя на фс120 от първото клипче разбрах, че 120ката е без клапани. На мен не ми трябва да меря тегло,нито да слушам клипче със 4 микс двигател, до болка са ми познати високите октави на 2микс двутактовите на Щил и работата им в ниските обороти
Последна промяна от емовлаха на пон апр 03, 2023 11:51 am, променено общо 2 пъти.
А не мога.
Тази 120 що я показваш?

пп. Ееее, кАчи ги наведнъж де!
Ей ся вече ухото ми хвана разликата!
Друго си е да шибнеш буркан вино на закуска- все едно израсъл съм на по горно ниво солфеж.
емовлаха - специалист
пон апр 03, 2023 7:53 amТрифон П.Трифонов написа:
Тази 120 що я показваш
Смешното е , че едва ли някой би ни повярвал на теб и мен, някакви си от форум! ти също написа 120 без клапани :)

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: