Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пет май 26, 2023 10:10 pmbogumors написа:
Тя градината е 12 дка, но площтта, която ще се коси реално с нея е не повече от 2-3 дка, защото редовете се минават с дробилка и остава само разстоянието между дръвчетата. Дали ще е проблем вибрацията? Някак не ми се иска да се хвърлям по-нагоре, но ако наистина са силни вибрациите ще помисля за по-добра, понеже и без това от вибрациите от трактори и резачки имам лек дискомфорт вече в ръцете при по-продължително излагане на вибрации.
В такъв случай Husqvarna 553rs ще върши работа, макар да не е най-комфортния за интензивна работа вариант. Що се отнася до вибрациите, повече са в сравнение с тези при верижен трион, особено ако единия край на кордата стане по-къс, или дискът е деформиран, почва да тресе доста силно, та е желателно веднага да се вземат мерки.
miroki - майстор
Аз за два декара бих си взел нещо на колела. Ако няма да се носи до мястото за косене. Все пак е изморително. За трактора косачка, най-добре.
Иначе нещо, което се сгъва на две за удобство в багажникът.
емовлаха - специалист
HUSQVARNA 345FR Ако се намери на адекватна цена под 1400лв е иделното решение да се изполва като храсторез. Има тампони за вибрацията, професионален самар, нужното режещо оборудване. Тръбата и е по- къса със 81мм от RX моделите което е прави маневрена и балансирана. Но, има едно неудобство при FR модела на Хускварна за височки хора когато иде реч за косене на трева. Това е късата тръба и ниското окачване на ръкохватките и е дискомфортна за работа! Клипчето е показно как стоят 2-те коси на косачите, комфорта е на малката коса и откоса е широк като не се повдига тримерната глава от повърността. Когато се препоръчва или купува FR модел това трябва да е ясно!
dragozow - майстор
553RS или ECHO SRM-3021TES/U.
Indianec 2 - специалист
За дисковете специален предпазител ли трябва? Че с обикновения се коси отвисоко и карам без него....
Също препоръчайте хубави дискове от които сте доволни, че един на Премиум едва изкара 3 литра бензин.
Soviet_Soldier - специалист
нед май 28, 2023 10:45 pmIndianec 2 написа:
За дисковете специален предпазител ли трябва? Че с обикновения се коси отвисоко и карам без него....
Също препоръчайте хубави дискове от които сте доволни, че един на Премиум едва изкара 3 литра бензин.
Да, при някои коси са два, за работа с корда, и за работа с нож. При други е един, но съставен от две части, най-често на щипки за бързо сваляне на пластмасата с ножа за корда.

Диск, който е добро съотношение между цена и качество е този Oregon: https://reza4ki.bg/bg-product-details-154.html
точи се многократно с пилата за верижния трион. Същевременно с него няма силни удари, които са опасни за редуктора.
емовлаха - специалист
нед май 28, 2023 10:45 pmIndianec 2 написа:
За дисковете специален предпазител ли трябва? Че с обикновения се коси отвисоко и карам без него....
Също препоръчайте хубави дискове от които сте доволни, че един на Премиум едва изкара 3 литра бензин.
Не ползвам дискове/ножове за косене
Djack - специалист
Днес припалих моя китайски боклук...! Та да дам отчет.
Запали на второто дърпане - чакмак! До тук добре! Косих 15 минути и пак се започна: глъхнене, падат обороти, не мога да го форсирам....! От време на време се наема, набира мощност и обороти и след два три откоса пак...!
Бензина е пресен, филтъра чист, маслото на щил по рецепта, карбуратора притегнат, болта с пружината навит до край и върнат 1,5 оборота, капачката на резервоара разхлабена - няма вакуум!
Ако не ми се налагаше толкова рядко и за толкова малка площ да го използвам, отдавна щях да съм го усукал на асмалъка, ама....!
Те това е от мен. Ако имате други идеи давайте, че утре смятам да поръчам направо един карбуратор, те били по 20-тина кинта, не си заслужава главоболието! :partyman:
Soviet_Soldier - специалист
вт май 30, 2023 7:02 pmDjack написа:
Днес припалих моя китайски боклук...! Та да дам отчет.
Запали на второто дърпане - чакмак! До тук добре! Косих 15 минути и пак се започна: глъхнене, падат обороти, не мога да го форсирам....! От време на време се наема, набира мощност и обороти и след два три откоса пак...!
Бензина е пресен, филтъра чист, маслото на щил по рецепта, карбуратора притегнат, болта с пружината навит до край и върнат 1,5 оборота, капачката на резервоара разхлабена - няма вакуум!
Ако не ми се налагаше толкова рядко и за толкова малка площ да го използвам, отдавна щях да съм го усукал на асмалъка, ама....!
Те това е от мен. Ако имате други идеи давайте, че утре смятам да поръчам направо един карбуратор, те били по 20-тина кинта, не си заслужава главоболието! :partyman:
Първо е добре да се свали карбуратора заедно с преходника, да се види състоянието на гарнитурите, между преходника и цилиндъра, и между преходника и карбуратора.
Има ли някъде следи от теч? Семеринги, гарнитура на картер, гарнитура на цилиндър?

Въздушният филтър е проверен и чист, предполагам, както и бензиновия? Бензиновият филтър, макар и чист, може да е некачествен, и да пропуска мръсотия, или маркучето да се е цепнало някъде в резервоара, и през тая цепнатина да подкачва нефилтрирано гориво. Карбуратора се проверява лесно, със сваляне на едно капаче, под което има допълнителна цедка, в която се спира мръсотията, ако е попаднала след бензиновия филтър в резервоара.

Най-вероятон заради икономията, китайците най-често слагат, дори в големите си като кубатура коси, бензинови филтри тип Zama ZF-1 предназначен за двигатели до 30 кубика. Ако се окаже че карбураторът е запушен, обезателно трябва да се провери целостта на маркучетата за гориво, а филтърът да се замени с качествен, примерно хускварновски. Диаметъра грубо на бензиновите маркучета в стандартните китайски мотокоси е 5мм външен 3мм вътрешен. Ако се наложи да купувайте такива, вземете качествени и си решете проблема кардинално. Аз лично за моята взех "Орегон" 2.97мм Х 5.36мм, плюс филтър хускварновски тип. Те доколкото си спомням са 4,5мм и пасват отлично. Дали ще е от оранжевия пластмасов тип, или малко по-големите бели, няма значение - вършат работа. Малките с метал по тях, дето ги слагат на битовите хуски и Маккълък, също ще паснат, но по-големите са за предпочитане.
Djack - специалист
Ако преблема е във филтъра, няма да работи нормално 15-20 минути нормално докато загрее.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: