• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 307
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Това е размер на резбата но в инчове.хАмерички стандарт. :lol:
Тоест диаметъра на болта е приблизително 7,93мм но стъпките както и профила са други и нямат нищо с метричните резби.
А пружината служи само да законтря ролката. Кордата изскача от центробежната сила.
mitko.r - напреднал
Извинявам се ,че използвам темата но бихте ли ме посъветвали коя от косите да взема.
Моторна коса TEXAS BCU 43 или Моторна коса / храсторез Gardenia GС520 Profi.
Здравейте, ето и моя опит с моторна коса STIHL FS56. Преди два дни си я купих и направх бойното кръщение. Парцела ми е 700кв м, беше цялия обрасъл в треволяци, клони, храсти на места с дебелина колкото палеца(саморасляци от бук) с височина около 2 метра, не беше косен с години. За първи път кося с такава машинка, пробвах най-напред с корда, но бързо ми стана ясно че с кордата няма да стане. Сложих ножа и окосих парцела с две зареждания на бензин в косачката. Дебелите храсталаци с дебелина до 2см ги прекършва без никакъв проблем. По време на косенето ударих ножа няколко пъти в камък и бетон, и два пъти в металната ограда, при някои от ударите косачката спираше да върти, но след това тръгваше. Ножа се позахаби от едната страна но машината не трепна, като цяло видя голям зор. С една дума изключително доволен съм от нея, доста е здрава и си заслужава парите. Единственото нещо, което искам да относно косенето, не косете повече от 1 час без прекъсване, почивайте. Аз косих продължително, след което си чуствах ръцете сякаш вибрират, след около 20 минути почивка усещането премина, но не ви съветвам да стигате до тук. По време на косенето не се усещат силни вибрации, но явно при продължително косене се получава неприятно усещане по ръцете.
yanko78 - специалист
Аз ползвам някаква китайска, но ми се иска някоя хубава. Не съм маркаджия, но косачката ми е хускварна и ми се ще и една читава коса да си взема. Приемам съвети за нещо доказано. Площа е около 7-800 кв.м. и е кося на 2-3 седмици.
fore - майстор
yanko78 написа:
Аз ползвам някаква китайска, но ми се иска някоя хубава. Не съм маркаджия, но косачката ми е хускварна и ми се ще и една читава коса да си взема. Приемам съвети за нещо доказано. Площа е около 7-800 кв.м. и е кося на 2-3 седмици.
Колега нищо не ти разбрах.
Косачката ти е Хускварна, но ползваш Китайска и искаш хубава ????

:? :prayer:

Моят двор на вилата за косене е пак около 800 м2 и го оправям с Хускврната RS 323 която е доказана с качеството си за половин ден, дори и при наличие на големи издънки...... Лошото е че този модел вече не се произвежда.....

Какви са тези 2-3 седмици....... :? аз и с ръчна коса се справях за няма и един ден със същата площ, с тази разлика че издънките не можеше да ги премахна.

Задай си смислено въпроса за да получиш коректен отговор !!!
yanko78 - специалист
fore написа:
yanko78 написа:
Аз ползвам някаква китайска, но ми се иска някоя хубава. Не съм маркаджия, но косачката ми е хускварна и ми се ще и една читава коса да си взема. Приемам съвети за нещо доказано. Площа е около 7-800 кв.м. и е кося на 2-3 седмици.
Колега нищо не ти разбрах.
Косачката ти е Хускварна, но ползваш Китайска и искаш хубава ????

:? :prayer:

Моят двор на вилата за косене е пак около 800 м2 и го оправям с Хускврната RS 323 която е доказана с качеството си за половин ден, дори и при наличие на големи издънки...... Лошото е че този модел вече не се произвежда.....

Какви са тези 2-3 седмици....... :? аз и с ръчна коса се справях за няма и един ден със същата площ, с тази разлика че издънките не можеше да ги премахна.

Задай си смислено въпроса за да получиш коректен отговор !!!
Споделих, че моторната косачка за райграса ми е хускварна и за това предпочитам косата с корда да е същата марка. С моторната, коса, овощната градина, която е 800 кв. Там е неравно и не става с нормалната косачка за трева, затова и коса с косачка с корда.
fore - майстор
Ще пробвам да разкодирам- Самоходната ти 4 тактова косачка за ниска трева е Шведка. А искаш да купиш моторна коса за висока трева с диск и корда за неравномерен терен от марката.

Ами аз ти казах- RS 323 със стоманен вал, а не с жило. Лошото е че вече не се произвежда, а аналога и не е много хвален.

Така и не каза как какви са тези 3 седмици косене ? То ще мине лятото....... :)
yanko78 - специалист
fore написа:
Ще пробвам да разкодирам- Самоходната ти 4 тактова косачка за ниска трева е Шведка. А искаш да купиш моторан коса с диск и корда за неравномерен терен от марката.

Ами аз ти казах- RS 323 със стоманен вал, а не с жило. Лошото е че вече не се произвежда, а аналога и не е много хвален.

Така и не каза как какви са тези 3 седмици косене ? То ще мине лятото....... :)
За 2-3 седмици става за косене, коса е за 3-4 часа. Тази която е ползвам в момента е китайска, с вал който се дели на две и вътре е с валове а не с жило. Не съм наясно кое е най добре. Както казах по горе, искам да си взема нещо балансирано от към цена/качество. И да правилно си разбрал, другата ми за тревата е четиритактова и си е ползвам само за райграса. Мога и в другия терен да е вкарам, но там е неравно, има всякакви издънки и смятам, че ще е съсипя.
fore - майстор
Другата не я мъчи на неравно и с издънки че ще я скапеш. Най добре е със стоманен цял вал- нямаш разделящи се елементи които да се разбият с времето и вала не може да се разсука както жилото при претоварване с диск.
А е добре да има и квадратен диск за издънки........ Само с корда не става винаги.

Моята струваше около 700 лева. Отлична като цена/качество. Сега майче трябват малко повече за да се вземе нещо добро. Можеш да погледнеш и Маклуч. Имат добри аналози взаимствани от Шведите. Нали са им дъщерна марка.....


Малко трудно ти се разбира, но сега вдянах и тези 3 седмици- за толкова пораствала тревата..... Ами значи си в България...... :lol: И на моята вила е така....... :partyman:

Тази година пръскам основно и пак толкова изкарва- около месец и иска пак да се пръсне.....
iivanov - майстор
Относно цена/качество Олео мак са лидери на бг пазара . Аналогичните машини на хуск и щил са с 200-300 лв отгоре .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 307

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: