• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Ми те частите за тази машина са едни и същи с хуска , дажа май и номерата им са еднакви . Ма като си решил да набиваш пари за малко оранжева боя ...
yanko78 - специалист
обиколих местните дилъри и общо взето, клоня към два модела.
Щил FS70
https://www.stihl.bg/Продукти-STIHL/Мот ... 0-C-E.aspx
Хускварна 525RX
https://www.husqvarna.com/bg/produkti/motorni-kosi/

Щилката на живо не можах да е видя, хуска беше много приятен и лекичък, отделно казват, че е наследника на 323, които били доста доказани във времето.

За Щил също ми препоръчаха FS240, но ми идва над бюджета.
Гледах и по мощния модел на хуск 135R, но ми се видя по тежичка и пак над бюджета.

Ще съм благодарен ако някой сподели впечатления.
Багериста - специалист
Колега аз преди 2-3 години бях тръгнал с парите да взема точно 323 хуск или фс 70 щил .Първо огледах щил но някък много пластмасова ми се видя ,после в магазина на хусварна огледах 323 и по ми хареса.Обаче видях и 135 р хуск и започнах да се двоумя ,търговеца ме усети и започна с триковете , малко отстъпка ,туба грес още литър масло малко корда ,и накрая излязох от магазина със 135- цата.Мога само хубаво да кажа за нея,а при мен има и бая сенокос,мн съм доволен .Сигорен съм че и по малката да ми е вършила работа.Хускварните сякаш са с малко повече метал в себе си .
iivanov - майстор
Багериста написа:
Хускварните сякаш са с малко повече метал в себе си .
Бе не знам колко им е метала , ама според един от местните дилари , хускковете сравнително често хвърлят глави . Такова е и мнението на тия от жп-то , които бръмчат с такива .Щиловете пък с твърдението " мощни моторни коси " , за модел с 0,9 kw будят само смях . :lol: Абе робувайте на марки .
dragozow - майстор
135 е доста по-жива от 525 rX. Ако е за цена, звънни ми.
Багериста - специалист
Хвърлят глави ,ама на блок са добре. :-D
fore - майстор
Абе то хвърлянето на глави обикновено е свързано с липсата на глава на оператора...... :cool:

И аз мисля че Хуска дава повече.....а ако се търси по евтино може да се погледе и при Малкуча копията на Хуска.
yanko78 - специалист
Багериста написа:
Колега аз преди 2-3 години бях тръгнал с парите да взема точно 323 хуск или фс 70 щил .Първо огледах щил но някък много пластмасова ми се видя ,после в магазина на хусварна огледах 323 и по ми хареса.Обаче видях и 135 р хуск и започнах да се двоумя ,търговеца ме усети и започна с триковете , малко отстъпка ,туба грес още литър масло малко корда ,и накрая излязох от магазина със 135- цата.Мога само хубаво да кажа за нея,а при мен има и бая сенокос,мн съм доволен .Сигорен съм че и по малката да ми е вършила работа.Хускварните сякаш са с малко повече метал в себе си .
Аз също се чудя доста за 135-цата, да не би 525 да ми дойде слаба, въпреки, че при мен е чисто и равно и само млади треви и едни като лапади растат. Блазни ме пък, 525, че е по лекичка. Май май хуска ще е. Досега с китайката съм се справял без проблеми, надявам се 525 да е по добра (от към производителност). Ще мисля още малко и ще скачам.
fore - майстор
Ако не се лъжа 525 замести 323. Обаче я замести лошо. Била по лоша като изработка за парите си.
iivanov - майстор
Багериста написа:
Хвърлят глави ,ама на блок са добре. :-D
Бе всеки си има глава на раменете . Казвам , какво съм видял и какво съм чул . Заниманията ми с моторна коса са доста интензивни (заработвам допълнително) и съответно съм се постарал да вникна в материята . Аз лично съм фен на яките машини , без да отдавам голямо значение на марките . :partyman:
А колегата съфорумец може да вземе много прилична машина за тези пари , ако не робува на наложените марки .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: