• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Багериста - специалист
Ми тя китайката с тия има няма 2000 оборота на диска(главата) ти е вършила работа ,а истинските с 12000 как мислиш.
yanko78 - специалист
iivanov написа:
Багериста написа:
Хвърлят глави ,ама на блок са добре. :-D
Бе всеки си има глава на раменете . Казвам , какво съм видял и какво съм чул . Заниманията ми с моторна коса са доста интензивни (заработвам допълнително) и съответно съм се постарал да вникна в материята . Аз лично съм фен на яките машини , без да отдавам голямо значение на марките . :partyman:
А колегата съфорумец може да вземе много прилична машина за тези пари , ако не робува на наложените марки .
Дай конкретно предложение, миналата година говорих и хора които косат градските паркове и градинки. Няколко човека, твърдо се изказаха, че или щил или хуск. Замислях се и за олео мак, но ми казаха как няколко приключили филма им стоят хвърлени в складовете. Един от тях искаше да ми продаде “чисто новата” си клъч.
yanko78 - специалист
fore написа:
Ако не се лъжа 525 замести 323. Обаче я замести лошо. Била по лоша като изработка за парите си.
Ейййй намери и ти какво да кажеш :? :?
lov - майстор
Багериста написа:
Ми тя китайката с тия има няма 2000 оборота на диска(главата) ти е вършила работа ,а истинските с 12000 как мислиш.
Ей тва оборотите ги нямате за нищо. Се едно премятате зелени джанки по джобовете :lol: :lol: :lol:
iivanov - майстор
yanko78 написа:
Дай конкретно предложение, миналата година говорих и хора които косат градските паркове и градинки. Няколко човека, твърдо се изказаха, че или щил или хуск. Замислях се и за олео мак, но ми казаха как няколко приключили филма им стоят хвърлени в складовете. Един от тях искаше да ми продаде “чисто новата” си клъч.
Ако си мислиш , че няма убити щилове и хускове , лъжеш се . Няма неубиваеми машини . Особено пък от хора , които не работят със собствени машини . Когато моето олео беше в бокса , за смяна на бутало , сегменти и семеринги , всички с нормално експлоатационно износване , техника каза , че едва 10 % от машините при него са с такива повреди . А на пича му карат всякаква маркова техника . Тая работа с косенето е като оная работа - колкото повече - толкова повече . По- голямата мощност ти дава възможност да косиш по-бързо и с по-дебела корда . Това пък ще намали разхода на същата и в последствие ще икономисаш от това .
Въпреки че съм фен на олео мак , няма да ти го натрапвам , тъй като в твоя бюджет има по-добри предложения като съотношение цена-мощност - Макка който ти посочих .
yanko78 - специалист
iivanov написа:
Макка който ти посочих .
Гледах го мака, ами доста масивен и тежък ми се стори. Както казах, аз ще кося единствено и само 5-600 кв.м. чиста площ, само и единствено аз ще си я кося. От китайката ме боли гърба и трепнат ръцете, седмица след 3-4 часа косене. 525-цата за това ми хареса, че е много компактна и лекичка. В същото време, пък се притеснявам, да не олекне от към мощност. Имам още седмица за размисъл, така, че съм отворен за предложения цена/качество/доказаност. И наистина робувам на марки, кефи ме вътрешно като си е гледам дори в гаража докато стои. А и се сещам за един и същи производител който произвежда Сеат и Ауди и си има разлика между двете марки.
iivanov - майстор
Казах ти , че този мак и хуск 543 rx се различават само по цвят . Е да ама хуска , шото е хуск струва 1100+ , а мака около 700 . Преди време един съфорумец ми се поведе по акъла и взема такъв мак . Още не ми е пращал ЛС: "Да ти таковам таковата , за тоя акъл" . :-D
Колкото до теглото и вибрациите - не бой се . Дали 4 часа ще бръмчиш с лека и слаба машина , или 2 часа с мощна и тежка няма абсолютно никакво значение . Имал съм малка машинка , сега съм с тази , а меракът ми е за още по голяма .
ПП По-големите машини имат по-дълъг живот .
yanko78 написа:
...И наистина робувам на марки, кефи ме вътрешно като си е гледам дори в гаража докато стои. А и се сещам за един и същи производител който произвежда Сеат и Ауди и си има разлика между двете марки.
Подкрепям с двете ръце. Няма какво да му мислиш.
Чувството е невероятно.
iivanov - майстор
Що не си взе тогава фреза хускварна , а се хвърли на призмата ? :-D
vrangelov - специалист
iivanov написа:
... Имал съм малка машинка , сега съм с тази , а меракът ми е за още по голяма .
ПП По-големите машини имат по-дълъг живот .
И аз съм си мислел, като теб.
Идва един момент, най-вече, ако тревата е голяма, в който си мислиш, дали кефа нямаше да е по-голям, ако машината беше по-мощна. Но идва един момент, най-вече, ако тревата е малка и рехава, в който си мислиш, че и сега двигателят работи без натоварване, по-добре, че не е още по-голям.
Според мен винаги е добра идея да се вземе нещо с по-голям двигател.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: