• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
vrangelov написа:
Идва един момент, най-вече, ако тревата е голяма, в който си мислиш, дали кефа нямаше да е по-голям, ако машината беше по-мощна. Но идва един момент, най-вече, ако тревата е малка и рехава, в който си мислиш, че и сега двигателят работи без натоварване, по-добре, че не е още по-голям.
Малката машина беше с 2 мм корда - мъка . На високата трева това тънкото вместо да реже се отплесва . Минах на 2,4 мм . По-добре , но машината започна да се задъхва и съответно скоропостижно се спомина . Като взех тази машина с 3 мм корда се родих .
Колкото до рехавата трева - ами там ги работя с малко газ и ниски обороти . Теглото и твърдоста на кордата върши останалото .
На мен голяма.машина ми трябва , за да съкратя времето на работа . Все пак заработвам .
iivanov написа:
Що не си взе тогава фреза хускварна , а се хвърли на призмата ? :-D
Хихи...щото имам 300 квадрата градина.
Ма двете Щилки, в килера, са профита.
Както и двата автолмобила, се табели. Спал съм в гаража, та затуй подкрепих за марката.
Сетих са и за първите ми Byblos.....охххх ши са свърша.
Иванов, фен съм на Stihl. Мислих доста за фрезичка Viking, но цената щеше да е х2 и пак за китайска моторетка.
За резачките съм сигурен че са немецки, къкту и еМката в гаража.
Нека в Градината не се ядем, а да се кефим и си помагаме!
yanko78 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
и еМката в гаража.
Само да не е Е30, че аз ще ти спа в гаража :rolleyes:
iivanov - майстор
Маслената щека при BMW има и второ предназначение . През зимата същата се забива в снега и ако той надвишава отметката мах , автомобилът се зазимява , и се чака пролетта . :-D
imegogo - специалист
някой има ли наблюдения над марката texas дали са читави по специално гледам ето този модел http://www.texas-garden.com/en/products ... o=90067058
iivanov написа:
Маслената щека при BMW има и второ предназначение . През зимата същата се забива в снега и ако той надвишава отметката мах , автомобилът се зазимява , и се чака пролетта . :-D
Иванов, спичели уважението ми още в темата за фрезичката. Вечи ни мойш ма обидиш, да знайш.
02.01.2008г. във Варна имаше бедствено положение, та тогава си карах еМката, оти Рендето ми остана пред едно кафе, затрупано и със сликове.
От 2009г. не купувам зимни гуми за "щеката" оти фърлих бегачката и от тогава карам един уникален Нисан 4х4.
Заради тебе и ако ми напомниш, ши си купя едни зимни гуми и ши си мерим щеките.
Предлагам, за втори и последен път, да се върнем в Градината. От заяждания полза няма.

imegogo, нямам никакъв опит с моторни коси и тримери.
Ако това беше моторен трион, веднага щях да ти кажа, че това е хоби машинка. Това без да съм се интересувал от такава техника, само на база сравнение на двигателите с маркова.
Ако има сервиз наоколо, ако не очакваш да отмята една гора работа- това е машинката.
Ако я вземеш, веднага да се похвалиш, че да дадем и инструкции преди първо палене!
iivanov - майстор
Трифоне , не се заяждам , а шегувам . За мен автомобила е само транспортно средство , да си свърша работата . Фенството ми е непонятно . :partyman:
Тези тексас ми се виждат малко китайски . :? Поне параметрите са , като на брандирани машини с китайско ноу-хау .
iivanov написа:
Трифоне , не се заяждам , а шегувам . За мен автомобила е само транспортно средство , да си свърша работата . Фенството ми е непонятно . :partyman:
Тези тексас ми се виждат малко китайски . :? Поне параметрите са , като на брандирани машини с китайско ноу-хау .
Жив и здрав, Иванов!
Още едно мнение, което ще помогне на imegogo да си реши.
То си зависи от работата де. Бях загледал фрезите им, докато избирах- не изглеждаха никак зле. Просто реших да е български китаец.
iivanov - майстор
Тексас е датска марка . Имат оригинално изглеждащи фрезички . Имат и тежки мотоблокове , но не знам дали са техни или поръчвани в поднебесната . Специално за косите , много ми напомнят за мтд , а те определено са си китайска поръчка.
harvest - специалист
и аз моля за съвет за моторна коса,имам колебание между тези двете Моторна коса STIHL FS 55 и моторна коса Mcculloch B33B, коя ще е по добрия избор за редовно почистване на двор около декар?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: