• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
чет апр 15, 2021 7:27 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 7:15 pmТрифон П.Трифонов написа:

Добре, съгласявам се- при мен са попадали само китайски коси.
На теб обаче и термините и реглажа ти е тъмна Индия. В мъглата си отвсякъде.
Мога да регулирам кой да е карбуратор.
Оправи си халосните обороти, Ясене!
Не е въпрос до Китай, достатъчно е да видиш, къде се намира помпичката. Кажи ми една резачка, при която е директно върху карбуратора? :lol: Може и да има, не знам, но лично аз не съм виждал. Обичайно тая компановка е при поне 90% от мотокосите.

Най-добре е да си намери видео със сходен карбуратор, като неговия. Най-лесно се учат тия неща, не само с обяснение, а и с демонстрация, нагледно да види, как точно става работата. Това по принцип е трябвало да го свършат в сервиза, но явно ги е домързяло.
Я бягай при резачките, бре!
Казва, че има два винта и по това се ориентирам какъв му е карбуратора, а не гледам видеото да ме учи.
С два или с три винта, все едно ми е, а на теб еднакво трудно. Не съм ли ти казвал как да изчезваш?
Леле този карбуратор е за съвсем друга коса!!!

Цветомире, качи една снимка или кажи с колко винта е последно карбуратора!
Виждаш 3 и се навиват в една посока или виждаш 2 (3), но единият е вертикален?
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 7:30 pmТрифон П.Трифонов написа:

Я бягай при резачките, бре!
Казва, че има два винта и по това се ориентирам какъв му е карбуратора, а не гледам видеото да ме учи.
С два или с три винта, все едно ми е, а на теб еднакво трудно. Не съм ли ти казвал как да изчезваш?
Пак влезе във твоя въобръжаем свят. То имаше една хубава поговорка за тия, дето всичко им е лесно. . . . :lol:

Относно проблемите с изчезването съм ти казал отдавна, че можеш да се обръщаш към арменския поп. Изобщо не ме вълнуват желанията ти.
чет апр 15, 2021 7:39 pmSoviet_Soldier написа:
Придържай се към темата, не ми мрънкай, ами казвай кое накъде да върти!
...и гледай да не си счупиш маникюра в клавиатурата!
Май съм ти казвал, че малките пръдливи феи поне изчезват красиво.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет апр 15, 2021 7:49 pm, променено общо 1 път.
Цветомир Димитров - специалист
не мога много са големи снимките
Цветомир Димитров - специалист
не мога много са големи снимките
Отгоре има един заострен винт а под него са 2 много малки явно въпросните L и Н,тези имах предвид преди малко
чет апр 15, 2021 7:48 pmЦветомир Димитров написа:
не мога много са големи снимките
Според оплакванията и обясненията ти, приемам, че карбураторът е само с 2 регулировъчни винта. Един срещу жилото на газта и един ниско долу, като са в една равнина. Този, който виждаш вертикален, би трябвало да покрива иглата- там не пипай, както и онзи долу. Просто запали косата и започни да развиваш винтът, който регулира положението на дроселовата клапа, докато спре да се върти вала!

Ееее, сега друго.
Долните 2 не ги пипай! Горният е за дросела. Ще се ориентираш по жилото за газта. Него развий!
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 7:47 pmТрифон П.Трифонов написа:

Придържай се към темата, не ми мрънкай, ами казвай кое накъде да върти!
...и гледай да не си счупиш маникюра в клавиатурата!
Май съм ти казвал, че малките пръдливи феи поне изчезват красиво.
Ти мрънкаш, аз само ти казвам, като не ти изнася какво да сториш. Виж как си научил начин, по който да изчезваш красиво. Сега остава и да го пробваш. Аз маникюр нямам, не се тревожи за мен, а своя гледай, виждам че ти е голямо притеснение.

@Цветомир Димитров Ето нагледно да видиш, как се настройва карбуратор. Човекът е професионалист, обяснява и показва добре.
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 7:48 pmЦветомир Димитров написа:
не мога много са големи снимките
Отгоре има един заострен винт а под него са 2 много малки явно въпросните L и Н,тези имах предвид преди малко
Ако карбураторът е като този, който ти пратих на изображението, виждаш как пластината ходи по конуса на винта, развивай по малко, докато машината е запалена, до момента, в който спре да се върти кордовата глава.
чет апр 15, 2021 7:56 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 7:47 pmТрифон П.Трифонов написа:

Придържай се към темата, не ми мрънкай, ами казвай кое накъде да върти!
...и гледай да не си счупиш маникюра в клавиатурата!
Май съм ти казвал, че малките пръдливи феи поне изчезват красиво.
Ти мрънкаш, аз само ти казвам, като не ти изнася какво да сториш. Виж как си научил начин, по който да изчезваш красиво. Сега остава и да го пробваш. Аз маникюр нямам, не се тревожи за мен, а своя гледай, виждам че ти е голямо притеснение.

@Цветомир Димитров Ето нагледно да видиш, как се настройва карбуратор. Човекът е професионалист, обяснява и показва добре.
Бойко, този карбуратор е от другият тип, който имах предвид в началото. Папагалската всеки може.
Отначало показа карбуратор от съвсем различна коса. Явно неговият е подобен.

Папагал, след като два или три пъти писах какво да развие, най после вдяна- браво! ...и леко с фалцета!
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: