• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Тя 350 , като. мощност е съпоставима със Спарта 440/441 . Вчера , между другото , пробвах един 360 . С изключение на антивибрационната система , останалото не ме впечатли особено .
offvt - специалист
Грешката е моя ,Щил360 е на колегата!
Това за вибрациите е вярно,но аз няма да я ползвам професионално-само за лични нужди.След марковите
китайски машини реших да ги сменя и понеже не робувам на
марки си взех трион и храсторез на Олео Мак.Не съм
спец по тези техники,но на мен ми вършат работа с по-малки
усилия и най вече по-малко нерви!
Здравейте, нов съм в темата. Имам бензинов тример Powerjet KW520, закупен на промоция за - 130 лв, доволен съм от машинката, с изключение на счупената оригинална кордова глава и смяната и с такава на Husqvarna, след което всичко се нормализира. Имам една питанка, как да запазя тревата по-цяла, понеже кордата много я наситнява, имам и тризъб нож в комплекта, но не съм го пробвал все още. Целта ми е, тревата да се ползва за сено за животни. Благодаря предварително !
jgt - специалист
Boni1839 написа:
.....как да запазя тревата по-цяла, понеже кордата много я наситнява, имам и тризъб нож в комплекта, но не съм го пробвал все още. Целта ми е, тревата да се ползва за сено за животни. Благодаря предварително !
Е, че ползвай ножа де, ако е по-висока тревата, остава цяла и почти на "ръкойки", като след сърп.
iivanov - майстор
Има ножове , които събират . С повечко и по-къси зъби са .
iivanov - майстор
offvt написа:
Грешката е моя ,Щил360 е на колегата!
Това за вибрациите е вярно,но аз няма да я ползвам професионално-само за лични нужди.След марковите
китайски машини реших да ги сменя и понеже не робувам на
марки си взех трион и храсторез на Олео Мак.Не съм
спец по тези техники,но на мен ми вършат работа с по-малки
усилия и най вече по-малко нерви!
Ще е интересно Мастера да се пробва срещу щил 490 . Нищо , че последния го дават по-мощен .
yanko78 - специалист
Да изкажа впечатленията си от Хускварна 525RX. Сравнявам е с китайската с която съм косил до момента. Първото и основно впечатление което ми направи е ОСА. Супер пъргава, компактна и лека. Не дава да и подадеш газ и веднага се развърта. Паленето е направо детска игра, дори и на гърба когато е. Абе осичка. Главата беше заредена с някаква сива осукана корда, която свърши за нула време. Сложих после 2,4 или 2,7 квадрат, който е в пъти по добре. Според мен за любителско потребление е перфектна, но за профи не. Усещам, че до някъде е на ръба на силите си, по дебели стебла се позадъхва. Подкарах е със синтетично масло на Олео мак, че за щилското ми се досвидяха двойно пари. С това масло грам не пуши и миризмата е малко по различна, като от картинг все едно а не от двутактова смес. За мен направих перфектния избор. Супер лекичка, дори с базовия самар е супер удобна, не усещам грам вибрации, със супер лекота се коси. Като единствена забележка бих казал, че може да е с една идея по мощна и резервоарчето за гориво е мъничко и събира по малко от литър гориво. Взех си една готина туба за гориво от щил (щото хуск нямаха оранжеви) и съм супер доволен.
dragozow - майстор
Това е домашна коса лека коса и върши работа. Хускварна имат туби, но не познават парите, 55 лв струват, имам при мен. Мощните коси тръгват от към 900 лв, а професионалните от към 1100.
iivanov написа:
"Има ножове , които събират . С повечко и по-къси зъби са ."



Благодаря за отговорите, но може ли да ми поясниш с картинка на ножа колега, за да знам точно какъв да си взема. Да не би да става въпрос за нещо от сорта на циркулярен нож. :) А имам и още една питанка, за напред мисля да си взема нещо професинално, но повече от хиледарка не ми се дават и съм се насочил към Oleo-Mac BC 400 T, четох назад във темата не лоши отзиви за марката или има нещо по-добро в този ценови диапазон. Поздрави !
ilia_tsanev - помощник
Здравейте Колеги, може ли да се ползва обикновена грес /автомобилна/ за смазване на редукторната предавка на моторна коса? За 535RX става въпрос и ще има ли негативни последствия, ако се ползва такава грес.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: