• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
https://rezervnichastibg.com/product/ko ... -go-130mm/
с тази шпула идва косачката.
Soviet_Soldier - специалист
нед фев 14, 2021 6:19 pmdragozow написа:
Повечето китайки рядко са над 7 000, марковите са друга бира. За това и една маркова коса 40 кубика е по-производителна от китайска 52 кубика. Който не вярва да заповяда с косата си при мен, имам оборотомер и ще почерпя. Под маркови коси нямам предвид евтиния модел на McCulloch и OleoMac. Един редуктор на 50+ кубикова коса на Husqvarna и Stihl тежи два пъти повече от същия на китайска 52 кубика и въпреки това марковите са по-леки, по-тихи, с много по-ниски вибрации и по-нисък разход. От там и цената, дай боже всеки да има 1 000 лв за моторна коса.
Така е, има и големи боклуци. Имам чувството, че някои ги настройват китайците, просто навивайки определени обороти от винтовете на карбуратора, без дори да ги палят. Взимаш резачка или коса, палиш, а веригата се върти от прекалено завишените обороти на празен ход. Това е и една от причините и разходът на гориво да им е завишен. Хубаво е човек, който работи с подобна техника да си има оборотомер за да си настрои и периодично проверява инструментите, та да работят с оптималните си възможности.
Такъв ли, като моя марков китаец
https://photos.app.goo.gl/q5rk2J78EchZzNt77
Или истински китаец за 10 лв, който върши същата работа?
https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/ ... ;s=800x600

Прикачен файл

DSC_0021.JPG
DSC_0021.JPG (99.15 KиБ) Видяна 812 пъти
dragozow - майстор
B40B Elite е съвсем друг клас моторна коса, мотора е по-хубав, кордовата глава, ергономията, антивибрационната система, контролите и естествено цената е по-висока, прави се в Швеция. Там по принцип произвеждат скъпите модели. Това не означава, че B43BT е лоша, пак върши работа. За 100 лв повече винаги има по-хубав модел, въпроса е човек до къде може да стигне с парите.
Soviet_Soldier - специалист
пон фев 15, 2021 5:30 pmdragozow написа:
B40B Elite е съвсем друг клас моторна коса, мотора е по-хубав, кордовата глава, ергономията, антивибрационната система, контролите и естествено цената е по-висока, прави се в Швеция. Там по принцип произвеждат скъпите модели. Това не означава, че B43BT е лоша, пак върши работа. За 100 лв повече винаги има по-хубав модел, въпроса е човек до къде може да стигне с парите.
Към 200лв е отгоре 40-ката и тя също се прави в Китай, но при нея май поне конструкцията е Husqvarna, а не като 43-ката класическа китайка.

Изображение
dragozow - майстор
Да, прав си, сега погледнах един кашон.
Цветомир Димитров - специалист
a колко коня е в интернет магазините пише 0.78 а пък била 2
Soviet_Soldier - специалист
пон фев 15, 2021 8:15 pmЦветомир Димитров написа:
a колко коня е в интернет магазините пише 0.78 а пък била 2
Аз като гледам пишат каквото им скимне, при това никой не им търси сметка, че подвеждат хората. Една и също коса може да е писана от 2 до цели 6 коня. :lol: Всъщност тая 40 кубикова коса е реално около 1500W или приблизително 2кс.
Цветомир Димитров - специалист
пон фев 15, 2021 8:31 pmSoviet_Soldier написа:
пон фев 15, 2021 8:15 pmЦветомир Димитров написа:
a колко коня е в интернет магазините пише 0.78 а пък била 2
Аз като гледам пишат каквото им скимне, при това никой не им търси сметка, че подвеждат хората. Една и също коса може да е писана от 2 до цели 6 коня. :lol: Всъщност тая 40 кубикова коса е реално около 1500W или приблизително 2кс.
маслото мисля mcculloch да взема low smoke било
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: