• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
atanasov2004 - специалист
В магазините на ПРАКТИС може да се вземе под наем и да се убедиш как работят :) за 24 часа наема беше това лято - 20лв. Бях се засилил на RTR-149лв на промоция, но
взех една MTD сутринта с диск и след обед към 16часа я върнах, не можа да изгори 2литра бензин остана...но тревите на 2 декара лозя бяха ликвидирани....
iivanov - майстор
Икрата се издуха за два сезона.Е, поработи си, но малката машинка си е малка машинка-къс живот.Пуснах запитване за части, но ако не ми хареса цената, работата отива на нова.И по-голяма.
Lisko - майстор
forski написа:
А за смазването на главата, аз кося около половин декар поляна, като я мина два-три пъти и смазвам (как само прозвуча :-D ) значи на декър и половина два и слагам по-малко грес.
Колега, за площи от такъв калибър използването на тримерче ми звучи малко като да обърнем количка пясък с чаена лъжичка.
За полвин декар и нагоре вече говорим за косачка
iivanov - майстор
За икрата бутало със сегмент комплект-34 и стотинки. Цилиндър-46 и стотинки. Ш, са ремонтира.
lov - майстор
И аз да споделя своя опит с китайчетата. Райдърче купено от Пени с явното съзнание колкото изкара. Меко казано извадих му душицата с опит да я поломя докато е в гаранция. 4 декара сливова градина подънките не бяха чистени няколко години. Тотално почистване само около дърветата не цялата площ разбира се. Един селски двор около декар с всякакви храсталаци занемарен също от години и на него му видях сметката. И няколко косенета на вилата през миналата година и тя около декар. Вчера пак я застъпих с тормоз и си окосих вилата.
До сега дефектите ако може да се каже така. Още в началото се наложи да притягам всички болтове на карбуратора пък и на други места. Редуктора още като я взех ми дойде на акъла че са си спестили мазането и видях че има пробка за мазане та им зачислих една спринцовка с грес към инструмента.
Кордовата глава пълен та..ак поломих вече 3 или 4 ама какво да се прави поне не са чак толкова скъпи. Съжалявам че не си купих още в началото една по истинска. За перката за сега съм доволен поне тя не се е строшила въпреки честата среща с каманаци.
За сега доволно изплатила се е и колкото изкара толкова.
stefanbg - специалист
lov написа:
И аз да споделя своя опит с китайчетата. Райдърче купено от Пени с явното съзнание колкото изкара. Меко казано извадих му душицата с опит да я поломя докато е в гаранция. 4 декара сливова градина подънките не бяха чистени няколко години. Тотално почистване само около дърветата не цялата площ разбира се. Един селски двор около декар с всякакви храсталаци занемарен също от години и на него му видях сметката. И няколко косенета на вилата през миналата година и тя около декар. Вчера пак я застъпих с тормоз и си окосих вилата.
До сега дефектите ако може да се каже така. Още в началото се наложи да притягам всички болтове на карбуратора пък и на други места. Редуктора още като я взех ми дойде на акъла че са си спестили мазането и видях че има пробка за мазане та им зачислих една спринцовка с грес към инструмента.
Кордовата глава пълен та..ак поломих вече 3 или 4 ама какво да се прави поне не са чак толкова скъпи. Съжалявам че не си купих още в началото една по истинска. За перката за сега съм доволен поне тя не се е строшила въпреки честата среща с каманаци.
За сега доволно изплатила се е и колкото изкара толкова.
Колега, виж ми постинга на първа страница - там съм писал каква глава си купих. Даже тази година си взех от Баумакс Плевен още една, за да не пренавивам корда в градината, а като свърши само сменям главата за по-лесно. Много я блъсках по камъните и дънерите, но държи.
lov - майстор
Миналия месец взех една друга но и на нея пластмасата не ми хареса в последствие. То и други неща трябваше да пипна след като я отворих за да навия нова корда щото слагат вътре колко да има нещо да се показва. Дюзите за кордата както са с чаплъците от отливката.Наложи се да бъркам с пиличната и да ги махам. Та и тя ще е колкото изкара. А и аз съм на същия принцип само смяна кат се скъса кордата. Миналата седмица от остатъците на глави събрах каквото можах даже едната на риск я заредих и после залепих за да не се разпада. Ще е ползвам на по щадящи места пък ако скъсам ще я отварям с чука :lol: . Другата седмица ще обикалям плевенските магазини и ще си взема една две такави щом казваш че държат.
Колко пара са, не че ми е проблем ама за ориентир.
iivanov - майстор
Около 25 лв.Оригиналната я смених с такава и съм доволен.
al4o - специалист
Някъде бях мернал глави/уж универсални/ ,но с верига Какво мислите за тях,че и аз трябва да купувам Иначе ще се кара с корда Ама като ме остави по средата на работата и :x
fore - майстор
На Партнер Колибри втулката на главата е 5/16 R. Какво означават тези цифри.
С кой номер ключ се развива втулката и тази пружина която връща саморазвиващата се ролка на кордата как точно се вади ?

Защо на Колибрито ми се струва че няма такава съединителна втулка, ами стои като тенекиена някак си. До сега не съм развивал главата никога.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: