• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:

Грешно е да лъжеш, господине.
Дай линк или се излагаш като клеветник.
Изобщо не се чудя- който раздава шамари и получава. Ти зад клавиатурата ко са оплакваш?!
Е не съм такъв човек да си измислям и да лъжа. Виж си поста от чет апр 15, 2021 7:08 pm
Цитирам: "Отвивай винта за дросела, докато спре да се върти". Той няма да спре да се върти, а буквално ще му остане в ръцете, но и да не му остане в ръцете, трябва да го предупредиш, че си има предал, а не да изпусне и после да се чуди защо косата не пали.

Иначе си прав за терминологията, старая се да обяснявам по максимално интуитивен и лесен за разбиране начин. Да, примерно L и H не са винтове, а са жигльори, но не всеки ще ме разбере. В крайна сметка важното е тук да му съдействам и да си настрои косата успешно. Това като цяло е смисълът на този форум.
чет апр 15, 2021 9:31 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:

Грешно е да лъжеш, господине.
Дай линк или се излагаш като клеветник.
Изобщо не се чудя- който раздава шамари и получава. Ти зад клавиатурата ко са оплакваш?!
Е не съм такъв човек да си измислям и да лъжа. Виж си поста от чет апр 15, 2021 7:08 pm
Цитирам: "Отвивай винта за дросела, докато спре да се върти". Той няма да спре да се върти, а буквално ще му остане в ръцете, но и да не му остане в ръцете, трябва да го предупредиш, че си има предал, а не да изпусне и после да се чуди защо косата не пали.

Иначе си прав за терминологията, старая се да обяснявам по максимално интуитивен и лесен за разбиране начин. Да, примерно L и H не са винтове, а са жигльори, но не всеки ще ме разбере. В крайна сметка важното е тук да му съдействам и да си настрои косата успешно. Това като цяло е смисълът на този форум.
Докато спре да се върти валът, господин подлец.
чет апр 15, 2021 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Просто запали косата и започни да развиваш винтът, който регулира положението на дроселовата клапа, докато спре да се върти вала!
...
Ясно е защо не даде линк, а цитира до "вала", че....да ме прощава Шефа!
И тебе, ама по натам.

В 7.08 нямам пост. Явно си "такъв" човек.
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 9:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Докато спре да се върти валът.
Думата "валът" я няма в текста. Хубаво е да го предупредиш, че ако го развие прекалено много може да изпусне, не за друго, а просто да не си увеличава проблемите. Сега поне, доколкото разбирам косата стартира и работи, макар и да върти, когато не ѝ се дава газ. Ако го развие прекалено може и до по-лошо да доведе нещата.
Най-хубаво подобни тънкости някой да му ги покаже и обясни на живо. Човек като вижда как са устроени нещата, по-лесно възприема информацията. Аз по тази причина търся клипове, с които да покажа нагледно, когато се опитвам да обясня нещо и начертах прост скрийншот със стрелки върху карбуратора. Не е толкова сложно, дано успее да си я настрои правилно и да си я ползва с кеф.
чет апр 15, 2021 9:42 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 9:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Докато спре да се върти валът.
Думата "валът" я няма в текста. Хубаво е да го предупредиш, че ако го развие прекалено много може да изпусне, не за друго, а просто да не си увеличава проблемите. Сега поне, доколкото разбирам косата стартира и работи, макар и да върти, когато не ѝ се дава газ. Ако го развие прекалено може и до по-лошо да доведе нещата.
Най-хубаво подобни тънкости някой да му ги покаже и обясни на живо. Човек като вижда как са устроени нещата, по-лесно възприема информацията. Аз по тази причина търся клипове, с които да покажа нагледно, когато се опитвам да обясня нещо и начертах прост скрийншот със стрелки върху карбуратора. Не е толкова сложно, дано успее да си я настрои правилно и да си я ползва с кеф.
Извинявам се на всички, че цитирам това нищожество изцяло- очевидно е защо!
Има я думата и съм цитирал въпросното мнение.
Ето го отново.
чет апр 15, 2021 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Просто запали косата и започни да развиваш винтът, който регулира положението на дроселовата клапа, докато спре да се върти вала!
...
Дай линк към мое мнение да върти до край!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет апр 15, 2021 9:47 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 9:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ясно е защо не даде линк, а цитира до "вала", че....да ме прощава Шефа!
И тебе, ама по натам.

В 7.08 нямам пост. Явно си "такъв" човек.
Обиждаш ме за неща, които лесно мога да ти докажа. Последното, за което ще лъжа или ще си измислям е писано черно на бяло във форум. Линк към конкретния коментар не знам как да дам, но към страницата мога, ето:
viewtopic.php?f=29&t=38351&start=580

Мога и скрийншот да направя:
Изображение
чет апр 15, 2021 9:47 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 9:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ясно е защо не даде линк, а цитира до "вала", че....да ме прощава Шефа!
И тебе, ама по натам.

В 7.08 нямам пост. Явно си "такъв" човек.
Обиждаш ме за неща, които лесно мога да ти докажа. Последното, за което ще лъжа или ще си измислям е писано черно на бяло във форум. Линк към конкретния коментар не знам как да дам, но към страницата мога, ето:
viewtopic.php?f=29&t=38351&start=580

Мога и скрийншот да направя:
Изображение
Намерих въпросното мнение.

"Отвивай винтът на дросела, докато спре да се върти!"
Валът господине, валът. Винта за дросела никога няма да спре да се върти, докато го отвиваш. Изопачаваш, щото няма какво друго. Това също е подлост.

Ето го.
чет апр 15, 2021 7:08 pmТрифон П.Трифонов написа:

Отвивай винта за дросела, докато спре да се върти!

Лелее, Бойче, кви халосни обороти бре?!! LA, L и H, са съответно- "празен ход", регулировка на сместта при ниски обороти, регулировъчен винт високи обороти. Последният е опасен и не е добре да се пипа от всеки.
Цветомир вероятно си е настроил косата.
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 9:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Намерих въпросното мнение.

"Отвивай винтът на дросела, докато спре да се върти!"
Валът господине, валът. Винта за дросела никога няма да спреза се върти, докато го отвиваш. Изопачаваш, щото няма какво друго. Това също е подлост.
Пак грешиш, иначе и "валът" да беше добавил, пак трябваше да предупредиш да внимава, да не изпусне конуса. Не го споменавам за да изопачавам, а за да не си отвори нов проблем.
чет апр 15, 2021 9:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Цветомир вероятно си е настроил косата.
Надявам се да си я е настроил, че доста ядове покрай нея. Не е никак приятно нова техника да се праща в сервиз, още по-неприятно е да не са си свършили работата, така както трябва.
чет апр 15, 2021 9:53 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 9:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Намерих въпросното мнение.

"Отвивай винтът на дросела, докато спре да се върти!"
Валът господине, валът. Винта за дросела никога няма да спреза се върти, докато го отвиваш. Изопачаваш, щото няма какво друго. Това също е подлост.
Пак грешиш, иначе и "валът" да беше добавил, пак трябваше да предупредиш да внимава, да не изпусне конуса. Не го споменавам за да изопачавам, а за да не си отвори нов проблем.
Предупредил съм. Ето пак и само за теб.
чет апр 15, 2021 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Просто запали косата и започни да развиваш винтът, който регулира положението на дроселовата клапа, докато спре да се върти вала!
...
чет апр 15, 2021 6:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
...въртиш много внимателно винтът за дросела, обратно на часовника. Трябва ѝ съвсем малко.
Това не е докрай, нали?! Както не е и винта, нали?!
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 15, 2021 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Предупредил съм. Ето пак и само за теб.
Както виждаш не лъжа и не си измислям. Нищо не си споменал за това, че ако го отвие прекалено много може да изпусне конусът. Кокто и да е, няма смисъл да спамим темата с подобни разправии. Всичко е публично, та който се вълнува може свободно да прочете, какво е писано.
чет апр 15, 2021 10:04 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 15, 2021 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Предупредил съм. Ето пак и само за теб.
Както виждаш не лъжа и не си измислям. Нищо не си споменал за това, че ако го отвие прекалено много може да изпусне конусът. Кокто и да е, няма смисъл да спамим темата с подобни разправии. Всичко е публично, та който се вълнува може свободно да прочете, какво е писано.
Мхм, като дявола Евангелието- само до където ти изнася.
За теб целия.
чет апр 15, 2021 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Предупредил съм. Ето пак и само за теб.
чет апр 15, 2021 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Просто запали косата и започни да развиваш винтът, който регулира положението на дроселовата клапа, докато спре да се върти вала!
...
чет апр 15, 2021 6:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
...въртиш много внимателно винтът за дросела, обратно на часовника. Трябва ѝ съвсем малко.
Това не е докрай, нали?! Както не е и винта, нали?!
За теб- докрай. Така или иначе вечерта ще е в молитви, хахаааа!
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: