Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
нед юни 27, 2021 12:49 pmЦветомир Димитров написа:

За 2 месеца-2 тапи ней добре работата
За какви точно тапи иде реч?
dragozow - майстор
Ръчната коса не е за всеки.
Цветомир Димитров - специалист
нед юни 27, 2021 3:36 pmSoviet_Soldier написа:
нед юни 27, 2021 12:49 pmЦветомир Димитров написа:

За 2 месеца-2 тапи ней добре работата
За какви точно тапи иде реч?
P35 mcculloch-един майстор ми каза че за тази машина само такива тапи стават-няма Хускварна,няма Щил-само тия.
Soviet_Soldier - специалист
нед юни 27, 2021 4:40 pmЦветомир Димитров написа:

P35 mcculloch-един майстор ми каза че за тази машина само такива тапи стават-няма Хускварна,няма Щил-само тия.
Има универсални шпули, в чийто комплект има различни преходници за различни коси. Под "тапа" предполагам имаш предвид средната част на шпулата, която удряш в земята да отпусне корда? Има неоригинални, при които тая тапа върха ѝ е метален и подвижен, върти се на лагер и държат доста.
Може да купиш само преходник, чрез който да поставяш други кордови глави.

Изображение

Изображение
Цветомир Димитров - специалист
нед юни 27, 2021 5:16 pmSoviet_Soldier написа:
нед юни 27, 2021 4:40 pmЦветомир Димитров написа:

P35 mcculloch-един майстор ми каза че за тази машина само такива тапи стават-няма Хускварна,няма Щил-само тия.
Има универсални шпули, в чийто комплект има различни преходници за различни коси. Под "тапа" предполагам имаш предвид средната част на шпулата, която удряш в земята да отпусне корда? Има неоригинални, при които тая тапа върха ѝ е метален и подвижен, върти се на лагер и държат доста.
Може да купиш само преходник, чрез който да поставяш други кордови глави.

Изображение

Изображение
https://technosmart.bg/online-magazin/p ... universal/
За това говоря- на снимката отстрани се вижда нещо като сводче което е направено специално за b40-предпазващо металната част на редуктора отгоре.
Soviet_Soldier - специалист
нед юни 27, 2021 5:24 pmЦветомир Димитров написа:

https://technosmart.bg/online-magazin/p ... universal/
За това говоря- на снимката отстрани се вижда нещо като сводче което е направено специално за b40-предпазващо металната част на редуктора отгоре.
Имаш предвид отливката на кордовата глава, че редуктора се потапя в нея ли? Това е направено за да не се намотава трева между редуктора и кордовата глава. Изобщо не е критично, ако поставиш нестандартна кордова глава, в която редуктора не е потопен. Нали върху кордовата глава стои метална шайба, която предпазва лагерите, изобщо не е задължително да се ползва оригиналната.

Единственото, което трябва да съблюдаваш е новата кордова глава да не е издължена и конусовидна в задната част, че ще се измести много надолу линията, по която се движи кордата и може ножа да не я лови. Оригиналните олеомаковски са сравнително плоски с метал против износване и работят с до 4мм корда.
https://oleomac.bg/product/403/kordova- ... alife.html
dragozow - майстор
Тапи имам от Т35 на Хускварна. Стават на P35, 8 - 9 лв струваха. По косите на McCulloch главите трябва да са P25 и P35, имат канал, който скрива отвора и не се намотава там трева. Стават и други глави, но тревата се намотава.
Цветомир Димитров - специалист
нед юни 27, 2021 6:34 pmdragozow написа:
Тапи имам от Т35 на Хускварна. Стават на P35, 8 - 9 лв струваха. По косите на McCulloch главите трябва да са P25 и P35, имат канал, който скрива отвора и не се намотава там трева. Стават и други глави, но тревата се намотава.
за b33 i trimmac е р25,за моята е р35,поне така каза човека дето взех втората от него,ако и тази се счупи взимам Т35 и така
Soviet_Soldier - специалист
нед юни 27, 2021 6:51 pmЦветомир Димитров написа:

за b33 i trimmac е р25,за моята е р35,поне така каза човека дето взех втората от него,ако и тази се счупи взимам Т35 и така
За какво ти е кордова глава Т35, ако е същата, като Р35 с изключение на вдлъбнатината? Това са битови кордови глави и е нормално, когато се работи много да ги сменяш всеки месец. Пригоди професионална с лагер, от сорта на Husqvarna Τ45X, ако намериш подходящ преходник, или олеомаковската подсилена с метал. Впрочем последната се зарежда бързо без разглобяване, просто пронизваш кордата и навиваш.
Цветомир Димитров - специалист
нед юни 27, 2021 7:56 pmSoviet_Soldier написа:
нед юни 27, 2021 6:51 pmЦветомир Димитров написа:

за b33 i trimmac е р25,за моята е р35,поне така каза човека дето взех втората от него,ако и тази се счупи взимам Т35 и така
За какво ти е кордова глава Т35, ако е същата, като Р35 с изключение на вдлъбнатината? Това са битови кордови глави и е нормално, когато се работи много да ги сменяш всеки месец. Пригоди професионална с лагер, от сорта на Husqvarna Τ45X, ако намериш подходящ преходник, или олеомаковската подсилена с метал. Впрочем последната се зарежда бързо без разглобяване, просто пронизваш кордата и навиваш.
Да си прост не е лесно колеги-оправих и двете без да искам.Малко предистория:първата(оригиналната)по едно време спря да пуска корда.по същото време се появиха така известните на всички ви вибрации.Взех втората,вибрациите продължиха,от което заключих че не е виновна кордовата глава а друг проблем.Карам с този проблем вече доста голяма площ,докато онзи ден и новата спря да подава корда.Преди малко си поиграх със старата и видях че бутона(аз така му викам)се завърта надясно когато е натиснат.Оказа се че просто е заял и на двете по идентичен начин.Сега пускат и двете с докосване до земята.Спестих едни 30+кинта и си имам 2 работещи тапи. Доволен съм от себе си :lol:

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: