• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
ср апр 28, 2021 8:14 amТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 27, 2021 8:47 pmИндианец написа:
https://vm.tiktok.com/ZMeC5rSW6/
Косите като тоя и и няма да имате проблеми. :-D
Да, държи машината на 1000-2000 оборота под максималните. 100% отворен дросел, леко обогатена смес.
Добро темпо държи тоя скакалец!
Тук имаше един човек, който работеше много и разбираше също, но спря да пише, за жалост.


С хоби машинка- така. Вижда се колко и как подгрява мотора- точно 22 секунди, докато си закачи машината и намести самара.
Да не съм объркал темата, да се меся на професионалистите нещо?!!
вт апр 27, 2021 7:39 pmЦветомир Димитров написа:
за кое друго говориш?
Винтик H
Цветомире, ей това търсих, по твоите болежки с косата- за вибрациите иде реч.

Тук никой няма да ти ги каже тия неща. Както казва руснака- къде от незнание, къде нарочно, но не казват.
Ако и при теб не е било гресирано, бъди сигурен, че вече има износване.
На твое място бих проверил веднага, ако не си го направил до сега.
Намерих и един, който твърди, че всеки новозакупен инструмент трябва да бъде разработен в лек режим. Тук ти казват- няма нужда!!!
Всички служебни МПС, които съм учил да вървят, все още служат на колегите, след мен. Всичко съм карал в лек режим през първите 5000 км.
Трупаш опит по трудния начин сякаш.
при мен вибрациите се оказа че са от шпулата,неправилно намотана корда,сега само я припалвам и си чакам болта-края на Май
ср апр 28, 2021 5:43 pmЦветомир Димитров написа:

при мен вибрациите се оказа че са от шпулата,неправилно намотана корда,сега само я припалвам и си чакам болта-края на Май
Хубаво. Не е излишно да си провериш нещата.
Цветомир Димитров - специалист
ср апр 28, 2021 6:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср апр 28, 2021 5:43 pmЦветомир Димитров написа:

при мен вибрациите се оказа че са от шпулата,неправилно намотана корда,сега само я припалвам и си чакам болта-края на Май
Хубаво. Не е излишно да си провериш нещата.
гресиран е вала,защото като навивах болта,който мислех че ще пасне по него имаше грес,а той допираше вала,страх ме е да я разглобявам толкова основно.
Надеждата ми беше в Dragozow да ми даде размерите на въпросния болт,ама шанс...
Soviet_Soldier - специалист
ср апр 28, 2021 6:43 pmЦветомир Димитров написа:

гресиран е вала,защото като навивах болта,който мислех че ще пасне по него имаше грес,а той допираше вала,страх ме е да я разглобявам толкова основно.
Надеждата ми беше в Dragozow да ми даде размерите на въпросния болт,ама шанс...
То не е и нужно да се разглобява много. Аз лично действам по следния начин: В края на сезона хващам косата, почиствам я, зареждам с грес редуктора, може със спринцовка, аз я набивам с такаламита за шината на резачката, просто идеално пасва в отвора. Греста е една и съща (поне на вид и гъстота), някаква синя както в такаламита, така и заводската, с която дойде машината. Моята е с разглобяема в средата тръба и аз от снадката я разглобявам, но май твоята бе с цяла, доколкото си спомням. Хващаш и развиваш щангата откъм съединителя, промазваш вала, а зад най-горната втулка залагаш резерв от грес, тази грес по време на работа лека-полека тръгва надолу, по тази причина се разглобява и залага над първата втулка откъм съединителя.

Ако валът е деформиран и износен може да го обърнеш, демек шлиците, които са контактували с редуктора, да идат от страната на съединителя, по този начин втулките няма да контактуват с износените зони на вала. Така се получава, защото най-често разстоянието от съединителя до първата втулка е различно, спрямо това на първата втулка откъм редуктора. Една изтормозена мотокоса по този начин няма да стане като нова, защото обичайно и втулките се износват, но може да подобри нещата.
Под износен вал имам предвид да се усещат сериозни вдлъбнатини в него, а иначе леки визуални следи на вала на контактните му с втулките зони винаги има.

П.С. И недей да косиш, като оня от клипа, дето Трифон ти е пратил, само ще си загубиш излишно време, гориво и може да си задръстиш заглушителя и цилиндъра с нагар. В нито една инструкция няма да я намериш тая измишльотина, че трябва така да се припомпва газта по време на косене.

Това да се пуска постоянно газта професионален механик, като Вячеслав RS го определя като "Онанизъм с моторни коси", казва и показва, защо е вредно да се прави, запушват се заглушителите, цилиндрите, отчупва се нагар и надира двигателя, залепват сегменти и губи компресия, износват се жилата и частите на карбуратора. Няма хоби, няма професионална, това Трифон си го изсмуква от пръстите, пълни фантасмагории. Всяка читава мотокоса е изчислена да работи без проблем в пълна газ, на предишния клип, дето бях пуснал се видя, че машинката поддържа постоянно една безопасна температура на пълна газ и е една от най-слабите "хоби машинки" на Щил.



Вячеслав се присмива на съседа си, който работи по метода, който Трифон препоръчва:



До 6.39 всичко е просто цветя и рози.
Решил е да съкрати клипът, където всичко е било наред.
На 6.40 оборотите вече са други.
На 6.52 вече е ясно какво. Леко задиране. След 5 минути пак ще работи, но щетите вече са налице.
Газ в пол, момци! Та какво беше там за разработка, последваща настройка на карбуратора, газ докато свърши бензина....Даже звук като от правозъба кутия извади, гресираният вал.
В читави ръце, това няма да се случи.
Цветомир Димитров - специалист
Ако Вячеслав ми беше комшия на мене щях да кося по същия начин-майстора е наблизо :-D
чет апр 29, 2021 12:11 pmЦветомир Димитров написа:
Ако Вячеслав ми беше комшия на мене щях да кося по същия начин-майстора е наблизо :-D
Що бре, бойчето ти е още по близо- на един клик ти е, а по неговия, няма и толкос. Само дето твърди, че няма нужда от разработване, косата си идва настроена, газ докат свърши бензина.
С хоби машинките така, ама кой да ти каже?!!
Юнашки клипчета, в тубата, с лопата да ги ринеш.
Теб те сполетя малкия дявол. Все пак е бранд на Хуск.
Цветомир Димитров - специалист
чет апр 29, 2021 12:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 29, 2021 12:11 pmЦветомир Димитров написа:
Ако Вячеслав ми беше комшия на мене щях да кося по същия начин-майстора е наблизо :-D
Що бре, бойчето ти е още по близо- на един клик ти е, а по неговия, няма и толкос. Само дето твърди, че няма нужда от разработване, косата си идва настроена, газ докат свърши бензина.
С хоби машинките така, ама кой да ти каже?!!
Юнашки клипчета, в тубата, с лопата да ги ринеш.
Теб те сполетя малкия дявол. Все пак е бранд на Хуск.
Държа да подчертая че машината се оказва нелоша.историята с болта е съвсем друга бира.
чет апр 29, 2021 12:45 pmЦветомир Димитров написа:
Държа да подчертая че машината се оказва нелоша.историята с болта е съвсем друга бира.
Ти си дръж каквото искаш. Никой не казва, че ти е лоша косата.
Бирата си е бира, ама и карбуратора не беше настроен.
Цветомир Димитров - специалист
чет апр 29, 2021 12:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 29, 2021 12:45 pmЦветомир Димитров написа:
Държа да подчертая че машината се оказва нелоша.историята с болта е съвсем друга бира.
Ти си дръж каквото искаш. Никой не казва, че ти е лош косата.
Бирата си е бира, ама и карбуратора не беше настроен.
Прав си,колко такива машини са минали през ръцете ви с Бойчето-аз съм лаик та дрънкам :)
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: