• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср мар 31, 2021 10:45 amЦветомир Димитров написа:
...на Маккълък оригиналното масло...
Много вероятно да е същото, с друга лепенка на шишето. Това бойчагата ей сега ще го намери в нета.
Ако не косиш по десетина декара на ден, защо не ползваш синтетично?!
Миналата година, в три магазина представители на Хускварна за Варна, не можах да намеря синтетичното им масло. Трябваше ми за подарък. Накрая купих Щилско, а интересното е, че операторът веднага забеляза разликата с полусинтетиката на Хуск. Машинката е била палена само веднъж с нея, след което маслото замина подарък на друго място.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср мар 31, 2021 10:53 am, променено общо 1 път.
Цветомир Димитров - специалист
ср мар 31, 2021 10:49 amТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 31, 2021 10:45 amЦветомир Димитров написа:
...на Маккълък оригиналното масло...
Много вероятно да е същото, с друга лепенка на шишето. Това бойчагата ей сега ще го намери в нета.
Ако не косиш по десетина декара на ден, защо не ползваш синтетично?!
като го свърша ще взема синтетика
Цветомир Димитров - специалист
Не знам защо глъхне като дам газ в началото,после се оправя?!?
ср мар 31, 2021 2:26 pmЦветомир Димитров написа:
Не знам защо глъхне като дам газ в началото,после се оправя?!?
Веднага, след като я запалиш, още е студена, затова.
Не е проблем.
Палиш, изчакваш няколко секунди, няколко пъти рязко подаваш газ и отпускаш.
Започне ли да поема без глъхнене, започваш работа. Всеки път, когато ползваш бензинов инструмент, започвай работа все едно е чисто нов и го разработваш! След няколко минути е готов.
Ако ти глъхне и топъл- регулировка карбуратор.

https://photos.app.goo.gl/44hK91bX8tKqKMwXA
Тази машинка съм я пренастройвал, та глъхненето е едва доловимо и за съвсем кратко. Само при първото подаване на газ, в случая. Естествено, ако е студено, по бавно стопля и поема. Далеч преди края на видеото беше готова за работа.

Бойче, не помня от кога не е палена. Миналата година, есента да е било, седи си с бензина.
Забеляза ли на кое дърпане запали? Пушек някакъв?
Който е в час, знае, че моторът не е подгряван преди това.
Цветомир Димитров - специалист
ср мар 31, 2021 2:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 31, 2021 2:26 pmЦветомир Димитров написа:
Не знам защо глъхне като дам газ в началото,после се оправя?!?
Веднага, след като я запалиш, още е студена, затова.
Не е проблем.
Палиш, изчакваш няколко секунди, няколко пъти рязко подаваш газ и отпускаш.
Започне ли да поема без глъхнене, започваш работа. Всеки път, когато ползваш бензинов инструмент, започвай работа все едно е чисто нов и го разработваш! След няколко минути е готов.
Ако ти глъхне и топъл- регулировка карбуратор.

https://photos.app.goo.gl/44hK91bX8tKqKMwXA
Тази машинка съм я пренастройвал, та глъхненето е едва доловимо и за съвсем кратко. Само при първото подаване на газ, в случая. Естествено, ако е студено, по бавно стопля и поема. Далеч преди края на видеото беше готова за работа.

Бойче, не помня от кога не е палена. Миналата година, есента да е било, седи си с бензина.
Забеляза ли на кое дърпане запали? Пушек някакъв?
Който е в час, знае, че моторът не е подгряван преди това.
Утре ще я паля пак,комшиите спят :D
Така е като е топла не глъхне
Soviet_Soldier - специалист
ср мар 31, 2021 2:37 pmТрифон П.Трифонов написа:

Веднага, след като я запалиш, още е студена, затова.
Не е проблем.
Палиш, изчакваш няколко секунди, няколко пъти рязко подаваш газ и отпускаш.
Започне ли да поема без глъхнене, започваш работа. Всеки път, когато ползваш бензинов инструмент, започвай работа все едно е чисто нов и го разработваш! След няколко минути е готов.
Ако ти глъхне и топъл- регулировка карбуратор.

https://photos.app.goo.gl/44hK91bX8tKqKMwXA
Тази машинка съм я пренастройвал, та глъхненето е едва доловимо и за съвсем кратко. Само при първото подаване на газ, в случая. Естествено, ако е студено, по бавно стопля и поема. Далеч преди края на видеото беше готова за работа.

Бойче, не помня от кога не е палена. Миналата година, есента да е било, седи си с бензина.
Забеляза ли на кое дърпане запали? Пушек някакъв?
Който е в час, знае, че моторът не е подгряван преди това.
Карбуратора без тахометър не е желателно да се ръчка. Мой познат с 55-ца на Щил имаше подобен проблем с масло маккълк, обаче не като нова, а след дълъг престой глъхнеше и не искаше да се оправи. Когато остане горивно смес недоизгорена в карбуратора така става. В неговия случай след престой въпросната утайка се разтвори и на другия ден проработи нормално без да е ръчкал карбуратора. Ако се е запушил филтъра или направо цедчицата в карбуратора пак така става и колкото и да върти карбуратора все резултата ще нула.

Относно пушекът, трябваше да съм изненадан, че със Stihl HP Ultra не пуши ли? :lol:
ср мар 31, 2021 8:14 pmSoviet_Soldier написа:
...Карбуратора без тахометър не е желателно да се ръчка. Мой познат с 55-ца на Щил имаше подобен проблем с масло маккълк, обаче не като нова, а след дълъг престой глъхнеше и не искаше да се оправи.
Дааа, общите приказки не са забранени.
Все пак, неговата машинка е на 1-2 паления. Интуицията ми казва, че изобщо няма намерение да си ръчка карбуратора, пък и никой не му е препоръчвал сам да разбутва "заводските настройки". Посочих двата варианта за глъхненето, евентуалните причини и още по евентуалното решение.

Бойче, машинката е настроена "богато", но не пуши. Виждаш само повърхността, "майсторе".

Можеш да отвориш тема за опита на познатите си. Надявам се да е успешна!
Индианец - специалист
Абе, да не ме вкарате и мен във вашите спорове, но тук става въпрос за нова машина все пак.
Не вярвам още на разработката да запуши нещо, колкото и калпаво масло да е.
Отделно, че и машината май не е престоявала с гориво, доколкото разбрах....
Цветомир Димитров написа:
Не знам защо глъхне като дам газ в началото,после се оправя?!?
Ако е гаранционна защо не се обушърнеш, към продавача, то така и така една машина като е нова май след време ти се полага гаранционно регулиране.
Друг вариант е да развиеш леко винта L и ако няма подобрение го върни както е бил.
Скоро си разкостих почти цялата резачка( имаше проблем и аз с учебна цел..) и прочетох някои неща тук там, след малко бърникане сега е супер след малко доизпипване....искам да кажа, че ако искаш да пробваш прочети тук там и пробвай.
Иначе не е по темата но като се сетих за китайката ми да питам- Абе тия двутактови масла на Райдер стават ли за нещо?
Тоя китаец иска 1:25 и ми идва малко много( каквото и да ми кажете няма да ме убедите да слагам по-малко, след като я отворих се уверих, че трябва да си е така съотношението :-D )?
Пп.С колегата сме писали по едно и също време.
Soviet_Soldier - специалист
ср мар 31, 2021 8:51 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бойче, машинката е настроена "богато", но не пуши. Виждаш само повърхността, "майсторе".

Можеш да отвориш тема за опита на познатите си. Надявам се да е успешна!
Колко богато ще да е настроена бе, "майсторе"? Имаш ли представа китайците, колко богато са настроени заводски? 10500-11000, при конструктивно предвидени 13500 и не пуши при смес 40:1, въпреки че е с значително по-голям двигател. Кое точно трябва да ме изненада? Сложи ѝ масло М8, в пропорция като в Дружба и ще пропуши. :lol:
ср мар 31, 2021 9:16 pmSoviet_Soldier написа:
ср мар 31, 2021 8:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бойче, машинката е настроена "богато", но не пуши. Виждаш само повърхността, "майсторе".
...
Колко богато ще да е настроена бе, "майсторе"? Имаш ли представа китайците, колко богато са настроени заводски? 10500-11000, при конструктивно предвидени 13500 и не пуши при смес 40:1, въпреки че е с значително по-голям двигател. Кое точно трябва да ме изненада? Сложи ѝ масло М8, в пропорция като в Дружба и ще пропуши. :lol:
Настроена Бойче, не залята с масло.
Ще се научиш ли някога, че богата смес е различно от мазна смес?!
Безнадежден случай. Добре, че не си лекар.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: