Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
пон мар 04, 2024 12:15 amSoviet_Soldier написа:
нед мар 03, 2024 11:49 pmSvetoslavoff1 написа:
Благодаря за предложението, но нещо много ми е натоварено напоследък. Такава коса сега погледнах в онлайнмашини и на HETCH и по картинка като че ли са 1:1. а е с 2кг по-лека,защо ли... Тази мощност 1,4кВт дали не е излишна за инцидентни работи... Трябва да пообмисля добре.
Между другото, от няколко години ползвам ел фреза и дробилка на HETCH и съм доволен.
HECHT, Raider, все китайски машинки. При желание може да си поръчате от там същата моторна коса под бренда "Svetoslavoff1", примерно.
Разликата в теглото идва най-вероятно от това, че в единия сайт е обявено теглово само на косата, а в другия на целия комплект, заедно със самар, шпула, диск, инструменти и др.
1400W е консумираната мощност при електрическите, отдаваната е по-малко. За работа с дебела корда си трябва мощност, с ножове също, защото с такива могат да се почистват силно обрасли с храсти дворове, дори малки дръвчета да се режат.
За сравнение професионалните бензинови машинки, с които най-бързо и удобно се върши работа са най-често 1800-2500 вата, та и нагоре.
Конкретната машинка която са Ви препоръчали не е прекалено тежка за физически здрав човек и мощността и е достатъчна за да се косят достатъчно бързо и комфортно въпросните до 500 квадрата. С корда 2.4 ще е достатъчно бодра, дори и с кръглата която дава най-високо съпротивление.

Ето как работи същата 1400 ватова китайска моторна коса:

За парите си не е лош вариант. Както виждате на видеото и жена се справя с нея без проблем.
Много Ви благодаря за включването!
Днес трябваше да транжирам малко дърва и за пореден път Ви споменах с добра дума. Преди време ми дадохте много ценен съвет за ремонта на един ел верижен трион (дотогава не бях отварял такъв уред) и го приведох в приличен вид. Споделеното от Вас тук май накланя везната за нещо като предложеното от градския по-горе.
Леко отклонение от темата по повод Made in China. Скоро търсих тостер, на рафта над 10 такива - различни марки, от бюджетни до уж класни. И всичките произведени там. -
kr1100 - майстор
нед мар 03, 2024 11:49 pmSvetoslavoff1 написа:
Благодаря за предложението, но нещо много ми е натоварено напоследък. Такава коса сега погледнах в онлайнмашини и на HETCH и по картинка като че ли са 1:1. а е с 2кг по-лека,защо ли... Тази мощност 1,4кВт дали не е излишна за инцидентни работи... Трябва да пообмисля добре.
Между другото, от няколко години ползвам ел фреза и дробилка на HETCH и съм доволен.
С корда 3мм пак от Валерчо съм на Халумин глава . Не се тормози. Взех я миналата година ,че ми остават петна и не си струва да паля моторетката.
В четвъртък награбих Парксайд фреза 1500Вт , за чоплене на почва, не съм я пробвал още. Само трябва да разменя мотичките ,че са наобратно на посоката на движение. Иначе днес чоплих трева в оранжерията покрай спанака и салатите . - почвата е вече по- лесна след толкова много торф и пепел.
Аз ти предложих ръка да пипне , да пробва.
пон мар 04, 2024 7:21 pmSvetoslavoff1 написа:
...
Леко отклонение от темата по повод Made in China. Скоро търсих тостер, на рафта над 10 такива - различни марки, от бюджетни до уж класни. И всичките произведени там. -
Това трябва ли да даде някакъв наклон у някого, какъв и накъде?!
https://balkanauction.com/bg/auction/7114513
Нямам китайска машина, сред онези на които разчитам- моторна коса и три бензинопила.
Всичко е профи.
Ако наистина държиш на качество и марка, има си начин.
Всеки има право да бъде прагматичен колкото сметне за добре.
Нямам китайски нож, пия еспресо от класическа, италианска машина.
Ти избираш!
Soviet_Soldier - специалист
пон мар 04, 2024 7:21 pmSvetoslavoff1 написа:

Много Ви благодаря за включването!
Днес трябваше да транжирам малко дърва и за пореден път Ви споменах с добра дума. Преди време ми дадохте много ценен съвет за ремонта на един ел верижен трион (дотогава не бях отварял такъв уред) и го приведох в приличен вид. Споделеното от Вас тук май накланя везната за нещо като предложеното от градския по-горе.
Леко отклонение от темата по повод Made in China. Скоро търсих тостер, на рафта над 10 такива - различни марки, от бюджетни до уж класни. И всичките произведени там. -
Ако взимате такъв тип с възможност за работа с метални ножове, гледайте 3т да го ползвате само на чист терен където няма, дебели пънове, тухли или други твърди предмети, в които може да спре рязко. Вътре конкретно в гореспоменатия модел има ремък, който служи като механичен предпазител и може да се скъса. С този тип коси, дори млади дръвчета може да се режат, но трябва нож 40т, там зъбите са ситни и такива резки удари опасни за машината отсъстват.
Под "китайски" имах предвид, че конструкцията си е типична за масовите им заводи, произвеждащи масово за различни брандове. В Китай си има и заводи, примерно като на Долмар/Макита, в които си се произвеждат само техни модели под техния бранд.
Преди време гледах една електрическа Макита, при тях пак има механичен предпазител, просто е реализиран под формата на пластмасово съединение, между вала на електромотора и този в тръбата водещ до редуктора долу. При неправилна експлоатация, примерно силен удар с 3т нож се случва същото, това слабо звено поддава за да се защити мотора. Виждал съм и коси, като някои модели на AL-KO, където до мотора има редуктор със ситни зъби, те при удар се натрошават. Цената на ремонта е значително по-висока, както и намирането на части е по-сложно. За масовите китайски части има навсякъде и евтино.

Ето как изглежда гореспоменатият модел на Raider отвътре. Ремъкът се заменя буквално за няма и 10 минути.

Изображение
Svetoslavoff1 - майстор
Нож не се каня да ползвам, нито тризъбен нито многозъбен. Мястото е в приличен вид и кордата е достатъчна. Информацията за тн предпазители и реализацията им в различни машини е много полезна, поне за мен!
Приятна вечер Ви желая!
Soviet_Soldier - специалист
пон мар 04, 2024 9:24 pmSvetoslavoff1 написа:
Нож не се каня да ползвам, нито тризъбен нито многозъбен. Мястото е в приличен вид и кордата е достатъчна. Информацията за тн предпазители и реализацията им в различни машини е много полезна, поне за мен!
Приятна вечер Ви желая!
Най-често с тях си убиват косите, та е хубаво да се знае.

Хубава вечер и на Вас! Късмет и успех при избора на нова коса!
dragozow - майстор
Такава и аз имам една резервна, тъста коси с нея, защото не му се занимава с горива, пробвал съм я, върши работа.
емовлаха - специалист
нед мар 03, 2024 8:53 pmЦветомир Димитров написа:
Честит празник момчета! Живи и здрави!
този италианец-bc 400t дали ще устиска на напъна според вас?Че сезона почва и ми е нужно подсказване... :)
Честит да е Цвето ! Не би трябвало да изпитваш съмнения за въпросната коса Профи клас е! Не бързай! Към края на месеца големите ще пуснат някоя промоция, на твое място бих развързал кесията за хубава машинка но ти си знаеш !
  vladko33 - специалист
Здравейте банда. Към малката Хускварна имам един циркулярен диск, scarlett 24 зъба , оригинален Хуск.... та през годините е изял доста бой, но чат-пат върши работа. Дали има смисъл да го дам някъде на заточване или направо се взима нов? Някъде в София занимават ли се с такава дейност?
емовлаха - специалист
вт мар 19, 2024 11:37 amvladko33 написа:
Здравейте банда. Към малката Хускварна имам един циркулярен диск, scarlett 24 зъба , оригинален Хуск.... та през годините е изял доста бой, но чат-пат върши работа. Дали има смисъл да го дам някъде на заточване или направо се взима нов? Някъде в София занимават ли се с такава дейност?
Ако ти се занимава заточване и чапразене със това https://www.husqvarna.com/bg/oborudvane ... rastorezi/

Само заточване обла пила 5.5мм 10 градуса ъгъл предполагам

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: