• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fore - майстор
Трите велики марки най накрая бяха поставени на кантар....... :lol:

Американците към Немците към Шведите.......

Аз вибрации в моята коса не съм усетил да има. Такива които после да ми влияят чувствително след работа. Има някаква система против тях и явно работи.
Ако има вибриране при мене е от неправилно поставена корда, един скъсан край на кордата и тнт.

Много задълбахте с тия данни. Единият харесва тази марка, другия другата и така. Аз пък третата. При мене поне има избор от дъщерните подмарки- Маклуч и Партнер.
Различни килограми, различни решения на двигатели. И аз не харесвам големи кубатури. Малка кубатура с два сегмента за Домашно ползване е отлична според мене.
Лека, мощна и балансирана машина е идеална за любителски цели.
Последна промяна от fore на пон юни 26, 2017 4:07 pm, променено общо 1 път.
vrangelov - специалист
iivanov написа:
Данните за вибрациите ги има в pdf файла , който е в "изтегляния" . А там си пише и метода по който се замерват . Това при щил и хуск го няма . Пише някакви вибрации , но дали са минимални , усреднени или максимални не е ясно . Съвсем наскоро разбрах , например , че хуск на сайта си пишат минималните вибрации и всички много им се кефят . Олео мак дават усреднените . Можеш ли да кажеш щил кои дават ? Защото от сайта не личи . Там само пише , че машините им са супер-дупер .
Видях го файла, после ще го разгледам. Пускам една снимка, от която става ясно по каква методика са измерени вибрациите при stihl fs 240.
Прикачен файл:
за iivanov.PNG
за iivanov.PNG (19.63 KиБ) Видяна 5196 пъти
Leerlauf - свободен ход
Vollgas ohne Last - пълна газ без натоварване
linker Handgriff - лява ръкохватка
rechter Handgriff - дясна ръкохватка
keymaker - специалист
Обективно и субективно ,деюре и дефакто , и щил 240 и олеомак 440 са в бараката . С едната работя сутрин ,с другата следобед. И двете машини са с еднакви глави " Load&go'' ,ползва се една и съща корда (петоъгълна-щил 3мм.) с един и същи самар работя (щилски) ,на олеомак-а още си е в наилона и даже не съм го пробвал,но ми изглежда по неудобен.
Въпреки че щила е с една идея по- мощен при по-дебели ( когато се хваща повече трева)откоси щила по бързо губи обороти ,не че олеомак-а не губи ,но е по малко. от което съдя ,че щил-а е с по-малък въртящ момент ,но с по високи обороти 12500 срещу 11700. Гърба и с двете ме боли без разлика.
На щила няма пробка за гресиране на ъгловата предавка . Гърловината на резервоара е по удобна за зареждане с неспециализирана туба,но тъй като имам специализирани туби ,не ми е от особено значение.
ssiderov - специалист
Няма ли тестове за моторни коси и храсторези в сайта на kwf test?Поне там съм намирал на резачки доста подробни и обективни тестове.Забелязал съм поне при хускварна,че дават стойности на вибрациите за различните режещи инструменти поотделно.Олео маковите характеристики не са много ниски,пишат си ги.А FS 240 големички стойности и дават,макар по-малки от спарта 440.Също и dlg-test имат тестове.
yanko78 - специалист
А някой ползва ли четиритактова коса? Гледам и някакви наречени хибридни. Дали някой може да изкаже впечатления?
yanko78 - специалист
Дойде момента за покупка на моторна коса. Да не се повтарям, но с китайската приключих. Избора ми се свежда до хуск или щил. Предпочитам хуска, защото вече имам бутаща косачка, но ако има на “далавера” щилка, бих взел и нея. Бюджета ми е 6-700 лв, като за тия пари ми се иска да направя най правилния избор. Площа за косене е 7-800 кв. които ги кося на 2-3 седмици.
vrangelov - специалист
Stihl FS 131 става ли? Ти ще си първият във форума, с четиритактова коса, ще дадеш отзиви за следващите.
Не знам само, дали @bulhomes2 не беше с такава.


Поздрави
yanko78 - специалист
vrangelov написа:
Stihl FS 131 става ли? Ти ще си първият във форума, с четиритактова коса, ще дадеш отзиви за следващите.
Не знам само, дали @bulhomes2 не беше с такава.


Поздрави
Като че ли, не ми се иска да съм експериментатор, клоня към нещо стандартно и доказано.
iivanov - майстор
Мак В 40 elite . На практика това е пребоядисана хускварна 543.
yanko78 - специалист
iivanov написа:
Мак В 40 elite . На практика това е пребоядисана хускварна 543.
Със сигурност ще е щил или хуск.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: