Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Пичуе,кво да ви кажа-при първия по-сериозен напън съм 50/50.Мощна е,ниско хваща тапата...ама!Мнооого бавно се "разгонва",трябва да припомпиш газта,та да се сети,че е жива.По средата на откоса пък както съм дал газ,и аха-аха глъхне да угасне,припомпих пак(както винаги май ще е),оправи се...като е къса кордата пък едни много гадни нискочестотни вибрации,направо ми се....така така.Има си нрав,което е хубаво,само с времето ще се напаснем.
А,Емо,относно хигиената-целия съм НЪ МЪЙМУНЪ :D
Последна промяна от Цветомир Димитров на пет юни 02, 2023 6:16 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
пет юни 02, 2023 5:56 pmЦветомир Димитров написа:
Пичуе,кво да ви кажа-при първия по-сериозен напън съм 50/50.Мощна е,ниско хваща тапата...ама!Мнооого бавно се "разгонва",трябва да припомпиш газта,та да се сети,че е жива.По средата на откоса пък както съм дал газ,и аха-аха глъхне да угасне,припомпих пак(както винаги май ще е),оправи се...като е къса кордата пък едни много гадни нискочестотни вибрации,направо ми се....така така.Има си нрав,което е хубаво,само с времето ще се напаснем.
Ползваш ли антивибрационни ръкавици? Ако не, добре е да се замислиш за такива, все пак косиш много, а вибрациите са доста вредни.
пет юни 02, 2023 5:56 pmЦветомир Димитров написа:
Пичуе,кво да ви кажа..........
.......целия съм НЪ МЪЙМУНЪ :D
Споко, нова е още ще се отпусне, както казваше бившия ми парт за белезниците.
Би трябвало след няколко моточаса да добие още малко хал- да се разработи, макар да е "заводски разработена". И така няма да ти е достатъчно, но пълно щастие няма. Ще се напасвате с корда, подаване, .....абе чалъми. И леко със спусъка- варди ускорителната помпа!
Помисли и за антивибрационни обувки!
Шегувам се, но може и от боя да го докарват майсторите на зидарията.

Всъщност, не знам колко си я бръмкал, но ако е още съвсем прясна не е добре да ползваш изцяло въртящият ѝ момент. Също не трябва да я изпускаш във високите без да е натоварена поне минимално.
Малко по натам е добре да се врътнат винтовете на карба. Обикновено е нужно.

пп. Опитай да не я изпускаш под средни обороти. На тези машинки въртящия момент е близо до максималната мощност, т.е. високо! Малко по лека корда в началото, по "малък" замах и т.н.
Цветомир Димитров - специалист
Жаля я не я напъвам,5/5 минути работа/почивка.Утре имам един среден обект предполагам че две резервоарчета ще глътне.
Не точно така, ама айде! Даже е по лошо ако я зориш 5 мин. и гасиш за 5 мин. Така те разбирам, но може да греша.
Що ѝ е почивка, ако я караш леко в началото? Бичиш я айляшката, докато свърши бензина. Тогава ще си почива. След 2-3 средни обекта ѝ набираш полите и...
borchoyor - специалист
пет юни 02, 2023 6:11 pmSoviet_Soldier написа:
пет юни 02, 2023 5:56 pmЦветомир Димитров написа:
Пичуе,кво да ви кажа-при първия по-сериозен напън съм 50/50.Мощна е,ниско хваща тапата...ама!Мнооого бавно се "разгонва",трябва да припомпиш газта,та да се сети,че е жива.По средата на откоса пък както съм дал газ,и аха-аха глъхне да угасне,припомпих пак(както винаги май ще е),оправи се...като е къса кордата пък едни много гадни нискочестотни вибрации,направо ми се....така така.Има си нрав,което е хубаво,само с времето ще се напаснем.
Ползваш ли антивибрационни ръкавици? Ако не, добре е да се замислиш за такива, все пак косиш много, а вибрациите са доста вредни.
Може ли линк към такива ръкавици, благодаря.
Тъкмо се чудех, но ти го направи по добре.
емовлаха - специалист
пет юни 02, 2023 7:09 pmЦветомир Димитров написа:
Жаля я не я напъвам,5/5 минути работа/почивка.Утре имам един среден обект предполагам че две резервоарчета ще глътне.
Дръж кордата дълга почуквай тапата често, че иначе прасето гледа да избуши кочинята! :) Ако не си и слагал кръгла корда като и сложиш тогава ще разбереш какво е зеленило и не знам дали ще виждаш през джама на шлема :-D Утре ще млатя на обяд кучешко грозде към 2м и къпинак враснал в ограда/мрежа. Дворче на кооперация 60-70кв в която и приятел е собственик. Кофтито е , че къпинака е и от вън на оградата ,има и тесна ивица трева , отсреща са два блока и близо до оградата паркинг
borchoyor - специалист
пет юни 02, 2023 8:01 pmbigdragon написа:
Абе за гугъл не сте ли чували???????????
Антивибрационни ръкавици
чУвали сме, ама конопени, доволен ли си????

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: