Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Днес припалих звяра-за тези дето са пропуснали 553rs.Не бях готов за цялата тази мощ.Наистина ще ми е трудно да свикна...
емовлаха - специалист
Цвето, на мен ми бяха нужни около 10 минути. Без да съм пипал такъв кръшляк моторна коса.
Ако ти се занимава модни си въздушния филтър. Това го направих като купих косата.
Добре работи при мен, във филтъра от хартия не се набива зеленило .
Като свърша косенето 5-6л гориво изпирам порестия и го връщам сух.

Честит Празник!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Я да питам спецовете :-) Наоколо общината напоследък коси бутиково, някак на копки и припънки. Как се постига това?
iliya_i - майстор
ср май 24, 2023 2:35 pmn_a написа:
Как се постига това?
Чрез наемане на индианци по програма за временна заетост.
ср май 24, 2023 2:35 pmn_a написа:
Я да питам спецовете :-) Наоколо общината напоследък коси бутиково, някак на копки и припънки. Как се постига това?
Общината е "бедна", едвам диша. Как да свърши всичката работа?!
Някой разпределя бутиково дневните площи за косене.
При нас първо окосиха гробищен парк, после "периферията", та стигнаха до училището, пред което ни ядоха кърлежите преди 2 години. Останалите площи не зная на какъв принцип и последователност са обработвани. Бргадата се товари в бордови "бус" с двойна кабина.
Явно всички общини са един дол дренки.
Заявявам отговорно, мнението ми не е "спец".
Цветомир Димитров - специалист
Недей така Дон Трифонезе,първия ми допир с тез техники беше с машини на кметството.Даже в най-големия напън карат нашите косачи да помагат на градските...държа да подчертая че се справят доста добре :) :supz:
Цветорлеоне, вероятно не си ме разбрал, но не смея да го твърдя, та приемам дето не се изразявам разбираемо, според всеобщото мнение и особено на засегнати люде.
Исках да кажа, че бригада от 5-7 души не може да окоси всички площи едновременно, а "шахмата", за който Кака се изказа като "бутиково" косене- тук-там, може да е плод на Арт насочената мисъл на съответният ръководител- бригадир или който там определя къде ще се коси днес.
Може пък просто да е рязсеян и да е забравил докъде са стигнали. може да има поне още няколко причини.

Покойният поп Георги си имаше система, като дойде ред да ръси за здраве по къщите.
Където се напиеше последно, там оставяше менчето със светената вода.
Докато беше онлайн, избата ни беше все пълна.
Нашите също се справят отлично. Някога съм споменавал двете яки циганки, които въртят тежките машини наравно с мъжете. Мисля и фото качвах.

Та, тъй я разбирам аз тая работа, пък може и по инаква да е.
Ти си карай наред и най-важното както ти е кеф, и със здраве с новия звяр!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ооо, неее, имах предвич, че е окосено ниско две педи, после туфа до коляното, после копнато, пак до коляното и така с някакво странно постоянство. Ще опитам да снимам
емовлаха - специалист
ср май 24, 2023 5:50 pmn_a написа:
Ооо, неее, имах предвич, че е окосено ниско две педи, после туфа до коляното, после копнато, пак до коляното и така с някакво странно постоянство. Ще опитам да снимам
Дълго е за обяснение. коса Щил, със жълта 3.0мм квадратна корда на Щил така коси. Запича кордата и се къса, затова косача вдига косата по-височко където тревата е жилава в случая туфа или дебели стебла. Кофти корда. Снимай от близичко тамън да видим :) Стига туфата да не е част от ландшафта, че аз одумках няколко на една приятелка в бързината :-D
Последна промяна от емовлаха на ср май 24, 2023 7:48 pm, променено общо 3 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 24, 2023 6:57 pmемовлаха написа:
ср май 24, 2023 5:50 pmn_a написа:
Ооо, неее, имах предвич, че е окосено ниско две педи, после туфа до коляното, после копнато, пак до коляното и така с някакво странно постоянство. Ще опитам да снимам
Дълго е за обяснение. коса Щил, със жълта 3.0мм квадратна корда на Щил така коси
Абе, успокои ме, че си има обяснение. Благодаря

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: