Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
нед юни 27, 2021 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед юни 27, 2021 2:48 pmИндианец написа:
... за това масло Дивинол така и никой нищо не каза...
Имам смътен спомен от последните няколко дни, че мярнах нещо някъде, по форумите, за това масло, но не се сещам къде. Отзивът беше негативен.
Казвал съм още преди 3 години. Работя само с него- DIVINOL zweitaktöl FF на косата Хусk - a , a август мимналата година и на онова димящо, тресящо и бръмчащо чудовище - моторна пръскачка. Малко съм го използвал и за моторен трион, но режа предимно с ел.
Индианец - специалист
Ще го пробвам, щом го ползваш 3 години и няма проблеми, виках за китаеца да взема, защото иска 1:25 и това е една идея по-евтино, от щиловото и хусковото масло.
Даже и наливно му сипвах последният път за 7 лева литъра, че тия от Щил не работеха, а ми трябваше машината следобяд, а и автобус гонех...ми изгоря безгрижно 2 резервоара, НО на Хуска няма да сипя такова никога!!!!
Даже китаеца пак ще го мъча тия дни с такова масло на една дебела паднала слива, че пречи на пътеката, на ранчото пък шведката нещо се разбъзика....
dragozow - майстор
пон юли 05, 2021 5:03 pmЦветомир Димитров написа:
Dragozow имам въпрос-планката на b40b на която се слага предпазителя има отляво част,която влиза ли в жлеба на предпазителя или седи отгоре. днес го забелязах и я вкарах там но не съм сигурен дали е затова или трябва да е отгоре или вътре.Малко акъл?
Влиза в жлеба, от другата страна само се завива винта.
Цветомир Димитров - специалист
вт юли 06, 2021 1:18 pmdragozow написа:
пон юли 05, 2021 5:03 pmЦветомир Димитров написа:
Dragozow имам въпрос-планката на b40b на която се слага предпазителя има отляво част,която влиза ли в жлеба на предпазителя или седи отгоре. днес го забелязах и я вкарах там но не съм сигурен дали е затова или трябва да е отгоре или вътре.Малко акъл?
Влиза в жлеба, от другата страна само се завива винта.
Благодаря!
Днес превъртях 1.2л стар бензин. Мислех, че е на 8 години, но се оказа на повече от 10.
Експеримента е много интересен и, естествено, документиран.
Ще споделя по натам, с видео и допълнителни обяснения, при необходимост.
В момента имам проблем с традиционното, за мен споделяне, през Акаунта ми в Гугъл, поради достигане на лимита.
Soviet_Soldier - специалист
вт юли 06, 2021 9:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
В момента имам проблем с традиционното, за мен споделяне, през Акаунта ми в Гугъл, поради достигане на лимита.
https://cloud.mail.ru/
вт юли 06, 2021 9:52 pmSoviet_Soldier написа:
вт юли 06, 2021 9:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
В момента имам проблем с традиционното, за мен споделяне, през Акаунта ми в Гугъл, поради достигане на лимита.
https://cloud.mail.ru/
Благодаря! Утре ще разгледам опцията.
Soviet_Soldier - специалист
вт юли 06, 2021 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:

Благодаря! Утре ще разгледам опцията.
Няма за какво. Не е лош хост, имаш 8гб безплатни, ако го свържеш с профила ти във ВК (ако имаш такъв) ,мисля че ти даваха 16гб допълнително.
Cpk - специалист
Не ми е ясно всички глави ли освобождават корда след натискане в земята? Или това важи само за т.нар. "полуавтоматични". Купих си такава от прикачения файл, но трябва на ръка да й дърпам кордата, което доста забавя работата.

Прикачен файл

11686698450974.jpg
11686698450974.jpg (4.36 KиБ) Видяна 755 пъти
Soviet_Soldier - специалист
вт юли 06, 2021 11:44 pmCpk написа:
Не ми е ясно всички глави ли освобождават корда след натискане в земята? Или това важи само за т.нар. "полуавтоматични". Купих си такава от прикачения файл, но трябва на ръка да й дърпам кордата, което доста забавя работата.
Не са всички, но тази конкретно е полуавтоматична и би трябвало да освобождава кордата, като се удари в земята. Ако не се освобождава корта, най-вероятно не е намотана правилно. Желателно е ударът в земята да е, докато главата се върти. Кордата излиза при помощта на центробежните сили.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: