Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Cpk - специалист
Много й е яка пружината, пък аз я удрях леко, да не изкривя тръбата с оста. Намотаването беше лесно- промуших кордата и въртях капачката отдолу, докато се навие, но пак ще я прегледам през почивните дни.
Soviet_Soldier - специалист
ср юли 07, 2021 12:09 amCpk написа:
Много й е яка пружината, пък аз я удрях леко, да не изкривя тръбата с оста. Намотаването беше лесно- промуших кордата и въртях капачката отдолу, докато се навие, но пак ще я прегледам през почивните дни.
Възможно е да ѝ е трябвал по-голям натиск. На кордовата глава има стрелка, която оказва направлението, в което се навива кордата. Ако кордата е навита на обратно, шпулата няма да функционира нормално. Има и друг нюанс, някои типове корда, като квадрат се случва да се заклещва в самата глава. Кръглата най-рядко прави подобни проблеми. Ако е поставена по-добела корда, от това за което е предназначена кордовата глава, също възникват проблеми.
Cpk - специалист
Благодаря за отговорите, ще й търся"чалъма" :o Чета за някакви напълно автоматични, които сами си отпускат кордата. Няма да купя такава, че струва половината от косата (Райдер), но те действително ли са толкова безпроблемни и икономични?
kalin72 - майстор
Един въпрос, че ме плашат някои хора - главата е онази от преди няколко страници, на Олео-Мак LOAD&GO LongLife 130мм
Моторната коса е Деу 52 cc. Кодрата е кръгла 3 мм. Кося треви и бурени под гижите на лозето.
Та, въпроса е, дали кордата не е много дебела? Не съм усетил мъчене от страна на машинката, доста бързо и леко върви работата.
На питащия за глава - купи си тази като моята, 38 лв струва, но е балкан разлика от оригиналната на Деу. Зарежда се изключително бързо и лесно.
Soviet_Soldier - специалист
ср юли 07, 2021 8:49 amkalin72 написа:
Един въпрос, че ме плашат някои хора - главата е онази от преди няколко страници, на Олео-Мак LOAD&GO LongLife 130мм
Моторната коса е Деу 52 cc. Кодрата е кръгла 3 мм. Кося треви и бурени под гижите на лозето.
Та, въпроса е, дали кордата не е много дебела? Не съм усетил мъчене от страна на машинката, доста бързо и леко върви работата.
На питащия за глава - купи си тази като моята, 38 лв струва, но е балкан разлика от оригиналната на Деу. Зарежда се изключително бързо и лесно.
Никакви проблеми няма това Daewoo с 3мм корда. Имам приятел със същата мотокоса, обаче той работи с металните глави, там са 4 нишки, ползва корда Орегон 3,5мм и косата работи без проблем.
Изображение

Деуто идва със слаба глава и корда, просто защото са евтини и унифицирани с по-слабите модели. 2,4мм с която идва тази коса, обичайно я слагат на 25 кубиковите, но при тях шпулата живее повече, заради по-ниските натоварвания. 52-ката е мощна, къса бързо 2,4мм корда и чупи бързо кордовата глава от комплекта, те просто не са предназначени за нея.
Цветомир Димитров - специалист
А относно главите с верига какво ви е мнението
Soviet_Soldier - специалист
ср юли 07, 2021 11:01 amЦветомир Димитров написа:
А относно главите с верига какво ви е мнението
На мен ми се струва опасно и не виждам голям смисъл от тях. С тая верига покрай огради, стени и подобни не може да се коси, защото им нанася щети. Ако е за косене по голо поле, може и с диск да си се коси, при това по-безопасно и евтино.

Stihl PolyCut изглеждат практични и достатъчно безопасни:

Изображение
kalin72 - майстор
Благодаря, с Орегон корда съм, като показаната, само че 3 мм :)
Цветомир Димитров - специалист
ср юли 07, 2021 11:46 amkalin72 написа:
Благодаря, с Орегон корда съм, като показаната, само че 3 мм :)
пробвай Mcculloch корда 3мм,няма късане.
kalin72 - майстор
Е тя и Орегон-а няма късане.
Последна промяна от kalin72 на ср юли 07, 2021 12:21 pm, променено общо 1 път.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: