Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Има логика донякъде,прав си!
Орегон май не произвеждат мотокоси,което ми се струва нелогично при факта че правят корда...Но това е проблем на Орегон не мой :lol:
kr1100 - майстор
ср юли 07, 2021 12:20 pmЦветомир Димитров написа:
Има логика донякъде,прав си!
l
Човек вземи се спри малко. То бива питания , но вземи чети преди да питаш за дребни неща.
Извинявай , но или си абориген дето нищо не разбира или гледаш да трупаш мнения и то за глупости - една пиклива моторна коса. Човек ще си помисли ,че най- малко совалка ще управляваш с твоите въпроси.
Soviet_Soldier - специалист
ср юли 07, 2021 12:20 pmЦветомир Димитров написа:
Има логика донякъде,прав си!
Орегон май не произвеждат мотокоси,което ми се струва нелогично при факта че правят корда...Но това е проблем на Орегон не мой :lol:
Орегон още от самото си създаване се занимават предимно с производство консумативи. Създателят на компания Орегон изобретява съвременните вериги за верижни триони, които са значително по-ефективни от стария тип и компанията придобива огромна популярност и авторитет. Също така създадоха верига, която се точи без пили, прикрепяш заточващото устройство, даваш газ и се заточва. При верижните триони на Орегон, въпросното точило е вградено в самия инструмент.

Градско, за крушата и опашката не знаеш ли бе?
vladko33 - специалист
Здравейте, някой запознат може ли да направи сравнение между Husqvarna 553rs , Husqvarna 535rx и Stihl FS240 ? В момента имам 25 кубикова Хускварна, която е супер откъм качество, но при жилава трева леко малнее. Иска ми се да направя лек ъпгрейд с нещо надеждно и качествено. Кося два двора от по декар и 200 няколко пъти годишно....
Soviet_Soldier - специалист
пет юли 30, 2021 10:49 amvladko33 написа:
Здравейте, някой запознат може ли да направи сравнение между Husqvarna 553rs , Husqvarna 535rx и Stihl FS240 ? В момента имам 25 кубикова Хускварна, която е супер откъм качество, но при жилава трева леко малнее. Иска ми се да направя лек ъпгрейд с нещо надеждно и качествено. Кося два двора от по декар и 200 няколко пъти годишно....
С Husqvarna 553RS ще се върши най-бързо работа, имайки предвид, че е цели 2,3kw. Другите две са значително по-слаби, но пък имат опция за бърза ергономична настройка, което е доста полезно когато се косят неравни терени с големи наклони. Относно щилките, обичайно цените на частите и консумативите им са по-приемливи.
Сравними са 535 и 240. 553 е малко по друга категория.
При сходни цени, на трите, бих избрал най голямата- жилав съм, теглото само ме мотивира да изрина обекта.
Въпрос на личен избор.

Ей, папагал, как си бе!!?
vladko33 - специалист
Благодаря за съветите. Поставих 3-те машини тъй като са близки по цена. Дори прави впечатление, че най-мощната 553RS е най-евтина. На тази, която ползвам в момента 323R2, ми допада лекотата. Не съм косил с 553 и ми е чудно дали се усеща много тежка.
съб юли 31, 2021 7:16 pmvladko33 написа:
Благодаря за съветите. Поставих 3-те машини тъй като са близки по цена. Дори прави впечатление, че най-мощната 553RS е най-евтина. На тази, която ползвам в момента 323R2, ми допада лекотата. Не съм косил с 553 и ми е чудно дали се усеща много тежка.
Бе знам ли аз, знае ли някой, колко ти е даяна, че да предпололжи кок ще я усещаш тази?!!
Корав ли си, млад ли си, колко си луд за работа......
Едно време, някои са признавали само меч, дето сега двама не могат повдигна.
...ма ги няма вече. Навъдиха се тарикати и времето им отмина.
Сам си направи сметката- колко ти е работата и колко може да носиш!
kuger - майстор
А стига, тежка била. Аз, къде съм на 66 лазарника карам китаец, който определено е доста по-тежък от показаните. Махам с него, като с диригентска палка :-D :-D :-D
С хубав самар няма проблеми да се маха по задачата до изпразване на резервоара.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: