Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dragozow - майстор
съб юли 31, 2021 7:16 pmvladko33 написа:
Благодаря за съветите. Поставих 3-те машини тъй като са близки по цена. Дори прави впечатление, че най-мощната 553RS е най-евтина. На тази, която ползвам в момента 323R2, ми допада лекотата. Не съм косил с 553 и ми е чудно дали се усеща много тежка.
553 е 1 075 лв каталожна цена. Имаше кампании разни и може да се намери под 1 000 лв. Реално цена/мощност е най-добрият избор от изброените. Иначе е здрава и надеждна. В Япония се прави.
miroki - майстор
На моята в края на 4 ти сезон и се скъсаха маркучите за бензина. Паднаха вътре в резервоара. Явно от вибрациите при косене с диск.
Новите бяха 4,30лв. Комплекта с гумичка и камъче смукател.
Цветомир Димитров - специалист
Имам един въпрос-всички неща като смяна на въздушен филтър,смазка на редуктора и т.н.,кога е по-добре да се прави,сега или напролет?
Soviet_Soldier - специалист
чет сеп 30, 2021 2:12 pmЦветомир Димитров написа:
Имам един въпрос-всички неща като смяна на въздушен филтър,смазка на редуктора и т.н.,кога е по-добре да се прави,сега или напролет?
Няма особена разлика. Аз миналия уикенд се наложи да правя същото, обаче бе късно да ида за бензинов филтър и грес, та само с почистване и през тахометъра мина. Малко грес от такаламита за резачката извадих да намажа долния лагер на редуктора и зегерката която го държи, като защита от прах и корозия го правя, че върху тях няма семеринг, а само металния предпазител. Някои смазват и жилото за газта, това е желателно да се стори на есен, ако мотокосата се съхранява в сравнително влажно помещение.
Индианец - специалист
Някои зазимиха двутактовите бръмчилки, други от другата седмица пък ще им дадем малко повече жега. :).
Само трябва една шина поръчам да ми вземат и газ.
Цветомир Димитров - специалист
Измислих среден вариант между това да оставя инструмента празен или с бензин-припалвам я от време на време,да почука малко на тихи изфорсирам 1-2 минути и така.Чудя се само дали да сменям бензина с пресен по някой път,дайте акъл.:)
Индианец - специалист
viewtopic.php?f=29&t=64407&start=20
Има писано по форума за това, друго няма да казвам, че до утре темата ще се увеличи с 3 страници най-малко.
Цветомир Димитров - специалист
вт ное 23, 2021 9:29 pmИндианец написа:
viewtopic.php?f=29&t=64407&start=20
Има писано по форума за това, друго няма да казвам, че до утре темата ще се увеличи с 3 страници най-малко.
Мерси,индианец доста обширно сте го обсъдили в другата тема :)
kr1100 - майстор
ср ное 24, 2021 10:53 amЦветомир Димитров написа:
вт ное 23, 2021 9:29 pmИндианец написа:
viewtopic.php?f=29&t=64407&start=20
Има писано по форума за това, друго няма да казвам, че до утре темата ще се увеличи с 3 страници най-малко.
Мерси,индианец доста обширно сте го обсъдили в другата тема :)
Много обширно , но нищо полезно.
Избирай си маслото много добре.
Използвам - Divinol Zweitaktöl FF от няколко години / миже би 4/ и нямам драми.
То и бензина е добре да не е нашенски/ смолист бъркоч. , ама ...
Soviet_Soldier - специалист
ср ное 24, 2021 10:53 amЦветомир Димитров написа:

Мерси,индианец доста обширно сте го обсъдили в другата тема :)
В инструкциите ти за употреба са го написали кратко и ясно, какво трябва да се прави преди дълго съхранение:
Изображение
Изображение

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: