Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
ср май 31, 2023 7:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе, помня като ме образоваше преди няколко години, че на косите били с по 1 винт, китайските.
Не ми се търси назад. До тогава не знаех, мислех, че са с 3, като нормалните цвайтери.
Преди точно 2г опитах да човъркам една китайка. Даже я похвалих тук, но не намерих да си купя такава. Не успях, понеже винтовете бяха за специална отвертка.
Бях постнал карбуратор от косата на Цветомир, а ти се опитваше да ме обориш, че това е карбуратор за верижен трион, а тия за моторни коси изглеждали, като китайските от типа дето е виден само H. L при някои китайски карбуратори е даже под тапа, така че на пръв поглед е сложно да се определи има или не.

Всичко опира до политиката на компанията, подбор на кадри, контрол на качеството, и така нататък. Нормално е при малките надценки, които слагат китайските производители, и на фона на огромната вътрешна конкуренция, да се пести от качество и количество на персонала. Съответно и подобни непрецизни изпълнения се срещат по-често при тях.

П.С. взех да проверя, че и на мен ми стана интересно. Оказва се, че и тогава, както и сега твърдя, че са 3:
Изображение
Последна промяна от Soviet_Soldier на ср май 31, 2023 9:35 pm, променено общо 1 път.
Истината е, че като не знаеш грешните неща, ползваш правилните.
Косите никога не са ме интересували като инструменти, изключая интереса и опита ми с двигателите.
Купих коса без да ми е нужна, но не дадох пари за безполезна вещ.
Преди дяколко дни имах досег с инструмент на 1 година, за 159 пари, изгорил под литър бензин.
Ми, за нищо не става- не може да си свършиш работата с него, докато марковата......
седи на дръвника. Ритам, пали и забравям.
До следващият път, когато започнеш да обясняваш любовната игра с китайските бензоинструменти, за да ти се отчетат подобаващо. Очаква се овнъра да изглежда ощастливен накрая и да цвили от радост в съответният раздел, вероятно?!
С трошляци би могло човек да стане майстор, освен ако не му е късно.
С правилната техника просто няма нужда. Остава ти време за други неща.
Справяш се добре с Гуглата- части, мануали, спецификации.
Концентрирай се в това, за другото не ставаш!

"Когато сместа е бедна, мазането не е достатъчно и буталото се надрасква отвсякъде."
Цитата е по спомен, хахааааа!!!
ср май 31, 2023 4:32 pmSoviet_Soldier написа:
...
Щом се е развивал преди и е работила на бедна смес, това означава, че на двигателят може да не му е стигало масло, съответно буталото и цилиндъра се надраскват от всички страни.
...
Soviet_Soldier - специалист
ср май 31, 2023 9:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
"Когато сместа е бедна, мазането не е достатъчно и буталото се надрасква отвсякъде."
Цитата е по спомен, хахааааа!!!
Съгласен съм със забележката, трябва да са предимно от страната на заглушителя, при отсъствие на гориво в необходимата дозировка. По цялата повърхност бе, когато е нисък процента на маслото в бензина, или напълно отсъства.
Нямаше нужда.
Едно е да пишеш с разбиране, друго е да препредаваш нещо прочетено и наизустено за известно време.
Soviet_Soldier - специалист
ср май 31, 2023 10:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нямаше нужда.
Едно е да пишеш с разбиране, друго е да препредаваш нещо прочетено и наизустено за известно време.
Всеки може да се обърка, както ти с карбураторите, и обвиненията по мой адрес. Можеш да минеш и без високомерния тон. "Който е безгрешен, нека хвърли камък първи", явно по дълбока грешка си се взел за такъв (безгрешен), но фактите са различни, та карай малко по-смирено. Наглостта е грозна!
ср май 31, 2023 10:14 pmSoviet_Soldier написа:
ср май 31, 2023 10:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нямаше нужда.
Едно е да пишеш с разбиране, друго е да препредаваш нещо прочетено и наизустено за известно време.
Всеки може да се обърка, както ти с карбураторите, и обвиненията по мой адрес. Можеш да минеш и без високомерния тон. "Който е безгрешен, нека хвърли камък първи", явно по дълбока грешка си се взел за такъв (безгрешен), но фактите са различни, та карай малко по-смирено. Наглостта е грозна!
Модел мога да объркам- в случая дори не съм знаел какви са карбураторите. Предполагах да са съвършени.
Имам предвид работа, настройка, диагностициране, дафектация, което е в смисълът на предният ми пост.
И не, не е наглост. Би могло да се нарече високомерие, което е наистина грешно, но защо само към теб?!

Ако можех смирено, щях да съм в манастир друже.

Факт е, че Джакузито се белосва с .....недотам качествен, да го наречем, инструмент.
Това пряко кореспондира с въпросът над нас.
Дубрутру!
txtotko - помощник
Здравейте, искам да попитам трябва ли да се прави някаква разработка на нова моторна коса или може да се коси директно?
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 01, 2023 7:04 amtxtotko написа:
Здравейте, искам да попитам трябва ли да се прави някаква разработка на нова моторна коса или може да се коси директно?
Това го имате в инструкциите към моторната коса. Ето какво казват от Stihl по въпроса:
Изображение
txtotko - помощник
Благодаря за отговора ,моята е лидълска ,но мисля ,че инструкциите за двутактовите мотори би трябвало да са идентични.
вт авг 17, 2021 1:10 pmkrasi92 написа:
вт авг 17, 2021 10:38 amSoviet_Soldier написа:
-----------
ти да нямаш някои роднина у парламента бре. стига я би тая тенджера. разбрахме те че си учил.
Сори, не можах са сдържа! Явно от малък си е тъй.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: