• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
чет апр 29, 2021 12:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 29, 2021 12:45 pmЦветомир Димитров написа:
Държа да подчертая че машината се оказва нелоша.историята с болта е съвсем друга бира.
Ти си дръж каквото искаш. Никой не казва, че ти е лош косата.
Бирата си е бира, ама и карбуратора не беше настроен.
Прав си,колко такива машини са минали през ръцете ви с Бойчето-аз съм лаик та дрънкам :)
вт апр 27, 2021 6:58 pmdigitalpr написа:
Реално погледнато, ако на всяко замахване се отпуска газта, това означава че машината ще коси два пъти по-бавно, защото ще се ползва само в едната посока (като ръчна коса). Има ли накъде инструкции косата да се ползва само в едната посока?
Дали е реално, не знам, но погледнато, не е така.
Особено хускварнеца.
Цветомир Димитров - специалист
чет апр 29, 2021 2:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 27, 2021 6:58 pmdigitalpr написа:
Реално погледнато, ако на всяко замахване се отпуска газта, това означава че машината ще коси два пъти по-бавно, защото ще се ползва само в едната посока (като ръчна коса). Има ли накъде инструкции косата да се ползва само в едната посока?
Дали е реално, не знам, но погледнато, не е така.
Особено хускварнеца.
хуска малък ама зъл :)
Макар да съм фен на Щил, звукът на Хуска по ми харесва. Тя си е и по слабичка де, ама е оса.
Индианец - специалист
Слабичка ама звукът кефи.
Като стана дума за звук на машини тия дни гледам един как чистеше едно пасище с MCCOLLUCH 340- е тая машинка не знам защо ама какъв звук вадеше като я изфорсира много ми хареса.
Пък и режеше здраво....
Soviet_Soldier - специалист
чет апр 29, 2021 12:07 pmТрифон П.Трифонов написа:

В читави ръце, това няма да се случи.
И какво точно е виновен човекът, че някой в завода не си е свършил работата? Ако помпа газта, като луд, това по какъв начин щеше да предпази от развиване на карбуратора? Това се случва доволно често, защото ако се пренатегне карбуратора, преходника между него и цилиндъра може да се спука, пак като не се натеге от вибрациите с времето се развива. По тази причина оптималният вариант за сглобка на такива инструменти е да се капне фиксатор за резби. Развие ли се карбуратора, започва да засмуква въздух, сместа става бедна, смазването недостатъчно съответно и цилиндъра се надира.
В конкретния случай грузинецът извади късмет, просто си го затегна и продължи да си работи без проблем.

Относно звукът, колкото по-тихо работи, толкова по-добре за съседите и слухът ви, ако не ползвате антифони при косене.
чет апр 29, 2021 7:51 pmSoviet_Soldier написа:
чет апр 29, 2021 12:07 pmТрифон П.Трифонов написа:

В читави ръце, това няма да се случи.
И какво точно е виновен човекът, че някой в завода не си е свършил работата? Ако помпа газта, като луд, това по какъв начин щеше да предпази от развиване на карбуратора? Това се случва доволно често, защото ако се пренатегне карбуратора, преходника между него и цилиндъра може да се спука, пак като не се натеге от вибрациите с времето се развива. По тази причина оптималният вариант за сглобка на такива инструменти е да се капне фиксатор за резби. Развие ли се карбуратора, започва да засмуква въздух, сместа става бедна, смазването недостатъчно съответно и цилиндъра се надира.
В конкретния случай грузинецът извади късмет, просто си го затегна и продължи да си работи без проблем.

Относно звукът, колкото по-тихо работи, толкова по-добре за съседите и слухът ви, ако не ползвате антифони при косене.
Да бе, завода- естествено, че завода!!! Разбрал си ти от духова музика!!!
Нещо не видях да е извадил късмет, а продължи към магазина за рекламация.
Май си прочел мнението ми, дето след 5 минути ще запали и си решил, че он е продължил?! Айде малко по сериозно де!
Бойче, пази си тъпанчетата! От опит ти го казвам. Артилерията не прощава.

пп. В читави ръце, имам предвид, че повишени обороти и бедна смес лесно се хващат, ама който има ухо. Причината може да е каквато си иска. Човека си казва, че машината е работила 3.5-4 часа. Достатъчно работа, че да му олекне на моторчето и да иска още тунджа. Да, ама няма кой да му я даде.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет апр 29, 2021 8:37 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Трифуне,ти като спец и фен на Щил кажи това трябва ли да се "разработва ",че ме чака в кашона от 2 дни и мисля тия дни да го сглобявам,паля и хвърлям в боя. :)

FS 55
Лека моторна коса с лостова ръкохватка (0,75 kW)


Изображение
:partyman:
Издухай 2-3 резервоара по полечка де! Газта до долу, ама не както казва бойчето- пълна газ и напред. Достатъчно слаба ти е машината, че като я вкараш у голямата трева, да не може да си направи оборотите. Демек, няма опасност да я вкараш в червеното. То това си е коса за окрайчване, както казваше един професионалист.
Бе ти си стара пушка, много добре си знаеш как. Като превъртиш няколко резервоарчета бензин, закарай я в сервиз да я врътнат, или на доверен човек!
Ако не ти се занимава, просто си я бръмкай без да ѝ позволяваш да прави максимални обороти без товар и туй то!
vlax - майстор
чет апр 29, 2021 8:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Издухай 2-3 резервоара по полечка де!
И аз така правя с всички мои машини, които съм купувал до сега,дори и с китайските.
Попитах,защото тези к@пути дилари на STIHL, от където я купих казаха че Не трябва. :shock:
чет апр 29, 2021 8:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Достатъчно слаба ти е машината, ...... То това си е коса за окрайчване, както казваше един професионалист.
Така е,ама аз не съм търсил мощна.Трябва ми за окрайчване и за тези места,където не мога да мина с моторната самоходна четиритактова.Тревата там не е нищо особено.
Сместа колко,1:50 нали?

ПП Старата Акита ще я подаря.
:partyman:
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: