Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
емовлаха - специалист
Другото което не ми харесва за Ехо-то е,че няма какво да ти предложи, няма двутактово масло няма абсолютно нищо под този бранд в Бг
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 6:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 28, 2023 6:17 pmемовлаха написа:
перфето е твоята коса
Мисля по същият начин, но надхвърля бюджета. Затова не съм предложил този модел.
Някой спомена, че "парите не били проблем", но аз не съм убеден, че е писание на Аними.
За fs 94 ли става въпрос? Ако е така, може ли малко повече информация - какво косите и т.н.
вт мар 28, 2023 6:42 pmanimi2006 написа:

За fs 94 ли става въпрос? Ако е така, може ли малко повече информация - какво косите и т.н.
Не съм човекът тук, който може да даде адекватна оценка на машината, поради почти нулев опит в мотокосенето.
Купих я повече от сантимент към марката, както и убеждението, че профи машините на Щил са уникално здрави, а тя самата е уникална.
Имам някакви догадки, че моторчето е идентично с мотора на бензиновата ми кастрачка.
Също уникална и много здрава машина. Най лека, най мощна в своя клас.
Започва 9та година при мен, а е свършила толкова много работа, колкото никой китаец не може.
Скачала е от дървета няколко пъти, пукнатини по корпус, капаци, седи на дръвника от години и няма спиране.
Вярвам, че когато и да ми потрябва 94ката ще свърши работа.
Карам си машините само с HP Ultra.

Ето този съсед ме убеди, че ако ще харча пари, то за "моите цели" това е машината.

Вижда се, че върти диск без проблем. Мисля, ще се справя с издънки и тънки храсти, без проблем.
емовлаха - специалист
Съвет, отидете при Калоян в Аргомаркет и погледнете Ехо-то машината е сериозна за парите си и е със самар при него предполагам може да се види и и може да ви даде инфо за Хускварна, Калоян е доста сериозен човек и няма смисъл да пиша повече. въпросната 94 е със презрамка не е със самар иначе е идеална за вас не бързайте ходете и гледайте. Ехо-то предполагам може да работи със до 3мм корда. Хускварната до 2.7 мм има и този 4т диск в комплекта не бих го ползвал за тези издънки но явно върши някаква работа, високо изнесена ръкохватка за косене комфорта е на Хускварна. за Щил предполагам и той до 2.7мм, въпроса е да имате избор и да си прецените кое е удобно за вас и да съобразите бюджета гледате и евтините модели на Хуск и Щил и ще си я познаете тя се отличава от останалите :)
borchoyor - специалист
вт мар 28, 2023 5:27 pmемовлаха написа:
СОФИЯ Златоград Силистра
Ботевград Ловеч Симеоновград
Благоевград Монтана Свиленград
Бургас Плевен Сливен
Варна Провадия София
Враца Разлог Шумен
Добрич Русе Това е мрежата, това е вносителя Офис / Магазин / Сервиз: гр.София, ж.к.Дружба 2, бл.311А Адрес: бул. „Владимир Вазов“ 126, 1836 ж.к. Левски В, София на тези два адреса може да се види Ехо-то в Сф
Къде е в Разлог????
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 8:50 pmborchoyor написа:
вт мар 28, 2023 5:27 pmемовлаха написа:
СОФИЯ Златоград Силистра
Ботевград Ловеч Симеоновград
Благоевград Монтана Свиленград
Бургас Плевен Сливен
Варна Провадия София
Враца Разлог Шумен
Добрич Русе Това е мрежата, това е вносителя Офис / Магазин / Сервиз: гр.София, ж.к.Дружба 2, бл.311А Адрес: бул. „Владимир Вазов“ 126, 1836 ж.к. Левски В, София на тези два адреса може да се види Ехо-то в Сф
Къде е в Разлог????
И къде в София?
Soviet_Soldier - специалист
Имайте предвид, че на видеата, в които косят с диск, свежа и крехка тревица, натоварването върху косата е минимално, и не е показател за възможностите ѝ. Истинския тест е с корда, на запусната, суха, спластена трева примесена с храсталаци. Това дава зор на косата реално, а дисковете далеч не са универсален вариант, защото, там където има камъни, или разни пънове, в които може да се спре ножа (примерно 3т) рязко, трябва да се работи с корда. В противен случай рискувате да счупите редуктора на косата. Дисковете тип 40т от дървесина не се плашат, но при контакт с, метал, камъни, стени, огради, много бързо си прецакват зъбите и стават непригодни за ползване.
swissmad1 - специалист
вт мар 28, 2023 8:55 pmanimi2006 написа:

И къде в София?
Малко цитати:

това е вносителя Офис / Магазин / Сервиз: гр.София, ж.к.Дружба 2, бл.311А,

Argomarket- бул. „Владимир Вазов“ 126, 1836 ж.к. Левски В
kr1100 - майстор
вт мар 28, 2023 7:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
....Вижда се, че върти диск без проблем. Мисля, ще се справя с издънки и тънки храсти, без проблем.
И какво става после с издънките ?? Стимулираш ги за по-бърз разстеж. След месец пак са шръкнало.
Корени на сливи, вижни, дюли се "разхождат " под земята и правят възли / топки - оттам издънките.
Копни с търнокоп , намери възела и надигни, ако влажна почвата с дърпане можеш да изтръгне 1-1,5 м корени от земята.
емовлаха - специалист
За Разлог е дистрибутор и сервиз Олео Мак , във Аргомаркет може да се види и Хускварната ако я има налична

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: