Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vladko33 - специалист
Трифоне, би ли споделил какво те накара да се спреш точно на този модел ? Интересно ми стана, понеже за мощността си е сред най-скъпите и явно има защо. Същевременно е много лека. Тази функция, която позволява регулиране на работните обороти, предполагам е приложима само при употреба с нож. С кордата би трябвало да е на принципа "колкото повече-толкова повече". Поне при Хуска 323, за да върши работа бързо почти единия киловат, винаги е с газта докрай. Интересното е , че 94-ката , 131 , както и Хуск 335rx, са на съвсем сходни цени. Малко по-евтината FS235 е по-мощна, но и доста по-тежка. Втората, ако не се лъжа е "двутактова четиритактова" и аз бих я отбягнал, за трета нямам впечатления, но звучи най-примамливо като цена.
вт юни 28, 2022 10:25 pmvladko33 написа:
Двигателят.
Сигурен съм, че това 24 кубиково желязо, при добро отношение и липса на случаен дефект, ще свърши повече работа от пет петдесеткубикови китаеца. Изключвам марковите, направени в Китай. В световния мотокрос не виждам отбор с Цин-Дзън, Хам-Фуй, Дай-Ба, Туй-Тоо...
Щом немецът е написал- За интензивна употреба, вярвам му, не само на едната дума. MS 150 ТС, със своят 23.6 см3 мотор е позиционирана по същият начин и го доказа. Харесвам ковани железа.

Тегло не съм гледал. Нито съм едър, нито силен- просто нося много.
Тая система за оборотите е изпълнена точно както е при някои дрелки и ъглошлайфи- ограничава безстепенно натискането на газта.
Обясняват, че било удобно за довършителна и лека работа, където не се изисква сила. Такава работа всеки "оператор на механизирана коса" си я върши като пърпори до средни обороти с нежно припомпване.
Пишат за "уникален" карбуратор", благодарение на който било възможно това- ХаХа! Според мен са глупости.
Пробвах го с кордата- няма проблем. При три тучни тревички, в някой ъгъл, какъв проблем има да паднат от 3500 в минута?!
Мит е и прегряването при ниски обороти или празен ход. Може, но ако се разчита така да се върши работа. Друга е причината да е се избягва.

Предлагаха ми наличното- машини от "леката" серия, всички с 27 кубиков мотор, щото видиш ли, било за домашна употреба. Същият мотор е сложен и на първата "мощна"?!!
Благодаря! Може повече да лежи в мазето, отколкото да работи, но ако се наложи здрава работа не искам да мисля за меки карантии.
Здравейте, имам едно колебание за избор на марка бензинов тример
Husqarna, Stihl, Mcculloch
Ще я използвам за високи и жилави треви, малини а терена е планински със ситни камъни, на места има корени извадени, около 1 декър е, бюджета е до 700 лева. Тази седмица гледах, че и в Лидл имат намален тример, дали би ми свършила работа, говоря като марка, не искам да правя и компромис с парите.
big_dragon - специалист
Скачай за 699.99лв.
Даже е под бюджета ти :-D :-D :-D
Изображение

ПП Обърни внимание, че се продава с нож и предпазител без нож за кордата, ако слагаш кордова глава, трябва да си купиш и предпазител с ножче за отрязване на кордата.

Изображение
Последна промяна от big_dragon на ср юни 29, 2022 9:06 am, променено общо 2 пъти.
Soviet_Soldier - специалист
ср юни 29, 2022 8:37 amMurder написа:
Здравейте, имам едно колебание за избор на марка бензинов тример
Husqarna, Stihl, Mcculloch
Ще я използвам за високи и жилави треви, малини а терена е планински със ситни камъни, на места има корени извадени, около 1 декър е, бюджета е до 700 лева. Тази седмица гледах, че и в Лидл имат намален тример, дали би ми свършила работа, говоря като марка, не искам да правя и компромис с парите.
Това в Lidl е 43 кубикова китайско моторна коса. Кота мощност ще свърши работа, а като качество е на късмет. Ако китайчето е читаво може да служи дълго без проблеми. Като цена със сигурност не е сред най-евтините, така че има шанс и да е читава косата.

Относно марковите, вижте и Oleo-Mac примерно SPARTA 381T. McCulloch B40 B Elite също е добро съотношение между мощност и цена.
ср юни 29, 2022 8:58 ambig_dragon написа:

ПП Обърни внимание, че се продава с нож и предпазител без нож за кордата, ако слагаш кордова глава, трябва да си купиш и предпазител с ножче за отрязване на кордата.
https://static.stihl.com/api/BaOnline/D ... _01_01.pdf

Още горе, на "снимката" се вижда какво трябва.
Надолу, стр.13, са описани предпазителите.
Този, който си показал, е комбиниран- ножът за кордата е на престилката, която се сваля и предпазителят става за инструмент (диск). Освен това, вижда се, че монтажно е за друг модел.
Най добре е, като купува, да е на място и да се уточняват нещата.
Онлайн само ако е сигурен.

Бойче, онази, в Лидл, е по добрият Райдър.
На негово място, въпреки че е над бюджета и ако бях прагматичен потребител, бих избрал Олиото- по тежка, но по мощна.
...или Калъчката. Драгозов може би ще направи добра цена?!
Еspecially for you, Боец.
https://photos.app.goo.gl/k4HgffLF1VoWyd4i7
stefanjor - специалист
вт юни 28, 2022 10:25 pmvladko33 написа:
Трифоне, би ли споделил какво те накара да се спреш точно на този модел ?
ср юни 29, 2022 5:41 amТрифон П.Трифонов написа:
Двигателят.
Извинявам се, но бихте ли казали за кой точно модел иде реч, че върнах страниците назада, но не открих... :?
vladko33 - специалист
ср юни 29, 2022 2:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юни 29, 2022 2:07 pmstefanjor написа:
... :?
FS 94 C-E
Предполагам също, че освен всичко написано по-горе , твоята машинка разполага и с типичните за Щил "C" "Е" (поне при дърворезачките е така) комфортни функции. При резачките, двигателят се пали без оператора да усеща съпротивлението, създавано от компресията. Всъщност, издърпвайки ,навиваш пружина, която развърта двигателчето. Другата глезотия сигурно е регулирането на подаване на газта. При резачките комфортното палене се съчетава с опъване и смяна на веригата без необходимост от инструменти.
емовлаха - специалист
husqvarna 333r mark 2 Доста под бюджета е от 700лв. Оборудвана е с тримерна глава, предпазителя трябва да е комбиниран. Трифон добре каза, че тия особености трябва да се уточняват на място, но може и по телефона! Със останалите парички може да се купят останалите неща за косата - диск за косене, двутактово масло, грес, корда, шлем/очила за косене каквото е нужно. За площ от декар е предостатъчна. Доставя се на 2 части и трябва да се сглоби. 7.2 кг тегло, стандартен двоен самар и твърд вал. Успех в избора!

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: