Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср май 24, 2023 6:57 pmемовлаха написа:
... :-D
Аха. А какъв е начина да се избави от това оператора и да коси гладко, а не като прическата на Роналдо?
емовлаха - специалист
Общинските оператори, каквото им се даде като корда това е Трифоне. Цветомир е работил със общинските Щил-ове и може да сподели със каква корда са косили, ти също си снимал и гледал със какви корди работят. Аз само съм гледал как се мъчат общински косачи със жълта корда
Indianec 2 - специалист
Ако има камъни по земята пак може да се хваща по-високо.
Снощи на едно място с камъни така косих и аз, на чисто нов диск мамата ми се такова-видията опада.
miroki - майстор
Днес овошките с корда с лекота, после задния двор от към полето, 70см вече и полегнала тип овесена трева, като почна да се замотава, ми разказа играта. Накрая почнах 1, 20 -1,50 коприва и на всеки втори откос спира и аз чистя. Оправих си ревматизма. Сложих металният за да окося. Накрая съжалих, че не наточих косата и на ръка да го мина, щеше да е по-бързо и лесно.
...
Едно питане, колко време изкарвате с една корда. Ако е по-правилно, на колко литра бензин. Че ми се струва бързо свършва моята. 15м на 3 пъти я събирам, но май няма да изкара сезона.

Прикачен файл

rps20230524_215638.jpg
rps20230524_215638.jpg (101.24 KиБ) Видяна 496 пъти
Soviet_Soldier - специалист
ср май 24, 2023 10:04 pmmiroki написа:
Едно питане, колко време изкарвате с една корда. Ако е по-правилно, на колко литра бензин. Че ми се струва бързо свършва моята. 15м на 3 пъти я събирам, но май няма да изкара сезона.
Много е относително. Зависи преди всичко от теренът който се коси, от качеството, типа и дебелината на кордата, и не на последно място от косача. Ако няма камъни или пънове, в които рязко да спира ножа, карайте с 3т, пък с корда само довършвайте, там където с нож не може.
vlax - майстор
ср май 24, 2023 10:04 pmmiroki написа:
...
Едно питане, колко време изкарвате с една корда. Ако е по-правилно, на колко литра бензин. Че ми се струва бързо свършва моята. 15м на 3 пъти я събирам, но май няма да изкара сезона.
Днес сложих последната 1/3 от 15 м.Второ косене за сезона,по точно окрайчване.Тревата висока и бързо заминава кордата.

ПП Тези овошки правил си им пролетна резитба?
:partyman:
ср май 24, 2023 9:38 pmемовлаха написа:
...общински косачи със жълта корда
Верно със жълта съм виждал да работят.
Там, където теренът позволява, не съм забелязал "бутиково" косене, за което спомена Кака.
Всичко си е "ток и жълта корда".
Абе, наще са професионалисти!
miroki - майстор
ср май 24, 2023 10:28 pmvlax написа:
ср май 24, 2023 10:04 pmmiroki написа:
...
Едно питане, колко време изкарвате с една корда. Ако е по-правилно, на колко литра бензин. Че ми се струва бързо свършва моята. 15м на 3 пъти я събирам, но май няма да изкара сезона.
Днес сложих последната 1/3 от 15 м.Второ косене за сезона,по точно окрайчване.Тревата висока и бързо заминава кордата.

ПП Тези овошки правил си им пролетна резитба?
:partyman:
Мерси и аз сложих 3 Тата последна част днес. Явно е нормално по една ролка на сезон. До сега 5г ползвам диска и мислех, че нещо е повредена главата и я плюе. Никога не съм отпускал аз.
Фиданките са рязани всяка година и тази зима. Сега е 5 та или 6та.. За първа им оставих неподрязани върховете, да се задъни уж, а само махнах чаталчетата и третия и 4 ти клон където има, че са силни. По един наръч от дръвче вадя. Все още стигам върховете с навеждане. Стремя се и така да е за още време и да ги оставя при земята.
Добре, че не съм снимал кайсиите. Още не са раждали 5-6 г. слана и произвеждат дървен материал. :) метър и половина е годишният растеж от отрязан клон. :partyman: Имам вода отдолу.
В дясно са лешници до метър и половина от земята и гората на съседа. Има диви дървета и черниици, които влизат на 4 м. при мен и се застъпват с лешниците, които са на 4м. От оградата. .
емовлаха - специалист
Като разход на корда при мен се е получавал следния на литър гориво от 30см до около 9м, със 3мм корда. Обикновенно в запуснати места на приятели съм имал голям разход. Кордата не струва торба пари. През следващата седмица започвам трето косене
Цветомир Димитров - специалист
Женя Макълъка.При желание на някой-намира се в Селановци,врачанско.Можете да дойдете да я видите в действие на място.Лично съобщение при желание.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: