• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 11:21 amvini7 написа:

Благодаря колега. Спрях се на RAIDER RD-GBC10 или RAIDER RD-GBC23 , защото ги има с допълнителни приставки. Кой от двата би ми препоръчал, тези приставки стават ли и за други модели ,примерно RAIDER RD-GBC24. Тези модели с жило ли са или твърд вал.
https://raidermashini.com/motoren-trime ... stavki-4v1
https://praktiker.bg/bg/Motorni-kosi/MU ... 3/p/130449
За косене дръжките на GBC10-4 са по-удобни, но за ползване на другите приставки GBC23 ми се вижда по-удачен. Аз лично бих избрал 10-ката, защото е с по-ресурсун двигател 43 кубика, пък и основната му работа, поне при мен е косене и ми е по-важно да ми е удобно докато кося. С монолитни валове са райдерските мотокоси от този тип, а приставките стават и на други коси, стига тръбите и валовете да са еднакви. Райдер би трябвало да са унифицирани, като моята с валове с 9 шлици, и тръби с диаметър 26мм, но има и други на пръв поглед сходни китайски коси, които идват с валове на 7 шлици или с квадрат, а може и с тръби 28мм. С тия детайли трябва да си наясно, от тях зависи, дали приставките ще станат на друга мотокоса. Можеш да пишеш имейл или да се обадиш с запитване в представителството на Райдер, или друга марка, която те вълнува за въпросните спецификации, защото обичайно в сайтовете не ги пишат.
Скъсаха се бензиновите маркучлета, 6мм външен диаметър, на бензинов тример Mega tools, откъде в Пловдив мога да закупя такива или подобни, чичко Гугъл изобщо не помага.Търсих и по автомагазините, ама йок -няма.Намерих комплект резервоар за 20 лв. обаче след една година ще трябва да търся нови маркучета.
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 5:26 pmpepo1603 написа:
Скъсаха се бензиновите маркучлета, 6мм външен диаметър, на бензинов тример Mega tools, откъде в Пловдив мога да закупя такива или подобни, чичко Гугъл изобщо не помага.Търсих и по автомагазините, ама йок -няма.Намерих комплект резервоар за 20 лв. обаче след една година ще трябва да търся нови маркучета.
Вижте къде има дилърски център на Stihl или Husqvarna, там вероятно ще намерите качествени маркучета.
пон май 10, 2021 5:33 pmSoviet_Soldier написа:
пон май 10, 2021 5:26 pmpepo1603 написа:
Скъсаха се бензиновите маркучлета, 6мм външен диаметър, на бензинов тример Mega tools, откъде в Пловдив мога да закупя такива или подобни, чичко Гугъл изобщо не помага.Търсих и по автомагазините, ама йок -няма.Намерих комплект резервоар за 20 лв. обаче след една година ще трябва да търся нови маркучета.
Вижте къде има дилърски център на Stihl или Husqvarna, там вероятно ще намерите качествени маркучета.
Офис-майстор толкос знае. То и на акъла няма да му дойде, ама...
https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x ... QxJTgyJUQw
Адрес: бул. „6-ти Септември“ 235, 4006 Източна промишлена зона, Пловдив
На пръв прочит у Пловдив.
За Варна, хващам за ръчичка и водя, с вързани очи.
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 6:03 pmТрифон П.Трифонов написа:

Офис-майстор толкос знае. То и на акъла няма да му дойде, ама...
https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x ... QxJTgyJUQw
Адрес: бул. „6-ти Септември“ 235, 4006 Източна промишлена зона, Пловдив
На пръв прочит у Пловдив.
За Варна, хващам за ръчичка и водя, с вързани очи.
Аз съм от София, а не от Пловдив, че да им знам адресите бе, колекционер. Точно ти не ми говори за акъл, че ставаш смешен. В дилърските центрове за подобна маркова техника може да намери подобни дребни консумативи без проблем, при това качествени а не китайски боклуци. Желателно е и читав филтър от там да си вземе, че китайските са на късмет, като маркучетата.
пон май 10, 2021 6:15 pmSoviet_Soldier написа:
Бе то и аз не съм от Пловдив, ама и на майната .. да ма пуснат, маркучи ше намеря. Качествени, не задължително скъпи.
Смешко, я виж масълце на промоция и туряй по повече! Минава му срока, не за друго.
Колекционер!!! Бре, от къде ли са сеща?!! То в нета Маркуч да напишеш и прао у Пловдив та кара, ама...
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 6:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе то и аз не съм от Пловдив, ама и на майната .. да ма пуснат, маркучи ше намеря. Качествени, не задължително скъпи.
Смешко, я виж масълце на промоция и туряй по повече! Минава му срока, не за друго.
Колекционер!!! Бре, от къде ли са сеща?!! То в нета Маркуч да напишеш и прао у Пловдив та кара, ама...
Ще турям квото искам и където си искам, ама ти за чий ми суфлираш постоянно? За много забавен ли се имаш? На мен ми вика "смешко" . . . ако търсиш смешко иди срещу огледалото да видиш един.
Можеше да дадеш линк и без да се заяждаш и да ми даваш оценки на акъла, ама то за да се държи адекватно един човек, първо трябва да не е смешник, и второ да има гореспоменатия акъл в главата.
пон май 10, 2021 6:56 pmSoviet_Soldier написа:
...за да се държи адекватно един човек, първо трябва да не е смешник, и второ да има гореспоменатия акъл в главата.
Тъй де, ма ко да напрая, като не ми доди на акъла да го пратя напрао у Щил, за маркучи, както на тебе ти светна.
Ту, Щилюгите рула маркучи поддържат на склад, да знайш!
Ма ти знайш де, първо отварят каталога. Сякаш не продават резервни части за баш китайки.
Кажи друг виц! Или пробвай тук!
https://photos.app.goo.gl/kgCdYaUDibjqrMFA9
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 7:45 pmТрифон П.Трифонов написа:

Тъй де, ма ко да напрая, като не ми доди на акъла да го пратя напрао у Щил, за маркучи, както на тебе ти светна.
Ту, Щилюгите рула маркучи поддържат на склад, да знайш!
Ма ти знайш де, първо отварят каталога. Сякаш не продават резервни части за баш китайки.
Не знам при теб на село как е, сигурно са големи дефицити, но тук дилърския център на Щил е и сервиз и не тичат по кварталните бакалийки за евтини китайски маркучета, а си имат налични части и консумативи. И кво значение има, Щил, Хускварна или китайска? Човекът търси просто маркучета, а не ремонтен комплект за двигателя. Тъкмо и читав горивен филтър може да си купи, а не да се чуди след време, как да чисти карбуратор.

Аз лично така, както съм го посъветвал бих постъпил, ти явно по друг начин, ок твоя си работа. За кво е нужно заяждането с личностни квалификации? Не ти ли е неудобно, че останалите са принудени да четат подобни простотии, вместо това, което ги интересува?
Не те закачам по никакъв начин, не ме провокирай и ти!
пон май 10, 2021 8:10 pmSoviet_Soldier написа:

Не знам при теб на село как е, сигурно са големи дефицити, но тук дилърския център на Щил е и сервиз и не тичат по кварталните бакалийки за евтини китайски маркучета, а си имат налични части и консумативи.
...
Не те закачам по никакъв начин, не ме провокирай и ти!
Малко съм ти обиден, ама един съвет, докат съм са сетил.
Ако говориш за същия център, от къде си купил залежалото масло, не рискувай и с маркучите им, че да не са като на стара баба петата! Стареят, да ги.....ма ти знаеш де.
То се от едно място зареждат, ама поне прясна да е стоката.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: