• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 8:21 pmТрифон П.Трифонов написа:

Малко съм ти обиден, ама един съвет, докат съм са сетил.
Извинявай, ако смяташ, че съм те засегнал без да съм бил предизвикан преди това! Аз съм на принцип "каквото повикало, такова се обадило". Ако се държиш добре, съм последния човек, от който ще чуеш лоша дума.

Относно маслата, хората са ми продали продукт, който имаше повече от година оставащ срок на годност, за 100мл не е фатално, бързо се изразходва. Щилските гумени изделия са доста качествени, имаш не особено млада щилка и знаеш от опит, че за какво иде реч. По тая причина от дилърския център на Щил бих търсил подобно изделие, ако ми се наложи, просто качеството е на ниво.
Относно китайските, на резачката ми маркучетата са от някаква черна гума, преди седмица я ползвах и да ти кажа за тия години са меки, еластични, като нови. На косата са от прозрачните и се бяха втвърдили, но като започнах работа, дали от горивната смес, дали от топлината се размекнаха, пък ще видим колко ще изкарат.
Цветомир Димитров - специалист
Днес съзрях бъдещата резачка-raptor някаква-134 кинта с ддс-ако устиска поне едно 20 кубика ще съм много радостен!:)
пон май 10, 2021 8:56 pmSoviet_Soldier написа:
Оффф, и ти си един....
Относно маркучите, само да ти нахвърля, пък и не само на теб. Кой както иска, така да го разбира.

В Пещерно спасяване имаме генератор. На същият, оригиналните маркучи са сменени само след година ползване.
Същият генератор имам у дома. В отоплителния раздел са го виждали. Ми няма проблем с маркучите. Дали пак да се почувствам късметлия? Не, не разчитам на това, а на правилна експлоатация и съхранение.

Друго. Имам един автомобил, който от години поддържам в сервиз, при приятел.
Всяка година сменях маркучи на бензиновата помпа. Италиански!!! Всяка година, месец напред или назад, аз съм за смяна на маркучи. Е, не можах да му свърша рулото с моят размер. Смеем се с Джипсито- дъртите афтолмолбилисти в цяла Европа го знаят. От 4 години не съм ги сменял. Защо, какво се промени? Знаеш ли? Не, не знаеш и не е срамно.
Не се сърди, но съвсем откровено мисля, че никога няма да научиш основни неща! Просто няма как да натрупаш опит.
Само това- за да твърдиш, какво съотношение масло/гориво е най добро, или че няма значение, трябва да си превъртял няколкостотин моточаса професионално с Тази и същото време с Онази смес, в еднакви машини, след което да анализираш нещата. Основни неща за ДВГ не знаеш, дори не се замисляш като промениш количеството масло, как това веднага се отразява на работата на мотора, което си иска отвертка на момента. Това променя октана, масата, на единица обем, съотношението гориво/въздух...
Тези неща са за профита. У дома така или иначе се ползва техника с много малък ресурс, но с правилната експлоатацие, това може да се промени.
После как да не похвалим Райдър, примерно?!
пон май 10, 2021 9:18 pmЦветомир Димитров написа:
Днес съзрях бъдещата резачка-raptor някаква-134 кинта с ддс-ако устиска поне едно 20 кубика ще съм много радостен!:)
Дано, Цветомире! Не е ли по изгодно да дадеш само 100лв, някой да ти ги нареже?!

Затова е беден българина. Жалко!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон май 10, 2021 9:34 pm, променено общо 1 път.
Цветомир Димитров - специалист
тая ще е тестова-да се науча да режа(че досега само съм кастрил),да точа веригата...после догодина живот и здраве Мак :)
същата стратегия приложих и при косачките
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 9:31 pmТрифон П.Трифонов написа:

Относно маркучите, само да ти нахвърля, пък и не само на теб. Кой както иска, така да го разбира.

В Пещерно спасяване имаме генератор. На същият, оригиналните маркучи са сменени само след година ползване.
Същият генератор имам у дома. В отоплителния раздел са го виждали. Ми няма проблем с маркучите. Дали пак да се почувствам късметлия? Не, не разчитам на това, а на правилна експлоатация и съхранение.
И косата, и резачката ги ползвам и съхранявам по един и същ начин, с един и същ бензин и масла. Явно е и до късмет.

@Цветомир Димитров Преди няколко дни, като ходих за корда в Практис ги гледах тия раптори, хубави пластмаси, но много ми приличат на "дружбяата" на индианеца, с която имаше не малко проблеми. Да не се окажат еднакви? При него се бе развила гайката на въздушния филтър и бе попаднала в маховика. Обърни ѝ внимание, постави от тоя тип с защита от саморазвиване, че от вибрациите бързо тръгват, а там е пластмаса и няма как да се стяга кой знае колко силно.
Индианец - специалист
пон май 10, 2021 9:34 pmЦветомир Димитров написа:
тая ще е тестова-да се науча да режа(че досега само съм кастрил),да точа веригата...после догодина живот и здраве Мак :)
същата стратегия приложих и при косачките
То и аз взех моята уж да се науча да режа, айде научих се факт, изкарах и парите и то не един път, ама пък взех и да се уча да ги правя, само картера не съм цепил...дано ти да имаш късмет.
Иначе Soviet Soldier ти каза, имах не малко проблеми с нея и то все заради дреболии.
Ако питаш мен виж машина с гайка, моята хваща филтъра и капака заедно, ама можеш и тази да преправиш с гайка с пластмаса или да развиеш шпилката на филтъра и да сложиш болт.
И да знаеш, че на повечето и мощността не им е реална, не може с машина уж 58 кубика да се дупя два пъти повече на кубик и половина, отколкото с Хускварна 50 кубика.
Хем с настроен добре карбуратор е китаеца, с остра верига и след ремонт.
Пп. Чудех се дали да ти пиша на лично, ама тук така и така стана манджа с грозде...
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 10:27 pmИндианец написа:

То и аз взех моята уж да се науча да режа, айде научих се факт, изкарах и парите и то не един път, ама пък взех и да се уча да ги правя, само картера не съм цепил...дано ти да имаш късмет.
Иначе Soviet Soldier ти каза, имах не малко проблеми с нея и то все заради дреболии.
Ако питаш мен виж машина с гайка, моята хваща филтъра и капака заедно, ама можеш и тази да преправиш с гайка с пластмаса или да развиеш шпилката на филтъра и да сложиш болт.
И да знаеш, че на повечето и мощността не им е реална, не може с машина уж 58 кубика да се дупя два пъти повече на кубик и половина, отколкото с Хускварна 50 кубика.
Хем с настроен добре карбуратор е китаеца, с остра верига и след ремонт.
Пп. Чудех се дали да ти пиша на лично, ама тук така и така стана манджа с грозде...
На тях и кубатурата не им е реална, само на 45-цата май е реална и на 38-цата. 52-ката всъщност е 50 кубика, нищо чудно и обявената за 58 да е същата работа.
Ето тук човекът им замерва реалния работен обем:


И друго интересно нещо се забелязва, 45-цата с колко по-дебели стени е от 52-ката, защото заготовката, от която се изработват е една и съща, но 52 е по-разточена, с по-тънки стени и по-малък ресурс. Същото важи и за мотокосите.
Как влияе на ресурса, дебелината на стената?
Не се заяждам, Солджър. Би могло отговорът ти да попълни не само моите знания.
Би било полезно и за изборът на мнозина, стига да можеш да се обосновеш.

Въпрос с повишена трудност- Как да повишим топлинната ефективност на двутактовото си тримерче?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон май 10, 2021 10:54 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
пон май 10, 2021 10:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Как влияе на ресурса, дебелината на стената?
Не се заяждам, Солджър. Би могло отговорът ти да попълни не само моите знания.
По-дебелите стени на цилиндъра отвеждат по-добре топлината, а тънката 50-ка се прегрява по-бързо, плюс това натоварването при по-големия работен обем е по-високо. Един вид на по-слабия и по-зле разсейващ топлината цилиндър се налага да поеме по-високо натоварване.
Чуй какво казва майсторът на 30:20 мин.
Последна промяна от Soviet_Soldier на пон май 10, 2021 10:57 pm, променено общо 1 път.
пон май 10, 2021 10:54 pmSoviet_Soldier написа:
пон май 10, 2021 10:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Как влияе на ресурса, дебелината на стената?
Не се заяждам, Солджър. Би могло отговорът ти да попълни не само моите знания.
По-дебелите стени на цилиндъра отвеждат по-добре топлината, а тънката 50-ка се прегрява по-бързо, плюс това натоварването при по-големия работен обем е по-високо. Един вид на по-слабия и по-сле разсейващ топлината цилиндър се налага да поеме по-високо натоварване.
Чуй какво казва майсторът на 30:20 мин.
Вярно. А сега, как да се справим с това? Вариант с по чести почивки не е решение, а изборът вече е направен.

Вярно, ама до някъде. Охлаждащата повърхност е константа. Това е проблем. Една база- евтино производство.
Натоварването обикновено е по голямо при малките обеми.
Начините за увеличаване на мощността са само 3, момко.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон май 10, 2021 11:01 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: