• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stefanbg - специалист
kmk написа:
Gear case - това се отнася за смазване на ъгловата трансмисия: На всеки 25 часа /предполагам имат предвид мото-часа/ смазвайте с мултифункционална грес. /Вмятам - трябва да се смазва с грес за високи обороти/. Отстранете държача на ножа, за да може старата грес да излезе.
Какво са прави на 100 часа:1. Махаш заглушителя и почистваш от нагара /ауспуха също/.
2. Проверяваш/стягаш всички болтчета.
3. Проверяваш за масла/греси попаднали в барабана на центробежния съединител. Забърсваш с обезмаслител. /Това за да не приплъзва съединителя/.
4. Почистваш карбуратора /махаш поплавъка и почистваш вътре/.

Горе-долу това пише.
Ами благодаря за превода. Ясно е в общи линии - вече на нивата ходя с хронометър в джоба. Майтап, разбира се, за мен горе-долу се падат около 25 часа в годината. Значи, дошло е време да мажа.
stefanbg - специалист
Между другото, в един магазин в Севлиево, където продават точно такива, продавача ми каза, че трябвало на 5-6 часа да се пълни с грес. Баси, то като обядвам, трябва и на косачката грес да давам.
stefanbg - специалист
Вчера разглобих редуктора, за двата сезона беше работил може би около 50-60 часа. Вътре беше съвсем сух, не зная колко и каква грес са слагали китайците, но нямаше и следа от грес. Само дъното на кутията беше малко мазно. Забелязал съм, че от известно време като изгася двигателя, диска продължава да се върти дълго по инерция и се чува звънтящ метален звук. Явно това е сигурен признак, че иска спешно гресиране. Също така редуктора се загрява повече - дори пари като се пипне след спиране на двигателя.
Mega - специалист
На мен още в магазина ми връчиха грес и казаха, да сложа веднага, защото китайците не слагали, или слагали колкото за бог да прости.
stefanbg - специалист
Абе май хич не слагат, мамка им китайска. Сега се сетих, че преди около 20 години, когато за сефте се напълниха сергиите с китайски стоки на смешно ниски цени, си купих една малка шлифовалка Ф125 диск. Беше много евтина, направо помислих, че морето се е подквасило и само трябва да си гребеш с лъжицата. Мой колега също си беше купил и започнахме да споделяме смехуриите, които констатирахме.
1. контакта на четкодържачите със статорния проводник беше на честна дума - жицата усукана на ръка един оборот около четкодържача и са и казали там да седи.
2. по капака на редуктора - нито една зегер шайба.
3. затова пък на единия винт резбата беше превъртяла и нищо не държеше.
4. ей-това трябваше сега да си спомня - в редуктора - нито грам грес. Абсолютно сух, изобщо не е имало грес.
5. е, грес нямаше в редуктора, ама затова пък стружки - дал Господ.

Въпросната машинка изкара няколко месеца, през които е работила няколко часа, но едва ли повече от 10 и изгоря. Това беше първия ми урок за китайските евтинии. И сега трябваше да се сетя и да разглобя поне редуктора, ама не се сетих. Все па, няма още видими щети, износвания и хлабини, което ми подсказва, че поне стоманата може да е добра. Но иначе косачката продължава да си бачка без грешка и бих казал, че вече си изплати парите. От тук нататък колкото изкара за мен си е чиста далавера!
Mega - специалист
... Ами за да вземеш нещо толква евтино трябва да имаш и съответните очаквания. При мен след 850 лв. за резачка на Stihl не ми се даваха още толкова и за моторна коса и прецених рисковете от покупката на евтината такава. Да не е Щил, но работи и за сега изора три декара двор и едно шосе 600 метра като слънце. Ако работи още две лета се е изплатила. Проблема настава ако си взел китайче, но очакваш да е Stihl или Husqvarna.
stefanbg - специалист
Бих казал, че тези два инструмента надминаха очакванията ми. Е, китайски, ама се продават под други марки и в Метро, а и в други търговски вериги, че на доста по-висока цена. Трябваше доста да се взирам и да направя някои снимки в Метро, за да се уверя, че е същата машинка, но кръстена Ферос тулс. Но все пак трябва да се има предвид, че това са битови инструменти, т.нар. серия Хоби, а не професионални, макар че често ги рекламират за такива. Професионалните косачки са между 10 и 20 пъти по-скъпи. А аз дори и от скъпите машини вече не очаквам кой-знае какво. Акум отверка Блек енд Декер се разпадна след няколко месечно ползване. Кафеавтомат АЕГ няколко пъти се чупи и сега седи в къщи като паметник. Конкуренцията на китайците принуди и големите компании да правят компромиси, за да падне цената. И като не мога да си позволя професионален инструмент, поне гледам да е някакъв компромис между цена и качество, че да не ме е много жал за парите, като го изхвърля. Ама българина си е механик по природа - наследство от москвичите, трабантите и др. Така че, ако се полагат грижи и не се иска повече от това, за което е направен, предполагам, че инструмента ще се представя добре.
kossis - специалист
Значи и аз се бях увлякал по китайският Райдер. Но за други техники. След като видях как ми загрява водна помпа на Райдер и отива на изгаряне, си промених мнението !!!

Специално за моторна техника, от този вид, Никога не бих купил !!!!

Първо- конструкцията е отврат, второ- резервоара на фалшетата е 2 пъти по голям, защото и цилиндрите са им 2 пъти по голями, а са по лабави в пъти !!!!

Също като знам как хвърчат разни работи при косене с в пъти по оригинален Партнер - Колибри- Живота и частите на Тялото са ми по важни от спестяването на някой лев от хубава машина !!! :mrgreen:

В момента бачкам с тоя Партнер-влачи корда само и е лабав, но без него нямаше да оправя буренака в 1 декар двор за 2 дена- останаха само по дебелите и жилави издънки и бурени да стърчат на места по на 20 сантиметра от земята.
Значи Партнера е сглобка на Американците- за 250 суха пара е много добър- последно му взех силата и издържа- капвам по една капка масло в лагера на главата и го ръчкам по 1 час и почива само 10 минути.
Моя майстор ме предупреди да не го товаря повече от половин час.
Обаче като работи повече и се олабват всички връзки и съединения- даже смених една рапидка на скобата на пръта с болт и гайка.
Абе лабава машинка , но малка и удобна за транспорт, за тия пари е направо супер и дава даже повече от очакваното.

Е заради тези факти и ситуации реших да се оборудвам с Хускварна от 700 кинта правена в Швеция - Много важно условие за да е надеждна машината е - въртящият вал да е стоманен прът, а не жило както при Партнера и по евтините Хускварни !

Това ми каза Майсторчето и ме насочи към точно такъв модел, ще го разбера кой е като го взема тези дни.
Жилото може да се разсука и тнт.

А относно Китайските моторни машинки-с компресия която може да ти счупи ръцете докато я палиш и сегменти на буталата дето се чудиш от къде да ги поръчаш за да уплатнят- не мерси. То Партнера е 25 куба и като го паля и понякога ме удря жилото, та мога да си представя една 50 куба Китайка как рита.

Оня ден посетих магазина и Майсторчето си блъскаше главата с един негов колега дето прави само фалшиви машинки- от къде да поръчат сегмент за някакъв моторен трион купуван от Практис или Метро с "Хубава марка", защото Сегмента на Хускварна не ставаше и търсеха поръчков.

Опита ми с моят 36 куба Хускварна моторен трион от тия старите е че дори и той е много капризен !
От базикня и некачествено масло- все базикахме свеща и в резултат сменихме цилиндъра заради прецакана резба на свеща.
Майстора, като му я дадох тези дни да я сервизира и да и смени водещото колело, каза че това е железна машина и сегашните резачки Хускварна от този клас са евтини и скапани. След като я регулира сега е уса. Нарязах една стара ябълка с нея- шината влизаше на половина в ствола.

И на мене майстора ми каза за предавката на косата на 4 часа работа да съм я пълнел с грес.
:rolleyes: :supz:
iivanov написа:
Такава ли?Щото аз и други работи правя с нея
atanasov2004 - специалист
Привет ! Колега разгледай моделите на MTD, приятно съм изненадан от качеството на тази марка :) Може пак да са "китайски", от китайско до китайско голяма разлика....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: