Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 1:13 pmSoviet_Soldier написа:
вт мар 28, 2023 11:30 amanimi2006 написа:
Не съм питала търговец за тези модели. Питах за фс120, а той каза, че е с клапани и ми препоръчва фс235, който бил без клапани, но... тежат. Аз основно ще ползвам корда, но все пак искам да има и нож, за нещо инцидентно - ще рацотя внимателно с ножа. Дворът е с денивелация и моята фс40 с тая дръжка, която не става за самар, доста ми е неудобна. Та и аз не знам към какво да се насоча фс55, 56, 70... Искам Щил или Хуск.
А какво мислите за италианските Oleo-Mac Sparta 25? Отзивите за тях са отлични откъм надеждност, и са с твърд вал.

1 к.с.
25 кубика
6 кг
Т.е. на цената на Щил фс55, но по-тежка и слаба. Предимството е твърдият вал само, но другото...
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 1:13 pmSoviet_Soldier написа:
вт мар 28, 2023 11:30 amanimi2006 написа:
Не съм питала търговец за тези модели. Питах за фс120, а той каза, че е с клапани и ми препоръчва фс235, който бил без клапани, но... тежат. Аз основно ще ползвам корда, но все пак искам да има и нож, за нещо инцидентно - ще рацотя внимателно с ножа. Дворът е с денивелация и моята фс40 с тая дръжка, която не става за самар, доста ми е неудобна. Та и аз не знам към какво да се насоча фс55, 56, 70... Искам Щил или Хуск.
А какво мислите за италианските Oleo-Mac Sparta 25? Отзивите за тях са отлични откъм надеждност, и са с твърд вал.

1 к.с.
25 кубика
6 кг
Т.е. на цената на Щил фс55, но по-тежка и слаба. Предимството е твърдият вал само, но другото...
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 1:13 pmSoviet_Soldier написа:
вт мар 28, 2023 11:30 amanimi2006 написа:
Не съм питала търговец за тези модели. Питах за фс120, а той каза, че е с клапани и ми препоръчва фс235, който бил без клапани, но... тежат. Аз основно ще ползвам корда, но все пак искам да има и нож, за нещо инцидентно - ще рацотя внимателно с ножа. Дворът е с денивелация и моята фс40 с тая дръжка, която не става за самар, доста ми е неудобна. Та и аз не знам към какво да се насоча фс55, 56, 70... Искам Щил или Хуск.
А какво мислите за италианските Oleo-Mac Sparta 25? Отзивите за тях са отлични откъм надеждност, и са с твърд вал.

1 к.с.
25 кубика
6 кг
Т.е. на цената на Щил фс55, но по-тежка и слаба. Предимството е твърдият вал само, но другото...
Това слаботелесното печели само във финикийския раздел.....
"Машини за домашна употреба за изрязване и кантиране на трева...."
Копирано от сайта на марката.
https://oleomac.bg/product/23/motorna-k ... -250t.html
Предложението на Драгозов я бие в пъти.
Освен това, тежи колкото 120 на Щил.
Както казваше Иванов, преди да се появи Бойко- само за окрайчване.

Анимито го е разчепкала, хахаааааа!!!
Сестро, по един път е достатъчно!
вт мар 28, 2023 1:13 pmSoviet_Soldier написа:
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт мар 28, 2023 1:31 pm, променено общо 2 пъти.
емовлаха - специалист
Явно е стръмничко и не достига дължината на щангата. Със 40ката може да косиш напречно на склона а не да спускаш и изкачваш денивелацията със косата, същото важи и за У дръжката ако е стръмно по същия начин но ще е доста по тежко
Бих звъннал на Драгозов. С отстъпката от цената, ще си купи диск, най малкото, а може да останат и за самарчето, дето препоръча Емо.

..........стига Бойко не предложи нещо откровено китайско, което да отговаря на изискванията.

Онова, което аз бих препоръчал от Щил, излиза от бюджета. Гледам да се съобразявам.
Даже бих изпратил моята за тест, но още не е минала потребителската разработка.

viewtopic.php?f=29&t=38351&start=2130#p1130066
Както и предният пост. Ако не бях заприходил Злобарката...
емовлаха - специалист
Не са проблем парите на жената, няма да може да коси денивелациата със У дръжката, един път ще е теглото на косата другото е характерното косене на денивелацията отива в ръцете самара просто ще виси за украса. Ще си хвърли парите и мъките ще са си за нея. Оня тъпанар за 1 декар да предложи 235ца на жена смятай и да каже, че 120ската е със клапани...
viewtopic.php?f=29&t=38351&start=2090#p1129768

Последно, коя е У, коя е нормална и коя би била удобна на Анимито?

По долу следва най адекватното предложение.
емовлаха - специалист
Захвата на нейната е най удобен, замаха от високото към ниското откоса пада надолу по наклона на склона, тогава и стига дължината на щангата, при У дръжката замаха е обратен затова постнах видеата гледам, че има допълнителна опция за презрамен колан/самар но диск няма как да се сложи https://static.stihl.com/upload/assetma ... zk3MzU1NTQ.
Последна промяна от емовлаха на вт мар 28, 2023 2:26 pm, променено общо 2 пъти.
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 28, 2023 1:23 pmanimi2006 написа:
Т.е. на цената на Щил фс55, но по-тежка и слаба. Предимството е твърдият вал само, но другото...
Да, ако гледате само цифричките на хартия, сигурно е единственото предимство. Спарта 25, като цяло е по-масивна и ресурснса конструкция от ФС-55, и за разлика от 55, има система за гасене на вибрациите. Също така тръбата е по-дълга от тази на 55-цата, или иначе казано с един замах покривате по-голяма площ.

Не съм чел всичко изписано, разбрах само, че се търси лека маркова коса, а Спарта 25 е такава. Освен Stihl и Husqvarna, разгледайте и моделите от Echo, Shindaiwa и Oleo-Mac. Те по качество не отстъпват на двата бранда, които разглеждате. Останалото си зависи от Вас.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: