Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
ср май 18, 2022 6:47 pmЦветомир Димитров написа:

чука нещо като е студена първите 2-3 минути,комшията казва че е от малкото масло.Нямам идея откъде е и затова питам.
И ние само може да гадаем. Нали работи, и е в гаранция? Бачкай си смело, пък ако се окоти ще ти я правят.
ср май 18, 2022 6:55 pmborchoyor написа:
Изтрепахте се бря.... Ай и я да питам, на деуто пише 25:1 и му ръгам 40мл масло. Кога евтино, кога ултра от резачката. Дали ще стане проблем????
С евтините случайни масла е на късмет. Ако не Ви се дават много пари за Ultra, вземете поне Oregon - значително по-евтино е от щилската синтетика, и е качествено. Много от моите познати работят с Oregon, включително със щилска техника и са доволни.
ср май 18, 2022 8:24 pmSoviet_Soldier написа:
ср май 18, 2022 6:47 pmЦветомир Димитров написа:

чука нещо като е студена първите 2-3 минути,комшията казва че е от малкото масло.Нямам идея откъде е и затова питам.
И ние само може да гадаем...
От неспециалистите само ти си признаваш писмено.
Хубавото е, че е гаранционна (ако все още е).

пп. Потърси в нета де, може да намериш нещо да те насочи!
Цветомир Димитров - специалист
ср май 18, 2022 8:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср май 18, 2022 8:24 pmSoviet_Soldier написа:
ср май 18, 2022 6:47 pmЦветомир Димитров написа:

чука нещо като е студена първите 2-3 минути,комшията казва че е от малкото масло.Нямам идея откъде е и затова питам.
И ние само може да гадаем...
От неспециалистите само ти си признаваш писмено.
Хубавото е, че е гаранционна (ако все още е).

пп. Потърси в нета де, може да намериш нещо да те насочи!
Дано е от маслото
ср май 18, 2022 9:32 pmЦветомир Димитров написа:
...
Дано е от маслото
Цвето, спрете се с тия чаршафи, като цитирате бе! Аман от новобранци!
Не е от маслото. Не е от количеството масло, което имаш предвид.
С добавяне на още 5млл на литър бензин, няма да оправиш мотора.
Това ще му помогне малко, ако дрънкането на звонци си е от мотора де.
Поне както описваш- като загрее се оправя...
Опитай както пише уж войника (отдавна нямаме такива)! Направи си един микс 33/1! Запали студена и слушай!
В случая няма да навреди, дори нищо да не чуеш. Ако е тихичка, обаче, работата е ясна.

пп. Като писах "чаршафи", та се сещам за един армейски термин.
Солджър, за какво друго, освен опетнените, хаха, се ползва термина "Чаршаф"?
Веднага жокер- Лепене на...?
ср май 18, 2022 12:13 pmKrass написа:
Днес тествах тримера...
...
Голям звяр е. Треви около метър не са никакъв проблем. И аз не съм използвал маркова досега, но един бон повече за същата мощност, но по-малка маса... Мисля че не си струва. Пали от раз, удобен самар... Абе нямам забележки. Препоръчвам я =D>
Понеже си падам по, а засега работя само с резачки, ето какво ми попадна със сутрешното кафе. Сравнение и анализ на маркова и ...немаркова.



Точно както описах нещата, в предният си отговор- нищо по различно няма да се види и при мотокосите.
Харчи повече от двойно, малък ресурс, най малкото заради калпавия въздушен филтър. Може и да се пипне някак, но си е Москвич.
Моят извод- малко пари за малко работа. Все пак е по добре да я имаш, но се лишаваш от удоволствието, докато работиш.
Цветомир Димитров - специалист
Казвам го от опит-верно е приятно да работиш с хубава техника-като хвана некой китаец,абе не е същото :)
imegogo - специалист
на мен майстор ми каза да слагам по 25 мл не било много и ми препоръча да ползвам бензин А98
Indianec 2 - специалист
@Трифон П.Трифонов

Не знам до колко е коректно сравнението, Щила все пак е 32 кубика Парксайда 45/50.
Правил съм сравнение няколко пъти, но ползвах един клас машини(на кубици) - Мак 3200 и Щил 180, Щил 023 и Хускварна 340 и още някой айляшки изпълнения.
stefanjor - специалист
чет май 19, 2022 3:08 pmIndianec 2 написа:
Правил съм сравнение няколко пъти...
И какви са впечатленията, има ли големи разлики в поведението на машините?
чет май 19, 2022 3:08 pmIndianec 2 написа:
Подбрал ги е сравними по мощност, инак сравнението съвсем заминава по...
Ако се сравняват две машини, в "еднакъв клас", вероятно имаш предвид кубатура, то за какво сравнение може да става въпрос?
Вижда се, че Парксайда е малко по производителен и до там. По производителен в момента. При еднакъв обем работа, по някое време ще "сгъне чадъра", а другата няма да е разбрала от работа.
А, и с цена печели.
Друга е идеята на сравнението, мисля.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: