• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
forski - специалист
kmk написа:
Един въпрос към колегата с китайската косачка:
И аз имам такава, и мойта глава се прецака, ама тая цена на Хускварна дето я обявяваш къде я намери. Една кордова глава за Хускварна /оригинална/ е 80 лева.
Ако ми намериш за 15 - прати ми 2.
И още нещо - има гресьорка на лагера на главата - колко често се смазва и с какво.
Предварително благодаря за отговорите.

Днес ходих до магазина на Хускварна да им занеса един диск за точене, довечера като ида да си го взема ще проверя колко струва кордовата глава и ще пиша в темата.
А за смазването на главата, аз кося около половин декар поляна, като я мина два-три пъти и смазвам (как само прозвуча :-D ) значи на декър и половина два и слагам по-малко грес.
Грес за ъгловата глава можеш да си купиш от магазините на Хускварна и ЩИЛ една тубичка е около 14 лв. аз моята я ползвам вече втора година :)
kmk
Ходих в "Хускварна" - 39 лв. е кордовата глава. Толкова струва универсалната, горе-долу толкова и другите. Това е без кордата. Купих си и грес - 10.80 лв. тубичката. Казаха ми да смазвам преди всяко косене.
stefanbg - специалист
kmk написа:
Ходих в "Хускварна" - 39 лв. е кордовата глава. Толкова струва универсалната, горе-долу толкова и другите. Това е без кордата. Купих си и грес - 10.80 лв. тубичката. Казаха ми да смазвам преди всяко косене.
Миналата година я купих от Бриколаж за 14.99 (Това е корекция на постинга - сега виждам, че при разходите съм записал кордова глава - 24.99 - вероятно това е била истинската цена, а 14,99 е струвало нещо друго. Извинявам се за неточната информация!). На самата глава не пише Хускварна, но на опаковката пишеше Хускварна България, ако не се лъжа. Независимо кой е истинския производител, главата работи много добре, лесно изважда кордата с почукване и се продава заредена с корда Ф 2мм. Тези дни много я блъсках по разни подънки, няколко пъти свалих кората на подънки и една млада ябълка, но няма признаци това да е повлияло на кордовата глава.В Бриколаж точно до тази глава на щендера висеше и друга, на външен вид същата, но не е универсална а само за Хускварна. Възможно е да не са оригинални, но аз съм много доволен.

А какво ще мажеш с тази грес? На моята машина в упътването пише само на 20 часа да се пълни с грес ъгловата предавка, на която се слага главата.
Последна промяна от stefanbg на пон юни 11, 2012 7:02 pm, променено общо 1 път.
stefanbg - специалист
kmk написа:
Един въпрос към колегата с китайската косачка:
И аз имам такава, и мойта глава се прецака, ама тая цена на Хускварна дето я обявяваш къде я намери. Една кордова глава за Хускварна /оригинална/ е 80 лева.
Ако ми намериш за 15 - прати ми 2.
И още нещо - има гресьорка на лагера на главата - колко често се смазва и с какво.
Предварително благодаря за отговорите.
Ами аз вече писах на колегата - виж горния постинг, но пропуснах да спомена, че същата глава я имаше и в Практикер и в Баумакс, но с разлика 1-2 лв в цената. Тогава най-евтина беше в Бриколаж, но сега може да е друго.
А за смазването писах - в книжката на моята пише на 25 часа работа, ама не зная как се смазва - дали с шприц, такаламит или по друг начин.
kmk
Да, смазва се ъгловата предавка. Не знаех, че се прави на 20-25 часа. В магазина ми казаха да смазвам перди всяко косене. Аз досега имам 7-8 часа косене, пробвах да смазвам, но или не го правя както трябва или просто още не е необходимо, защото грес не влиза.
Можете ли да пуснете снимка на тази глава за 15 лв.
stefanbg - специалист
kmk написа:
Да, смазва се ъгловата предавка. Не знаех, че се прави на 20-25 часа. В магазина ми казаха да смазвам перди всяко косене. Аз досега имам 7-8 часа косене, пробвах да смазвам, но или не го правя както трябва или просто още не е необходимо, защото грес не влиза.
Можете ли да пуснете снимка на тази глава за 15 лв.
Абе нали съм си Плюшкин (ако това ти говори нещо), запазил съм картона на опаковката и упътването. Глей ся:

Прикачен файл

Kordova glawa 001.jpg

Прикачен файл

DSC02762.JPG
DSC02762.JPG (53.69 KиБ) Видяна 29919 пъти

Прикачен файл

DSC02761.JPG
DSC02761.JPG (49.51 KиБ) Видяна 29919 пъти

Прикачен файл

DSC02760.JPG
DSC02760.JPG (52.62 KиБ) Видяна 29919 пъти

Прикачен файл

Kordova glawa.jpg
Kordova glawa.jpg (45.81 KиБ) Видяна 29919 пъти
stefanbg - специалист
kmk написа:
Да, смазва се ъгловата предавка. Не знаех, че се прави на 20-25 часа. В магазина ми казаха да смазвам перди всяко косене. Аз досега имам 7-8 часа косене, пробвах да смазвам, но или не го правя както трябва или просто още не е необходимо, защото грес не влиза.
Можете ли да пуснете снимка на тази глава за 15 лв.
Трите резбови втулки са за разни модели, четвъртата е кат за моя и е монтирана на главата. Ето и останалата част от упътването за навиване на кордата плюс опис на моделите, за които става, макар че моята косачка не я пише там. И грешка, както виждаш, не пише Хускварна България, а Швеция. Е, Великият Китайски народ я е правил, ама от това няма оттърване. Все пак марката си е марка. Ако купуваш, обърни внимание, че пише UNIVERSAL, защото и другите са в такава опаковка и може да се заблудиш и да вземеш не универсална.

Прикачен файл

Kordova glawa 003.jpg
Kordova glawa 003.jpg (73.95 KиБ) Видяна 29919 пъти

Прикачен файл

Kordova glawa 002.jpg
stefanbg - специалист
kmk написа:
Един въпрос към колегата с китайската косачка:
И аз имам такава, и мойта глава се прецака, ама тая цена на Хускварна дето я обявяваш къде я намери. Една кордова глава за Хускварна /оригинална/ е 80 лева.
Ако ми намериш за 15 - прати ми 2.
И още нещо - има гресьорка на лагера на главата - колко често се смазва и с какво.
Предварително благодаря за отговорите.
Колега, извинявам се, както и на всички във форума, които неволно съм заблудил, но сега видях, че главата е струвала 24,99, а не 14,99 лв.)
Купил съм я на 30.08.11 от Бриколаж гр. Плевен.
Относно гресирането - тук пише нещо, ама не го разбирам , ако го преведеш, напиши го. Разбрах само, че се гресира на 25 ч.

Прикачен файл

Gres 001.jpg
kmk
Gear case - това се отнася за смазване на ъгловата трансмисия: На всеки 25 часа /предполагам имат предвид мото-часа/ смазвайте с мултифункционална грес. /Вмятам - трябва да се смазва с грес за високи обороти/. Отстранете държача на ножа, за да може старата грес да излезе.
Какво са прави на 100 часа:1. Махаш заглушителя и почистваш от нагара /ауспуха също/.
2. Проверяваш/стягаш всички болтчета.
3. Проверяваш за масла/греси попаднали в барабана на центробежния съединител. Забърсваш с обезмаслител. /Това за да не приплъзва съединителя/.
4. Почистваш карбуратора /махаш поплавъка и почистваш вътре/.

Горе-долу това пише.
bigdragon - майстор
kmk написа:
...
4. Почистваш карбуратора /махаш поплавъка и почистваш вътре/.
Не търсете поплавък в карбураторите на машинки с ДВГ, които са пригодени да работят в различни пространствени положения, Моторни резачки, коси и др. Те са оборудвани с карбуратори тип Walbro, който е без поплавък...
http://www.walbro.com/techtips3.aspx

Ролята на полавък в тези карбуратори се изпълнява от една система от мембрана лостове жигльор, които регулират подаването на гориво към основните жигльори в зависимост от картерното налягане и обороти на двигателя.
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: