Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 24, 2023 12:26 pmемовлаха написа:
Двата Щил-а от клиповете бяха със диск :)
Мислех че за този с жената иде реч. Нямам време да ги гледам целите в момента, но мисля че знам за какъв звук иде реч. Някои от резачките на Husqvarna издават подобен звук, най-вероятно заглушителите го правят такъв.
Да, вече и другите копират гърнета от Хуск.
Принципно, японците са най добри в раздела Саунд.
Това прочетох в един стар брой на Ауто Билд, някога, при сравнение на няколко брички.
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 24, 2023 12:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да, вече и другите копират гърнета от Хуск.
Принципно, японците са най добри в раздела Саунд.
Това прочетох в един стар брой на Ауто Билд, някога, при сравнение на няколко брички.
Имаш предвид при двутактовите инструменти ли? Щото при автомобилите, японските легенди, като разни, скайлайни, супри, лансър ево и подобни, звукът там с гърмежи и силно изразен анти лаг, повече го свързвам с рали автомобилите от 80-те, като Делта Интеграле и Ауди Куатро. От японските Субару и ванкеловите мазди имат специфичен и хубав звук.
Най-готин и специфичен според мен имат Ферари, някак си благороден и много брутален. А също и старите американски карбураторни V8.
емовлаха - специалист
Който е карал старо Юмз, скоросната кутия ако не вие е в ремонт :) 2те коси са със мек вал като изключи съединителя слушайте как гаси инерцията от диска подвеждам ви нарочно със ускорението :)
пет мар 24, 2023 1:23 pmемовлаха написа:
:) :)
Нямам абсолютно никакъв опит в автосъстезанията с моторни коси.
Не че предпочитам благородният звук на Ферари, пред крбЮраторен V8мак- бъркам ги всеки път и все на сън.

Е тия пък, не ме остаят да спя. Не си оправиха центроФката, да ги......

Свещи ли, центровка ли, нещо може и верига да са префърлили?!!
Сега ми доде на акъла. Тъй гърмеше ЗиЛа, като му обърка един ашлак кабелите.
емовлаха - специалист
Лада-та нещо болничка, сополива и киха, добре е сгодена :) на времето слагахме на Съвецка кола немски мотор а на немска кола съвецки карбуратор
Аааа, тея са ясни.
С по слаб турбо мотор съм прескачал атмосферна резачка, ама си знаем защо и къде.
На пистата нямам шанс, а и по принцип никакъв шанс. Същото съм сторвал и с G AMG, с лек тарикатлък, ама ко от туй?!!
Иначе, харесвам този "благороден" звук.

Неикаква разлика с мускулатурния V8

Специфични са някак, дори без "изразен анти лаг".

Поне двуцилинрова коса да имаше на пазара, за по лекички, като мене, пък то...
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 24, 2023 5:24 pmемовлаха написа:
Лада-та нещо болничка, сополива и киха, добре е сгодена :) на времето слагахме на Съвецка кола немски мотор а на немска кола съвецки карбуратор
Тая си е с ладовия двигател:


Красиви са 7-ците и ГАЗ-24 ми харесват от съветските, но основният им проблем е, че стават на хармоника, ако не дай си боже се удариш с тях.

Иначе специално подготвените са си най-гласовити, особено като са с много цилиндри.
dragozow - майстор
В такъв случай, препоръчаната от Драгозов би била по удачна. Ако сервиза е удобен, на мястото на Анимито, бих се възползвал. Драгозов прави добри оферти за членове на Форума, а машината е чистокръвна.
Имам клип, въпросното Echo срещу Husqvarna 525RX, която е лека и хубава машинка, още го монтират и не е готов. 525RX в една кофа с вода се забавя доста осезаемо и няма мощност, до като другата машина буквално изплисква водата. На параметри са 95% еднакви, но имат много голяма разлика в действителност. Разликата идва от конструкцията на предавката на Echo, има достатъчно ревюта по въпроса. Недостатък на Echo е, че няма нож в комплекта, но за 20 лв може да се купи хубав такъв, в комплекта има шайба и чашка за такъв, както и два предпазителя, за нож и корда. За цената е лесно, машината има 5 години гаранция и доста сервизи вече, включително и при нас, проблеми с наличието на части няма, произведена е в Япония. Не държа да я продам на всяка цена, тук съм за кеф и споделям реални впечатления. За 100 лв повече има 553RS, която в момента е на много добра цена, много мощна, но е тежка. За тази цена може да се вземе и Echo SRM-3021TES/U, която е по-мощна, но закъснява малко доставката.
емовлаха - специалист
това за редукторите нa Tes моделите го знам и за кофата със вода, другото интересно, е защо не се продава в България ECHO SRM 420TES дали ще е на цена над 50сс ECHO SRM-520ES :) Иде реч за жена, независимо колко е малка и лека косата за ползването на диск или нож иде реч. Затова написах на зад кой би пуснал съпругата си със това оборудване в издънки и храсталаци :? всеки да сподели който е семеен. Затова и дадох акъл как си отстани издънките и храсталиците със хербицит, това е жена и каквото си е наумила тя ще го направи и едва ли някой ще я спре, дано не се осакати

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: