• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
съб май 08, 2021 9:03 pmSoviet_Soldier написа:
съб май 08, 2021 9:00 pmТрифон П.Трифонов написа:

Това е проблем на оператора. При какви обороти сработва съединителя? Няма да го усети ли?

Виж че е махнал предпазителя с ножа, кордата излиза повече от необходимото, косата се товари повече даже в трева, оборотите падат близо до 4000 и започва да превърта, а това нагрява силно конуса.
Може и това да е.
Хм, няма как да не усетя, че съединителят ми боксува. не вярвам и Влахси да пропусне такова явление.
vlax - майстор
Чакайте малко,че се оформи добра и полезна приказка.Едно по едно.
съб май 08, 2021 8:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
От Кауфланд ли си я купувал?
Какво значение има от къде,акита за мен е нискобюджетен боклук,взех я пробвам.
От Метро за 109 лв преди 2-3 години.
съб май 08, 2021 8:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Кога смяташ да предявиш претенции към Щил за рекламата?
Смятам да предявя претенции,но към рекламация. :-D
На ниски обороти гледам през дупките като подавам газ полека и постепенно и в момента когато зацепи съединителя такова тресене и вибрации се получават,че ме дразняят и за да ги избегна трябва да подам рязко повече газ да изфорсирам да изчезнат вибрациите.
Не знам дали е нормално,но много ме дразни.Щил севте пипам,но за тази марка не би трябвало да го има това вибриране.Какво ще кажете,нормално ли е?
:partyman:
За мен не е нормално.
Децата си купиха същата, но не са споделяли за подобен проблем.
vlax - майстор
съб май 08, 2021 9:03 pmSoviet_Soldier написа:
Виж че е махнал предпазителя с ножа...
Не съм го махнал нарочно,той се счупи,толкова тънка пластмаса,не ми се даваха 15 кинта за нов,ебах ти и икономията на материали.
Съединителя не ми е буксувал,мисля че разбирам поне малко и със слуха за сега съм добре. :-D
Когато я купих преди да я ползвам гледах едни клипове на руснаци и те казваха,че това е най-важното да не я прегряваш,ако искаш да я имаш по-дълго време.
:partyman:
vlax - майстор
съб май 08, 2021 9:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
За мен не е нормално.
Децата си купиха същата, но не са споделяли за подобен проблем.
И за мен не е нормално,но ще изчакам още малко,защото не ми се разправя с онези дилари капути.
съб май 08, 2021 9:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
Децата си купиха същата, но не са споделяли за подобен проблем.
Да не обидя някого от децата,но това не е толкова ясно изразено и ако човек няма усет към машината няма да го забележи.Аз го забелязах,защото не им давам зор сега докато я разработя и не я изфорсирвам и не работя на пълна газ.
:partyman:
съб май 08, 2021 9:25 pmvlax написа:
Да не обидя някого от децата,но това не е толкова ясно изразено и ако човек няма усет към машината няма да го забележи.Аз го забелязах,защото не им давам зор сега докато я разработя и не я изфорсирвам и не работя на пълна газ.
:partyman:
Имаш ли нож, да опиташ с него как е?
Резонас, но интересно е дали от кордата, дали при обороти когато сработва съединител...
Soviet_Soldier - специалист
съб май 08, 2021 9:18 pmvlax написа:

Не съм го махнал нарочно,той се счупи,толкова тънка пластмаса,не ми се даваха 15 кинта за нов,ебах ти и икономията на материали.
Съединителя не ми е буксувал,мисля че разбирам поне малко и със слуха за сега съм добре. :-D
Когато я купих преди да я ползвам гледах едни клипове на руснаци и те казваха,че това е най-важното да не я прегряваш,ако искаш да я имаш по-дълго време.
:partyman:
Това прибуксуване е слабо и моментно, по тая причина не се усеща особено, като се коси, но пък лека полека си се нагрява стабилно. Не е като примерно да го нацепиш в дървото рязко и чак да спре. Пък на тази коса, ако 6500 са ѝ максималните, малко зор да види и пада към 4000, съответно сцеплението на центробежния съединител става слабо и малко или много буксува.
Иначе за 100-тина лв толкова, те ако вложат качествена пластмаса и цената ще е различна. При мен за сега е жив въпросния предпазител, но реално пластмасата е тънка и ми се вижда слаба.

Относно вибрациите, възможно е да са от колебанията на троса в тръбата. Щом при високи обороти вибрациите изчезват, едва ли ще е от шпулата.
vlax - майстор
Това е идея.Има двустранен нож,но не съм го слагал,че няма какво да кося,не ми е необходим.Може да пробвам с ножа.
Ниво на вибрации ляво/дясно, m/sec² 5,5/5,5-с корда 6,8/5,6-с нож
:partyman:
vlax - майстор
съб май 08, 2021 9:31 pmSoviet_Soldier написа:
Това прибуксуване е слабо и моментно...
Доста клипове на руснаци изгледах тогава.Айде бе всички китайки от различни марки и всички да буксуват. :-D
За мен е лошо охлаждане.
Бях харесал Олео мак най-евтината,дори с вал беше,но като гледам редуктора, че е като на китайката и се отказах.Олеото може да не грее,но външно прилича на китайката.
:partyman:
borchoyor - специалист
Ей, спецове, да питам, че ме мръзи а пиша и траса другата тема, резачката пали и работи на тихи обороти перфектно. Но след подаване на газ, първо тръгва, после спира и не върви, само пуши и не иска???? П.с. резачката е кат на Трифон малката 241 the mighty mouse...
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: