• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Честита ти бръмчилка ! Ракията и теста са несъвместими . [-X Същата дава "крила" , а и откровено глупави идеи . :-D Кордата е дебела за машината ти . Ако не си я разопаковал я върни и си вземи 2,4 квадрат . Квадрата е с най-голямо тегло на линеен метър и има най-як удар върху тревата . Вземи си средна ролка , че тия от 15 метра свършват бързо и цената на метър излиза най-висока . Относно марката на кордите , ползвал съм на хуск , щил , орегон и олео мак . Първата е скъпа и се износва бързо . Щилската също се износва бързо , но е евтина . Орегонската , двукомпонентна , е скъпа и здрава . От две години ползвам зелената на олео мак - здрава корда , на сравнително висока цена .
yanko78 - специалист
iivanov написа:
Честита ти бръмчилка
Благодаря за съветите. Взел съм по препоръки тази 3 мм на олео мак - кафява, кръгла, като ме уверяваха, че била много корава и издържлива. Взел съм само 10м, но утре ще взема и от тази квадрата (те и за нея ме съветваха де) та, ще ги пробвам и двете.
ilia_tsanev - помощник
Здравейте Колеги. Моля да ми помогнете при избора на моторна коса. Имам познат,, джамбаз'' , който внася градинска техника от Холандия и Швейцария. Едната чуденка е между Husqvarna 535 RX и Stihl FS240 , а другата е Husqvarna 545 RX и Stihl FS450. Знам, че първите са 35cc , вторите 45cc и като мощност съпоставими. Трябва ми да кося трева, която става 1 метър и ми се иска да е мощна. Дават ми ги на 1/3 от цената им в магазина, но искам да зная за какво да гледам, като я избирам, за да не ми излезе после скъпа. Знам, че ъгловата предавка на някои коси струва 300лв. Ще се радвам запознатите с моделите и марките да ми помогнат. :partyman:
ssiderov - специалист
ilia_tsanev написа:
Здравейте Колеги. Моля да ми помогнете при избора на моторна коса. Имам познат,, джамбаз'' , който внася градинска техника от Холандия и Швейцария. Едната чуденка е между Husqvarna 535 RX и Stihl FS240 , а другата е Husqvarna 545 RX и Stihl FS450. Знам, че първите са 35cc , вторите 45cc и като мощност съпоставими. Трябва ми да кося трева, която става 1 метър и ми се иска да е мощна. Дават ми ги на 1/3 от цената им в магазина, но искам да зная за какво да гледам, като я избирам, за да не ми излезе после скъпа. Знам, че ъгловата предавка на някои коси струва 300лв. Ще се радвам запознатите с моделите и марките да ми помогнат. :partyman:
Ами FS 240 няма антивибрационна система,ако държиш на такава!Мисля че 535 RX има.За такава цена според мен си вземи нещо от 45 сс модели!Аз лично имам 545 RX,но съм си я взел нова.Този модел FS450 на Щил е внасян тука официално май преди доста време.Заглеждах го ,но само на каталог,сега го няма.Запали я,чуй мотора и ъгловата предавка.Стандартни процедури за двутактова машина.Едва ли ще ти даде да видиш буталото,та да свалиш ауспуха.Но ако се съгласи,можеш да свалиш свеща и да погледнеш цилиндъра отвътре.Да няма задирания.Всичките машини са с валове,ама трябва да го извадиш та да видиш има ли гресчица и колко е износен.Ъгловата предавка през пробката можеш да погледнеш за грес.Луфтовете се усещат.Иначе има части за хускварните.Мисля че и за FS 450 няма да има проблеми.Поинтересувай се в сервиз на Щил.Масата на големите машини да не те притеснява.С оригинален хубав самар не се усеща.
dragozow - майстор
Взимай най-мощната. Части има и за двете марки.
offvt - специалист
И аз да се похваля с новият Мастер - нищо общо със старата
китайка!По тежка,но със самара не се усеща!
Като за начало пробвах сивата "прищипана" 3мм квадрат на
Олео а после кафявата с черна сърцевина 3мм кръгла.Според
мен кръглата товари по- малко двигателя и е по-производителна.
До сега предпочитах квадрата и сега се чудя коя да е?
ssiderov - специалист
offvt написа:
И аз да се похваля с новият Мастер - нищо общо със старата
китайка!По тежка,но със самара не се усеща!
Като за начало пробвах сивата "прищипана" 3мм квадрат на
Олео а после кафявата с черна сърцевина 3мм кръгла.Според
мен кръглата товари по- малко двигателя и е по-производителна.
До сега предпочитах квадрата и сега се чудя коя да е?
Честито колега!Със здраве да я ползваш!Сивата прищипана квадрат твърдят че се къса на прищипката,а не към ушите на главата.Така ми казаха в магазина.Имам я,ама още не съм я ползвал.Работих последно със сивия квадрат без прищипка.Квадрата за мен лично е по-агресивен и реже повече от кръглата.Кръглата кафява е температуро и абразиво устойчива.Тая яка машина няма да ги усеща!Давай газ смело!
ilia_tsanev - помощник
ssiderov написа:
ilia_tsanev написа:
Здравейте Колеги. Моля да ми помогнете при избора на моторна коса. Имам познат,, джамбаз'' , който внася градинска техника от Холандия и Швейцария. Едната чуденка е между Husqvarna 535 RX и Stihl FS240 , а другата е Husqvarna 545 RX и Stihl FS450. Знам, че първите са 35cc , вторите 45cc и като мощност съпоставими. Трябва ми да кося трева, която става 1 метър и ми се иска да е мощна. Дават ми ги на 1/3 от цената им в магазина, но искам да зная за какво да гледам, като я избирам, за да не ми излезе после скъпа. Знам, че ъгловата предавка на някои коси струва 300лв. Ще се радвам запознатите с моделите и марките да ми помогнат. :partyman:
Ами FS 240 няма антивибрационна система,ако държиш на такава!Мисля че 535 RX има.За такава цена според мен си вземи нещо от 45 сс модели!Аз лично имам 545 RX,но съм си я взел нова.Този модел FS450 на Щил е внасян тука официално май преди доста време.Заглеждах го ,но само на каталог,сега го няма.Запали я,чуй мотора и ъгловата предавка.Стандартни процедури за двутактова машина.Едва ли ще ти даде да видиш буталото,та да свалиш ауспуха.Но ако се съгласи,можеш да свалиш свеща и да погледнеш цилиндъра отвътре.Да няма задирания.Всичките машини са с валове,ама трябва да го извадиш та да видиш има ли гресчица и колко е износен.Ъгловата предавка през пробката можеш да погледнеш за грес.Луфтовете се усещат.Иначе има части за хускварните.Мисля че и за FS 450 няма да има проблеми.Поинтересувай се в сервиз на Щил.Масата на големите машини да не те притеснява.С оригинален хубав самар не се усеща.
Благодаря Колега за съветите.Ще ги огледам, да видим коя ще ми хване окото.
iivanov - майстор
Честито за Мастера ! Давай отзиви , че и аз съм мераклия .
offvt - специалист
Бях решил да изчакам новия Мастер,но цената не ми хареса а и
мненията по чуждите форуми бяха в полза на стария.Старият
Мастер има по-голям въртящ момент и трудно може да прегрее.
Новият е с по-малка кубатура и същата мощност и е склонен да
загрява.Това е информация от Нета,аз мога само да го сравня
със Щил 350.По едно и също време ги взехме с колега и сме
единодушни Мастера има повече сила.Единствено разхода на
Щила е като че ли по-малък(субективно).Даже самара на Олео
е по удобен на болния ми кръст.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: