• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Бе ти си знаеш . Те и на Валерий Груп баркодовете сочат "произведено в Бг" , ама ... :-D За справка - годишно горя 5-6 литра масло .
ПП От другия форум организираме среща във Варна , в сряда 19:00 на Норда . Те са и тукашни момци , де . Така че не се уфлянквай , ами идвай . :partyman:
Оооо, Иванов!!!!!
Виждам та.
Ни са притиснявай! Даже хич да ма няма по моторетките, нали знаеш, че бързо мога да са образовам. Ти докато си разузнавал земекопните култури, аз четах други книжки.
Не се ядосвай и не се впрягай! Ти харесваш солчица до бяло, аз безсолно. Сички сме различни.
Благодаря за поканата! Ни знам за другио форум, ма ши гледам да дода.
И по кротко, че в четвъртъка са очаква да съм в кондиция!
iivanov - майстор
Не се ядосвам въобще . А за тоя форум ти пратих ли и на лични . За сбирката има мнение , че трябва от нея направо на манифестацията за 24ти да ходим . С нотите . :-D
iivanov написа:
Не се ядосвам въобще . А за тоя форум ти пратих ли и на лични . За сбирката има мнение , че трябва от нея направо на манифестацията за 24ти да ходим . С нотите . :-D
Охххх, пак ши ударя тъпана, щом са налага.
Едно време свирех в училищния оркестър. Сяка година водехме цялото даскало по главната улица на селото, а през 84та влязахме на центъра с Ботев марш......с Кръстника. Оня беши на малкото барабанчи.
...
Народа изригна, а ние бяхме просто деца. Отвътре ни доди.
И камбаната съм удрял, Иванов- Велик ден, пак 84то лето. Клисаря са беши насметъл некъде.
...
yanko78 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
yanko78 написа:
... Подкарах е със синтетично масло на Олео мак, че за щилското ми се досвидяха двойно пари. С това масло грам не пуши и миризмата е малко по различна, като от картинг все едно а не от двутактова смес.....
Въх Янко, препрочитам назад- то ново няма и......не че ей сега ще се износи, ама тва масло го спирай. Колко ще косиш, колко ще изгориш, та ти досвидяха 30 и колко беше. Мойто литърче почна 4та година и ще го сипя на дизела. Има защо едно нещо да е по скъпо от друго.
Със сигурност си прав, но може и да не. Гледам баркода, излиза Туркменистан, незнам правилно ли съм открил. Все пак да не забравяме, че със сигурност Щил имат доста по големи разходи, доста по наложено име и според мен, е напълно нормално, това да рефлектира в цената им. Отделно като добавим, че Хуск препоръчват по нисък клас масло, смятам, че Олео-мкското не би трябвало да създава проблеми и да е достатъчно по качествено от полу-синтетиката която препоръчват.
yanko78 написа:
....Олео-мкското не би трябвало да създава проблеми и да е достатъчно по качествено от полу-синтетиката която препоръчват.
Ще върви, добро е за цената и работата която трябва да върши.
MOTUL 800 2T FACTORY LINE OFF ROAD 4L
XENUM XR2
„По повод маслата на Олео мак,действително пълната синтетика е евтина в сравнение с щиловата и хускварновата!За мен лично е това малко съмнително!При условие че другата е на двойна цена!Колеги я ползват и са доволни до момента от Олео мак.Но например Щил ти показва бутало на 500 моточаса с неговата синтетика работило и изглежда доста чисто!"
От нашият форум. viewtopic.php?f=29&t=55502&start=90
ivokbg - помощник
Здравейте,

Темата ми беше много полезна, няколко пъти съм питал в нея. Най-после вече имам коса и реших да дам малко впечатления, защото не видях някой да е споделял за машините 4-mix на Щил.

Бях се засилил към Олео Мак Спарта 441, само че в последния момент видях доста добра промоция на FS 131. На пипане много ми хареса, като ергономия и качество на материалите.

Мой колега, който работи с Хуск 323 се запали и на другия ден си взе същата, каза, че се е родил откъм мощност.

Моето мнение едва ли е много миродавно, защото никога не съм работил с моторна коса, но доста бързо свикнах. Общо взето сефтето ми беше на терен малко над декар, като тревата варираше от височина до коляно, до някои места до рамото, т.е. някъде към 1.60-1.70м височина и доста гъста. Изключително приятно ме изненада факта, че дори с кордата се справя без проблем в крайно гъста трева. Четиритактовия двигател има мощност още от много ниски обороти. Пак казвам, не съм работил с друга коса, но сравнявам с двутактова резачка за дърва.

В общи линии терена го оправих за около 3 часа, с малки почивки, защото преваляваше, като за това време изхарчи около литър двутактова смес (да, четиритактовия двигател работи с двутактова смес :D ). Задължително обаче с антифони. Да, четиритактовия двигател не вдига същата гюрлутия като двутактовия, доста по-басово звучи, но все пак няколко часа това чудо да ти ручи на 50см от главата....
iivanov - майстор
Ами честита ти бръмчилка ! Проблемите , за които съм чувал при тази технология е чупене на клапаните и тотал щета на двигателя . Даже във форума някой беше изревал . :? Единственото донякъде спасение е ползването само на масло синтетика . Ъъ , това според щилски търговец , при задушевен разговор .
https://youtu.be/k85mRPqvMbE
Тва ми звучи като възкръснал Балкан спорт, дека дитакт микса му идеше като медец.
Помниш ли Дъртаняне или са изпързаля по модерному? Доста си краен за годинките, ма.....
Естествено, че се шегувам.
vrangelov - специалист
Честито! Страхотна е! Ще даваш отзиви.
Явно има някаква заигравка с клапаните.
https://www.youtube.com/watch?v=2nbZCdVfksU
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: