Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Didomir - помощник
Някой знае ли каква е разликите между Echo 3020TES / 3021TES ?
Някъде из мненията в темата четох че доста хора препоръчват косите на Echo, освен качеството как са относно производителност и реална екслоатация ? Т моделите на Echo ги водят високопроизводителни, с предавателно число 1.62. Предавателните числа на сходни модели от Stihl/Husq и китайците какви са ?

Например ако трябва да избирате между McCulloch B40 B Elite е 1.5 kW , Echo 3021TES е 1.3 kW, Stihl 120 е 1.3kW , Stihl 131 (4-Mix) е 1.4kW, Oleomac 381 Sparta e 1.3 kW коя от тях ще бъде с оптимален параметър цена/качество, коя бихте предпочели в този клас и защо?
dragozow - майстор
3020 е стария модел на 3021, разликите са минимални, S-start, карбуратора е различен, дръжките, самарите и др.
Здравейте, въпросът ми е следния, искам да си взема хубава моторна коса и съм се спрял на Stihl FS 410, тримера е втора употреба и е на 1 000 лева, знам, че е по-тежък, че е с 4 точкова анти вибрационна система.

Баща ми има FS 56 и не ми допада от към мощност, отделно искам и да имам възможност за използвам дискове за рязане и дробене, като цяло не обичам да съм ограничен, когато си купувам нещо и винаги предпочитам да си взема нещо читаво, когато давам пари и да не съжалявам.

410ката е 2021, по думите на продавача е много запазена.

Понеже доколкото разбрах не се предлагат в България директно, но виждам, че има резервни части по дилърски сайтове. Струва ли си риска според вас и за какво да питам продавача и евентуално за какво да внимавам, когато я взема, съответно ако някой има информация дали при проблем ще може да има кой да я ремонтира в България и дали частите съвпадат с български предлаганите модели.
Другото, което гледам е FS 261 нова, там анти вибрационната система е едноточкова и един килограм по малко не смятам, че е кой знае каква разлика спрямо вибрационната система.
FS 361 вече ми идва малко скъпа и ако ще давам пари за нея, по-скоро ще дам за FS 411 понеже е на същата мощност като FS 261 и FS 410.
И евентуално мнение за M Tronic, понеже мисля, че всичко без 261 е с нея.

Благодаря :yawinkle:
емовлаха - специалист
съб ное 04, 2023 11:57 amGrom написа:
Здравейте, въпросът ми е следния, искам да си взема хубава моторна коса и съм се спрял на Stihl FS 410, тримера е втора употреба и е на 1 000 лева, знам, че е по-тежък, че е с 4 точкова анти вибрационна система.
За сервиз няма да имаш проблем със ФС 410 Със търговеца може да си лафите но само толкова каквото и да го питаш вс ще е ок и верояотно ще ти каже, че косата е обслужена в сервиз на Щил, като цена е супер за този модел. Но!!! Състоянието на моторната коса може да ти го потвърди сервиз на Щил със съответните тестове и огледи за което търговеца едва ли ще даде съгласие. Годината на производсто е на лепенка на резервоара или тръбата.

ФС 261 е ФС 411 без антивибрационна система и М Троник съответно ФС 240 е ФС 360. Ако се държи на 4т окачване потърси в нета има все още налични передно поколение ФС 360/490 на приемлива цена. Вече избора си е твой като мощност за терена дето ще се полва и дали е нужно 4т окачване

М Троник е + и за моторните коси помага на мотора да работи адекватно със различното косещо оборудване, различни диаметри на корда, качество на гориво, външна температура, надморска височина и държи мотора в адекватна работна температура, при новото поколение моторни коси е 3.0 диаметъра на косене е малко по-голям съответно и предавката е друга. Реално ФС 261 е на 52см диаметър разпъната корда и ще пребори ФС 410

Описаните модели са за професионална работа. Успех в избора !
vladko33 - специалист
Здравейте и за много години. Реших да продам едната си машина - Husqvarna 345fr . Безпроблемна и ползвана любителски, просто коледно направих лек ъпгрейд. Ако някой прояви интерес, нека пише ЛС.
Цветомир Димитров - специалист
Здравейте и за много години на всички!
Може ли някой от вас да ми даде някакво адекватно мнение относно италианеца oleomac bc400t-била нов модел,днес я видях на живо,но все пак искам да се посъветвам и с вас-дали е удачен вариант,да сменя старата пушка с нов екземпляр?"
емовлаха - специалист
За много Цвето! Продължавай да си бачкаш със старата, обери и плодовете до край. Въпросния модел е малко по-жив и ще ти даде повечко комфорт на косене от към вибраций. Ако си доволен от твоята коса заменяш със McCulloch B40B Elite намира се на прилична цена
Цветомир Димитров - специалист
Емо, в момента съм с B40b, ама ми е слабичка вече, тази ме устройва като мощност повече...значи има антивибрационна система въпросния апарат?
емовлаха - специалист
чет фев 08, 2024 12:29 pmЦветомир Димитров написа:
значи има антивибрационна система въпросния апарат?
Има такава не знам как си я гледал на живо, да я беше закачил на самар поне да я усетиш как ти стои. Не ти пречи да огледаш HUSQVARNA 545FR ако си нисичък на ръст ще ти е перфе или стандартния 545RХ. Тествай всичко Ехо, Олео, Щил, Хуск. Във Враца трябва да ги има вс модели. Преценяваш си физическото състояние, до каква мощност ти трябва машина, отиваш в магазин даваш някой кинт на търговеца и се почва мерене и сравняване настройваш самара и навеса на косите която ти се залепи за ръцете е твойта машинка. Имаш опит със Хуск 553 без да я мериш я купи и нещо не ти беше тамън. Избора и бюджета си е твой Цвето
vladko33 - специалист
чет фев 08, 2024 12:29 pmЦветомир Димитров написа:
Емо, в момента съм с B40b, ама ми е слабичка вече, тази ме устройва като мощност повече...значи има антивибрационна система въпросния апарат?
Като поработиш малко с машина с антивибрационна система, ще установиш колко по-приятно и ненатоварващо минават часовете. Поразгледах Олеото в нета, но не открих данни за самата система- предполагам че е нещо като Хуск- 2 тампона и 2 пружини. Ако си се насочил към нова, ми се струва добър вариант, понеже аналозите Щил и Хуск са 1600+ лева. Ако пък се интересуваш от втора ръка, виж 2 поста по-горе съм пуснал в продажба моята 345fr - реално 1 към едно с актуалния модел 545fr (сравнявал съм по парт номера на разни компоненти-нямат разлика)

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: