• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 307
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fore - майстор
Олемаг има в Дружба и в нета го имаше техният сайт......

Маключ е с по ниска цена от Хуска, но с доволно качество. А аз бих взел от тази марка, ако трябваше да купя самоходна косачка за вилата. Понеже няма такава бях харесал един модел точно на Маклуч с доста скорост на самохода и тнт. Парите бяха в пъти по ниски от Хуска.

Олемага не ме кефят като дизайн и решения на техническата част. Цените са им сходни с тези на Маклуча. Имат някой особени стандарти при веригите и тнт. които не са съвместими с тези на Шведите.
Аз ходих до този магазин за да купя верига за Лидлската ел резачка на която веригата беше с особен стандарт- Американски....
iivanov - майстор
Въобще пипал ли си някакъв олео мак , какъвто и да е ? Или като не е шведка , не става . И какво им е толкова на техническите решения и дизайна ? За първото се съмнявам , че си компетентен , пък за второто ... де да знам , може пък и да си лягаш с шведката . :-D
fore - майстор
Всичко пипам, барам и лягам ......Няма 6/5........ :wink:
keymaker - специалист
fore написа:
Всичко пипам, барам и лягам ......Няма 6/5........ :wink:
---------------------------------
Явно не си барал както трябва!
Оня ден давах на съседа на заем олеомака да си окоси тревите в двора . Връща ми я ви веднага пита колко пари струва ,че си харесал като сужебната им макита 4Т,ама след "пробата" преосмислил полупката. Аз пък хич не съм очарован от служебния щил ФС 240 с нищо не превъзхожда моя змей, освен по цена.
iivanov - майстор
Иване , наблизо ти е - я питай , в Мина имат ли нужда от рекламни лица , да кандидатстваме . :-D :partyman:
fore - майстор
keymaker написа:
fore написа:
Всичко пипам, барам и лягам ......Няма 6/5........ :wink:
---------------------------------
Явно не си барал както трябва!
Оня ден давах на съседа на заем олеомака да си окоси тревите в двора . Връща ми я ви веднага пита колко пари струва ,че си харесал като сужебната им макита 4Т,ама след "пробата" преосмислил полупката. Аз пък хич не съм очарован от служебния щил ФС 240 с нищо не превъзхожда моя змей, освен по цена.

Кой ти говори за Щил..... и аз не го храесвам особено.

Тия Скандинавските са убавини....... Явно съседа ти не е пипал Шведка. :wink:
Последна промяна от fore на пон юни 26, 2017 1:27 pm, променено общо 1 път.
vrangelov - специалист
Щот' не знаете какво да харесвате.
Тегло:
OleoMac Sparta 440 .........7,4 kg
Stihl FS 240 .................. 7 kg
Мощност:
ОleoMac Sparta 440 ............1.6 kW
Stihl FS 240 ........................1.7 kW
Вибрации:
OleoMac Sparta 440 .......... няма данни
Stihl FS 240........5.2/4.9 - корда 4.6/4.0 - нож
Това са плюсовете на щила. Според мен са повече от убедителни. Новият модел на олеомак спарта 441 е още по-зле, защото тежи цели 8 килограма.
В сайта, от който взех данните на щил, в момента дават също масло и глава за косене. Щилът струва 1000 лева, а олеото 800. Не видях олеото да има самар. Ако няма, тогава за да достигне нивото на оборудване на щил(Самар, предпазител, масло, нож за косене), ще трябва да се дадат още стотина лева и тогава разликата реално ще е само сто лева.
Не знаех, че щилът бил станал американец...
iivanov - майстор
:-D Аа , сухите данни понякога могат да бъдат подвеждащи . Да , олеото тежи повече , но това е заради по-голямата кубатура . Но пък голямата кубатура е предпоставка за облекчен топлинен режим , респективно по-дълъг живот . Колкото до часта с вибрациите - няма как машина която ряботи с 3 мм корда да има същите вибрации на машина стандартно работеща с 2,7 мм.
И въобще такива данни бих признал единствено , ако се сложат еднакви режещи инструменти . Другото е маркетинг .
Олеото стандартно е със самар в комплекта
vrangelov - специалист
Аа, субективната преценка със сигурност е по-подвеждаща от сухите данни. Съгласен съм, че двигател с по-голяма кубатура има по-голям ресурс, но фактът за теглото си е факт. Същото е и с вибрациите. Никъде не пише, че олео вибрира повече, но щом го крият, то е близко до акъла. Знаеш, че двигателят на stihl fs 240 първо го бяха сложили на моя храсторез. Мога да кажа, че може да работи и с корда 3 mm, аз дори извъртях една ролка, която беше може би 50 метра, но... по някое време се сетих защо не препоръчват корда 3 mm и следващата ролка си купих отново 2.7 mm. Причината не е в двигателя, та той е една идея по-мощен от sparta 440, при която кордата е 3 mm, причината е в ъгловата предавка. При по дебела корда предавката ще се товари по-интензивно и понеже тя не е никак евтина, по спомени над 400 лева, това би отблъснало клиентите, а от щил едва ли искат това. Това вече е маркетинг. И повярвай ми, където играят пари, всичко е маркетинг.

Поздрави
iivanov - майстор
Данните за вибрациите ги има в pdf файла , който е в "изтегляния" . А там си пише и метода по който се замерват . Това при щил и хуск го няма . Пише някакви вибрации , но дали са минимални , усреднени или максимални не е ясно . Съвсем наскоро разбрах , например , че хуск на сайта си пишат минималните вибрации и всички много им се кефят . Олео мак дават усреднените . Можеш ли да кажеш щил кои дават ? Защото от сайта не личи . Там само пише , че машините им са супер-дупер .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 307

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: